Didingiausi Lietuvos istorijos įvykiai papuoš „Sostinės dienų“ renginius

Didžiausios Vilniaus miesto šventės „Sostinės dienų“ renginių puokštę papuoš ir įspūdingas reginys Valdovų rūmų kieme – istorinis 3D audiovizualinis pasakojimas „Mes stiprūs, Lietuva!“ Pasitelkus moderniausias technologijas, sukurtas istorinis pasakojimas bus transliuojamas ant didžiuliu ekranu virtusių Valdovų rūmų sienų. Jį vilniečiai ir sostinės svečiai galės nemokamai stebėti vėlyvą Rugsėjo 1-osios vakarą net keturis kartus.

„Pasitikdami šias ypatingas, jubiliejines „Sostinės dienas“, džiaugiamės Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva šią progą paminėti prasmingai ir originaliai. Tad Rugsėjo 1-ąją, pasibaigus koncertams Katedros aikštėje, kviesime trumpam užsukti į Valdovų rūmų kiemą ir pasimėgauti populiariai perteikta mūsų šalies istorija, kuri bus emocionaliai įtaigiai pasakojama ant pastato sienų naudojant daugybę specialiųjų vaizdo ir garso efektų. Neabejojame, kad renginys ypač patiks jaunimui“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.

Ketvirčio valandos trukmės pasakojime susipina Lietuvos ir ąžuolo alegorija, primenami svarbiausi istorijos įvykiai – nuo valstybės gimimo iki šių dienų, jame yra ir prasmingų Valstybės atkūrimo šimtmečio akcentų. Jį padėjo kurti daugybė žinomų vardų: televizijos projektų ir filmų režisierius Mindaugas Meškauskas, kompozitorius Deivydas Zvonkus, aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis, vaizdo grafikos ir animacijos lyderės UAB „Gluk Media“ kūrėjų komanda, techninių sprendimų kūrėjai „Prezentacijų spektras“, įvykių rinkodaros agentūra „Publicum Events“ ir kt. 3D audiovizualinio pasakojimo įspūdį stiprina ir gyvai atliekama Vytauto Miškinio vadovaujamo berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ muzika.

Projekcijos animaciją ir grafiką kūrė menininkų komanda iš viso pasaulio – nuo Čilės iki Ukrainos. 34 menininkai, tarp kurių ir 10 lietuvių, prie šio projekto dirbo daugiau nei 5 000 valandų. Visi įgyvendinant projektą panaudoti modeliai ir vaizdai yra rekonstruoti 3D erdvėje pagal autentiškus istorinius šaltinius, o dalis scenų, siekiant ypatingo realistiškumo, atliktos pasitelkiant moderniausią 3D formavimo techniką. Renginio grafikai apdoroti naudojamas superkompiuteris atliko milžinišką darbą – net moderniausias šiuolaikinis kompiuteris, dirbdamas visu pajėgumu, tokį grafinės informacijos kiekį apdorotų tik per 5,5 metų

Muzikos, integruotų specialiųjų šviesos, garso ir kitų efektų kupina 3D audiovizualinė projekcija „Mes stiprūs, Lietuva!“ Valdovų rūmų kieme bus rodoma pačiame „Sostinės dienų“ įkarštyje – vėlyvą Rugsėjo 1-osios vakarą 23.00, 23.30, 00.00, 00.30 val., o ją pamatyti vienu metu nemokamai galės iki 2 tūkst. žmonių.

Beje, belaukdami vakare vyksiančių koncertų ir istorinio 3D audiovizualinio pasakojimo, Rugsėjo 1-ąją Valdovų rūmų muziejaus darbo laiku nuo 10.00 iki 18.00 val. moksleiviai tradiciškai kviečiami nemokamai aplankyti muziejaus ekspozicijas bei šiuo metu veikiančias tarptautines parodas „Saksonijos kiurfiurstai – Lietuvos didieji kunigaikščiai. Dvaro kultūra ir menas valdant Augustui II ir Augustui III“ bei „Florencija Renesanso ir Baroko laikais. Tapyba iš fondo Cassa di Risparmio di Firenze ir banko CR Firenze kolekcijų“ ir taip paminėti naujųjų mokslo metų pradžią.

Daugiau informacijos apie 3D audiovizualinę projekciją „Mes stiprūs, Lietuva!“ yra čia

Informacija apie muziejaus ekspozicijas ir veikiančias tarptautines parodas yra čia

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymo pakeitimai

20241008

Spalio 17–25 dienomis Valdovų rūmų muziejuje keisis III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymas dėl parodos įrengimo darbų!
 
Informuojame, kad nuo šių metų spalio 17 d. iki spalio 25 d. Ginkluotės ekspoziciją kviečiame lankyti nemokamai, įsigijus bilietą į bet kurį kitą maršrutą.
 
Kasdienybės ir Muzikos ekspozicijos bus uždarytos.

Plačiau

Muzika, šokiai ir kiti kerai – šeštadienį Valdovų rūmų muziejuje!

20241007

„Grieždama smuiku visada šiek tiek šoku“, – sako barokinio smuiko atlikėja ir istorinių šokių šokėja Mojca Gal. Spalio 12 d. ji viešės Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame tarptautiniame edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje. Iš Slovėnijos kilusi išskirtinė menininkė kartu su scenos kolegomis Thysu Grobelniku (klavesinas) ir Beatriče Baltrušaityte (pasakotoja) surengs interaktyvų koncertą šeimoms su vaikais „Užburtas miškas“. Jame bus istorinės muzikos, Baroko šokių ir gamtos kerų.

Plačiau

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Publikuota: 2018-08-30 11:38
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika