Svečiuose pas Žygimantą Augustą

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai naują informaciją geriausiai įsimena ir suvokia per įvairių formų žaidimus. Naudojant naratyvinio žaidimo metodą vaikams lengviausia paaiškinti istorinius įvykius ir jų reikšmę to meto aplinkai.

Remdamiesi šia edukologijos koncepcija, Vilniaus lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogai, bendradarbiaudami su Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų edukatoriais, Lietuvos šimtmečio proga sukūrė istorinį naratyvinį žaidimą, kurio tikslas – supažindinti vaikus su svarbiausiomis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdžios insignijomis, simboliais, rūmų ceremonialu.

Vaikai su auklėtojomis perskaitė istorikų Viltarės Jasinskytės ir Andrejaus Ryčkovo žaidimų knygelę „Žygimantas Augustas ir valdovo sostas“. Pasigilinę į istorikų tyrinėjimus, vaikai, auklėtojos ir tėveliai žaidė ir kūrė savitą istoriją darželyje – ypatingu būdu nusikėlė į 1529 m. ir susitiko su to laikotarpio valstybės politikais: didžiuoju maršalka, kancleriu, etmonais, bei dvare dirbančiais žmonėmis: valdovo virtuvininku, arsenalo prižiūrėtoju, didžiojo kunigaikščio raštininku, rūmų juokdariu, Bonos Sforcos kambarine. Vaikai turėjo rasti ir Žygimantui Augustui nusiųsti insignijas, reikalingas pakėlimo į Lietuvos didžiuosius kunigaikščius ceremonijai.

Paskutinis naratyvinio žaidimo etapas gegužės 2 ir 3 d. vyko Valdovų rūmų muziejuje. Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogai, vaikai ir tėveliai, remdamiesi istoriniais faktais, atkūrė Žygimanto Augusto pakėlimo į Lietuvos didžiuosius kunigaikščius ceremoniją. Renginyje dalyvavo daugiau nei 150 žmonių.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Publikuota: 2018-05-06 15:09
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika