Dizainerio kurtuose drabužiuose – Valdovų rūmų muziejaus koklių motyvai

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidenciją puošusių krosnių koklių motyvai nuo šiol puoš ir daugelį madingų žmonių: dizaineris Aleksandras Pogrebnojus perkėlė šiuos interjero elementus į drabužius ir namų idėjų centre „NIC“ pristatė vasarišką marškinėlių ir suknelių kolekciją.

„Visi aprangoje pavaizduoti elementai yra perkelti iš koklių, rastų Valdovų rūmų teritorijoje, kasinėjant archeologams. Šiuose aprangos motyvuose randami Lietuvos istorijos įvykiai ir simbolika, bei rūmus puošę kokliai, pasakojantys mitologines istorijas“, – pasakojo A. Pogrebnojus, pristatydamas kolekciją ir paieškas, nuvedusias į Valdovų rūmų interjerus.

Vienas pagrindinių vyriškų marškinėlių akcentas – renesansinio koklio su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės herbu fragmentas, suknelių – barokinio koklio su augaliniu ornamentu bei graikų deivės Charibdės atvaizdu elementas.

Kolekcija pristatyta Dizaino savaitės metu ir yra dedikuota Lietuvos šimtmečiui.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Publikuota: 2018-05-15 15:03
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika