Valdovų rūmuose įsisiūbuoja Šimtmečiui dedikuotų tarptautinių parodų renginiai

Atšventęs pirmosios operos gimtadienį Lietuvoje įspūdinga premjera, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia pasinerti į aktyvų rudens renginių sezoną, kuris palydės dvi Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas tarptautines parodas „Saksonijos kurfiurstai – Lietuvos didieji kunigaikščiai: dvaro kultūra ir menas valdant Augustui II ir Augustui III“ bei „Florencija Renesanso ir Baroko laikais. Tapyba iš fondo Cassa di Risparmio di Firenze ir banko CR Firenze kolekcijų“. Siūlomų renginių puokštė įvairove nustebins net pačius išrankiausius: visą mėnesį bus galima lankyti viešas paskaitas, koncertus, dalyvauti mokslinėje konferencijoje arba registruotis į edukacijos užsiėmimus bei ekskursijas su parodų kuratoriais.

„Šios dvi tarptautinės parodos – tik kartą per šimtmetį vykstantis reiškinys, todėl ir siūlomi renginiai – išskirtiniai. Simboliška, kad šios parodos puikiai iliustruoja istorinius bei kultūrinius mūsų šalies ryšius su Vokietija ir Italija, kurie kupini įdomių faktų ir reiškinių. Juos prisimindami, labiau patirsime Lietuvos istorijos ir kultūros paveldo žavesį. Džiaugiamės turėdami galimybę savo lankytojams pasiūlyti pažintinių kultūros renginių įvairovę ir tikimės, kad patenkinsime net ir pačių išrankiausiųjų lūkesčius ir poreikius“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.

Jau rytoj, rugsėjo 13 d., 18.00 val. kultūrinę tarptautinės parodos iš Dresdeno renginių programą pradės nemokama dr. Gintauto Sliesoriūno vieša paskaita apie bajorijos ir Vetinų dinastijos atstovų santykius, kurie padiktavo garsią legendą apie 300 Augusto II nesantuokinių vaikų. Po savaitės, rugsėjo 20 d., 18.00 val. prof. dr.  Rimvydas Petrauskas skaitys nemokamą viešą paskaitą apie Lietuvos ir Saksonijos ryšius viduramžiais.

Spalio pradžioje nemokamų paskaitų ciklą tęs svečių iš Vokietijos – dr. Julijos Vėber (Julia Weber) ir prof. dr. Dirko Zindramo (Dirk Syndram) paskaitos apie Dresdeno valstybinių meno rinkinių lobius, bus pristatytas šios parodos katalogas, vyks susitikimas su  Vetinų dinastijos tęsėjais, o muzikos gerbėjai taip pat bus pakviesti į nemokamas netradicines paskaitas su muzikiniais intarpais, kurias skaitys Richardas Rėbelis (Richard Röbel, Senosios muzikos ansamblis „Accorda“ iš Dresdeno, Vokietija) ir dr. Oliveris Geisleris (Oliver Geisler, Senosios muzikos orkestras „La Folia Barockorchester“ iš Dresdeno, Vokietija).

Visi, apsilankiusieji tarptautinės parodos iš Dresdeno renginiuose, turės galimybę nemokamai aplankyti šią parodą, bet norintieji susipažinti su ja išsamiau, dar gali registruotis į kelias likusias rugsėjo 29 d. 12.00 ir 14.00 val. rengiamas ekskursijas su šios parodos kuratoriumi, Valdovų rūmų muziejaus direktoriumi dr. Vydu Dolinsku arba dalyvauti rengiamuose edukaciniuose užsiėmimuose.

Dresdeno parodos renginių kultūrinės programos desertai: rugsėjo 27 d. visą dieną vyksianti tarptautinė mokslinė konferencija apie Lietuvos ir vokiškai kalbančių kraštų istorinius ryšius bei paskutinę tarptautinės parodos veikimo savaitę vyksiantys du barokinės muzikos koncertai, kurie atskleis šių ryšių muzikinį aspektą, – spalio 6 d. 18.00 val. publiką džiugins senosios muzikos orkestras „La Folia Barockorchester“ (Dresdenas, Vokietija), o spalio 13 d. 18.00 val. į muzikinę kelionę laiku lydės ansamblis „Accorda“ (Vokietija).

Europinės dailės šedevrų mylėtojai neturėtų praleisti ir tarptautinės parodos iš Florencijos renginių. Rugsėjo 18 d. 18.00 val. jų laukia nemokama svečio iš Italijos, vieno iš parodos kuratorių dr. Emanuelės Barlečio (Emanuele Barletti) vieša paskaita apie tai, kaip ir kodėl anksčiau buvo formuojamos privačios kolekcijos, kaip jos šiandien sudaromos ir koks likimas kartais ištinka garsiausius rinkinius, mirus jų teisėtiems savininkams. Rugsėjo 25 d. 18.00 val. lankytojai bus kviečiami į nemokamą klavesino meistrės iš Italijos Lučijos Baldači (Lucia Baldacci) koncertą. Rugsėjo 26 d. 18.00 val. kitas svečias iš Italijos, taip pat vienas iš parodos kuratorių Džovanis Matėjas Gvidetis (Giovanni Matteo Guidetti) pristatys Florencijos, iš kurios kilo itin daug garsių dailininkų, tapybos mokyklos evoliuciją XIII–XVIII a. Visi, apsilankiusieji tarptautinės parodos iš Florencijos renginiuose, turės galimybę nemokamai aplankyti šią parodą

Su kiekvienu parodos kuratoriumi bus galima susitikti ir užsiregistravus į anglų kalba vyksiančias ekskursijas po parodą rugsėjo 19 ir 26 d. 16.00 val. Tokios pat ekskursijos lietuvių kalba su viena iš parodos kuratorių Daiva Mitrulevičiūte vyks spalio 6 ir 7 d. 12.00 val. Norintieji giliau pažinti florentietišką meną viso renginių ciklo metu gali užsisakyti vieną iš siūlomų edukacinių programų.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Vokietijos Federacinės Respublikos Prezidento Franko Valterio Šteinmajerio (Frank-Walter Steinmeier) ir Italijos Respublikos Prezidento Serdžo Matarelos (Sergio Mattarella) globojamos tarptautinės parodos „Saksonijos kurfiurstai – Lietuvos didieji kunigaikščiai. Dvaro kultūra ir menas valdant Augustui II ir Augustui III“ bei „Florencija Renesanso ir Baroko laikais. Tapyba iš fondo Cassa di Risparmio di Firenze ir banko CR Firenze kolekcijų“ Valdovų rūmuose buvo atidarytos 2018 m. liepos 6-ąją, švenčiant rūmų ansamblio pabaigtuvių iškilmes ir minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Tai ypatingas įvykis Lietuvos muziejininkystės istorijoje, leidžiantis įsivaizduoti, kokie glaudūs ryšiai Lietuvą siejo su Europa bei kaip galėjo atrodyti brangenybių bei meno kolekcijos, kurios buvo kaupiamos Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose.

Tarptautinės parodos „Saksonijos kurfiurstai – Lietuvos didieji kunigaikščiai: dvaro kultūra ir menas valdant Augustui II ir Augustui III“ renginių programa yra čia -->

Tarptautinės parodos „Florencija Renesanso ir Baroko laikais. Tapyba iš fondo Cassa di Risparmio di Firenze ir banko CR Firenze kolekcijų“ renginių programa yra čia -->

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Prasidėjo Lietuvos dvarų vasaros mokykla

20240708

2024 m. liepos 8–14 d. Valdovų rūmų muziejuje prasidėjo Lietuvos dvarų vasaros mokykla. Šiemet jos tema – „Nuo valdovų dvarų iki bajorkaimių: kilmingųjų luomo ir jų gyvenamosios aplinkos įvairovė“.

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Publikuota: 2018-09-12 12:44 Atnaujinta: 2018-09-19 10:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika