Valdovų rūmų muziejaus dienos stovykloje „Legendinis vilkas“ ilsisi ir moksleiviai iš Ukrainos

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose šią savaitę prasidėjo tradicinė vaikams skirta vasaros dienos stovykla „Legendinis vilkas“. Iki 2018 m. liepos 18 d. vyksiančioje stovykloje 12–16 metų vaikai dalyvaus edukacinėse, kultūrinėse ir pažintinėse veiklose, skatinančiose pilietiškumą ir tautinę tapatybę.

„Jau tradicija tapusios Valdovų rūmų muziejaus dienos stovyklos tikslas – vaikus supažindinti su mūsų šalies istorija ir kultūros paveldu. Šiais metais siekėme tokią galimybę suteikti lietuvių kilmės tremtinių, politinių kalinių palikuonių, užsieniečių ir Lietuvos piliečių, atvykusių arba grįžusių gyventi į Lietuvą, vaikams, taip pat moksleiviams iš Ukrainos“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus edukatorė, projekto vadovė Daiva Tuinylienė.

Dienos stovyklos dalyviai susitiks su Valdovų rūmų muziejaus specialistais, gidais, archeologais, restauratoriais ir kitų sričių žinovais, susipažins su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos istorija, Vilniaus pilių teritorija, lankysis įvairiuose kituose muziejuose sostinėje, Kernavėje, Trakuose ir Medininkuose, dalyvaus edukaciniuose užsiėmimuose. Bus organizuojamos aktyvios edukacinės veiklos, siekiant vaikus supažindinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija bei svarbiausiu valstybingumo centru, o pažintis su šalies istorija ir kultūros paveldu padės ugdyti moksleivių patriotiškumą, pilietinį sąmoningumą bei tautinį identitetą.

D. Tuinylienės teigimu, šis vasaros dienos stovyklos projektas – ne tik graži socialinė iniciatyva, bet ir puikus kelių organizacijų glaudaus bendradarbiavimo pavyzdys, šiais metais pasiekęs ir tarptautinį lygmenį. Valdovų rūmų muziejui jį įgyvendinti padeda partneriai – Vilniaus lietuvių namai, Kernavės archeologijos ir istorijos muziejus bei Trakų istorijos muziejus. Stovyklos projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Valdovų rūmų muziejus.

Ne pirmus metus rengiama dienos stovykla „Legendinis vilkas“ jau tapo Valdovų rūmų muziejaus vasaros tradicija. Edukacijos grupės specialistai taip pat rengia iš anksto užsakomus edukacinius užsiėmimus grupėms, o savaitgaliais į muziejų dažnai kviečia šeimas dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose nuolatinių ekspozicijų erdvėse.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2018-07-12 15:15
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika