Iki šių metų rugsėjo 30 d. Valdovų rūmuose mokiniai lankysis nemokamai

Palaikydamas muziejų atvirų durų iniciatyvą, vos prieš tris savaites antrąją dalį lankytojams atvėręs Valdovų rūmų muziejus kvies mokinius ir toliau nemokamai lankyti visas nuolatines ekspozicijas bei veikiančias tarptautines parodas. Tokia galimybe mokiniai galės naudotis 2018 m. rugpjūčio 1 – rugsėjo 30 d. muziejaus kasose parodę moksleivio pažymėjimą ir įsigiję nemokamą lankytojo bilietą.

„Ir anksčiau prisidėjome prie šios iniciatyvos – kvietėme mokinius pažinti keletą muziejaus nuolatinių ekspozicijų. Tačiau atvėrus antrąją Valdovų rūmų dalį net ir anksčiau čia jau lankęsi mokiniai patirs naujų įspūdžių, susipažins su dar nematytais eksponatais, pagilins istorijos žinias“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Valdovų rūmų muziejuje nemokamai apsilankę mokiniai galės pamatyti visas čia veikiančias nuolatines ekspozicijas, kuriose pristatomas unikalus archeologinis paveldas, atkurti istoriniai interjerai ir jų funkcijos, pilies ir rūmų įtvirtinimai bei ginkluotė, rūmų virtuvės struktūra ir valgymo ypatumai, taip pat muzikinis paveldas.

Mokiniams sudaryta ir išskirtinė galimybė nemokamai lankyti ir šiuo metu vykstančias tarptautines parodas. Atkurtų istorinių interjerų erdvėse dabar veikia tarptautinė paroda „Saksonijos kurfiurstai – Lietuvos didieji kunigaikščiai: dvaro kultūra ir menas valdant Augustui II ir Augustui III“, o moderniame muziejaus nacionalinių ir tarptautinių parodų centre – „Florencija Renesanso ir Baroko laikais. Tapyba iš fondo Cassa di Risparmio di Firenze ir banko CR Firenze kolekcijų“.

Pasak L. Steponavičienės, išsamiau susipažinti su muziejaus ekspozicijomis ir tarptautinėmis parodomis mokiniams bei jų tėvams arba organizuotoms grupėms gali padėti muziejaus gidai. Tai ypač rekomenduotina tiems, kurie muziejuje lankosi pirmą kartą. Tokiu atveju mokinių bilietai bus nemokami, tačiau jie turės įsigyti muziejaus gido paslaugą. Ją rekomenduojama užsisakyti iš anksto.

Iki muziejų rengiamos atvirų durų iniciatyvos mokiniai muziejus nemokamai galėjo lankyti tik rugsėjo 1-ąją. Nemokamai muziejų šiuo metu gali lankyti ir vaikai iki 7 metų, vaikų namų auklėtiniai, neįgalieji, ICOM nariai ir Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojai.

Vasaros sezono metu Valdovų rūmų muziejus lankytojus priima kasdien. Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais ir sekmadieniais muziejus atviras nuo 10 iki 18 val., ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais – nuo 10 iki 20 val. Bilietų kasos uždaromos likus vienai valandai iki darbo laiko pabaigos.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Publikuota: 2018-07-25 09:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika