Dizainerio kurtuose drabužiuose – Valdovų rūmų muziejaus koklių motyvai

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidenciją puošusių krosnių koklių motyvai nuo šiol puoš ir daugelį madingų žmonių: dizaineris Aleksandras Pogrebnojus perkėlė šiuos interjero elementus į drabužius ir namų idėjų centre „NIC“ pristatė vasarišką marškinėlių ir suknelių kolekciją.

„Visi aprangoje pavaizduoti elementai yra perkelti iš koklių, rastų Valdovų rūmų teritorijoje, kasinėjant archeologams. Šiuose aprangos motyvuose randami Lietuvos istorijos įvykiai ir simbolika, bei rūmus puošę kokliai, pasakojantys mitologines istorijas“, – pasakojo A. Pogrebnojus, pristatydamas kolekciją ir paieškas, nuvedusias į Valdovų rūmų interjerus.

Vienas pagrindinių vyriškų marškinėlių akcentas – renesansinio koklio su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės herbu fragmentas, suknelių – barokinio koklio su augaliniu ornamentu bei graikų deivės Charibdės atvaizdu elementas.

Kolekcija pristatyta Dizaino savaitės metu ir yra dedikuota Lietuvos šimtmečiui.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Publikuota: 2018-05-15 15:03
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika