Iki šių metų rugsėjo 30 d. Valdovų rūmuose mokiniai lankysis nemokamai

Palaikydamas muziejų atvirų durų iniciatyvą, vos prieš tris savaites antrąją dalį lankytojams atvėręs Valdovų rūmų muziejus kvies mokinius ir toliau nemokamai lankyti visas nuolatines ekspozicijas bei veikiančias tarptautines parodas. Tokia galimybe mokiniai galės naudotis 2018 m. rugpjūčio 1 – rugsėjo 30 d. muziejaus kasose parodę moksleivio pažymėjimą ir įsigiję nemokamą lankytojo bilietą.

„Ir anksčiau prisidėjome prie šios iniciatyvos – kvietėme mokinius pažinti keletą muziejaus nuolatinių ekspozicijų. Tačiau atvėrus antrąją Valdovų rūmų dalį net ir anksčiau čia jau lankęsi mokiniai patirs naujų įspūdžių, susipažins su dar nematytais eksponatais, pagilins istorijos žinias“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Valdovų rūmų muziejuje nemokamai apsilankę mokiniai galės pamatyti visas čia veikiančias nuolatines ekspozicijas, kuriose pristatomas unikalus archeologinis paveldas, atkurti istoriniai interjerai ir jų funkcijos, pilies ir rūmų įtvirtinimai bei ginkluotė, rūmų virtuvės struktūra ir valgymo ypatumai, taip pat muzikinis paveldas.

Mokiniams sudaryta ir išskirtinė galimybė nemokamai lankyti ir šiuo metu vykstančias tarptautines parodas. Atkurtų istorinių interjerų erdvėse dabar veikia tarptautinė paroda „Saksonijos kurfiurstai – Lietuvos didieji kunigaikščiai: dvaro kultūra ir menas valdant Augustui II ir Augustui III“, o moderniame muziejaus nacionalinių ir tarptautinių parodų centre – „Florencija Renesanso ir Baroko laikais. Tapyba iš fondo Cassa di Risparmio di Firenze ir banko CR Firenze kolekcijų“.

Pasak L. Steponavičienės, išsamiau susipažinti su muziejaus ekspozicijomis ir tarptautinėmis parodomis mokiniams bei jų tėvams arba organizuotoms grupėms gali padėti muziejaus gidai. Tai ypač rekomenduotina tiems, kurie muziejuje lankosi pirmą kartą. Tokiu atveju mokinių bilietai bus nemokami, tačiau jie turės įsigyti muziejaus gido paslaugą. Ją rekomenduojama užsisakyti iš anksto.

Iki muziejų rengiamos atvirų durų iniciatyvos mokiniai muziejus nemokamai galėjo lankyti tik rugsėjo 1-ąją. Nemokamai muziejų šiuo metu gali lankyti ir vaikai iki 7 metų, vaikų namų auklėtiniai, neįgalieji, ICOM nariai ir Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojai.

Vasaros sezono metu Valdovų rūmų muziejus lankytojus priima kasdien. Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais ir sekmadieniais muziejus atviras nuo 10 iki 18 val., ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais – nuo 10 iki 20 val. Bilietų kasos uždaromos likus vienai valandai iki darbo laiko pabaigos.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Balandžio 11 dieną muziejus nedirbs!

20240408

Balandžio 11 d. dėl valstybės reprezentacinio renginio Muziejus bus uždarytas.
 
Balandžio 10 d. Valdovų rūmų muziejuje vyks pasirengimas valstybės reprezentaciniam renginiui. Lankymo ribojimai

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2018-07-25 09:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika