Svečiuose pas Žygimantą Augustą

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai naują informaciją geriausiai įsimena ir suvokia per įvairių formų žaidimus. Naudojant naratyvinio žaidimo metodą vaikams lengviausia paaiškinti istorinius įvykius ir jų reikšmę to meto aplinkai.

Remdamiesi šia edukologijos koncepcija, Vilniaus lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogai, bendradarbiaudami su Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų edukatoriais, Lietuvos šimtmečio proga sukūrė istorinį naratyvinį žaidimą, kurio tikslas – supažindinti vaikus su svarbiausiomis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdžios insignijomis, simboliais, rūmų ceremonialu.

Vaikai su auklėtojomis perskaitė istorikų Viltarės Jasinskytės ir Andrejaus Ryčkovo žaidimų knygelę „Žygimantas Augustas ir valdovo sostas“. Pasigilinę į istorikų tyrinėjimus, vaikai, auklėtojos ir tėveliai žaidė ir kūrė savitą istoriją darželyje – ypatingu būdu nusikėlė į 1529 m. ir susitiko su to laikotarpio valstybės politikais: didžiuoju maršalka, kancleriu, etmonais, bei dvare dirbančiais žmonėmis: valdovo virtuvininku, arsenalo prižiūrėtoju, didžiojo kunigaikščio raštininku, rūmų juokdariu, Bonos Sforcos kambarine. Vaikai turėjo rasti ir Žygimantui Augustui nusiųsti insignijas, reikalingas pakėlimo į Lietuvos didžiuosius kunigaikščius ceremonijai.

Paskutinis naratyvinio žaidimo etapas gegužės 2 ir 3 d. vyko Valdovų rūmų muziejuje. Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogai, vaikai ir tėveliai, remdamiesi istoriniais faktais, atkūrė Žygimanto Augusto pakėlimo į Lietuvos didžiuosius kunigaikščius ceremoniją. Renginyje dalyvavo daugiau nei 150 žmonių.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Publikuota: 2018-05-06 15:09
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika