Svečiuose pas Žygimantą Augustą

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai naują informaciją geriausiai įsimena ir suvokia per įvairių formų žaidimus. Naudojant naratyvinio žaidimo metodą vaikams lengviausia paaiškinti istorinius įvykius ir jų reikšmę to meto aplinkai.

Remdamiesi šia edukologijos koncepcija, Vilniaus lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogai, bendradarbiaudami su Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų edukatoriais, Lietuvos šimtmečio proga sukūrė istorinį naratyvinį žaidimą, kurio tikslas – supažindinti vaikus su svarbiausiomis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdžios insignijomis, simboliais, rūmų ceremonialu.

Vaikai su auklėtojomis perskaitė istorikų Viltarės Jasinskytės ir Andrejaus Ryčkovo žaidimų knygelę „Žygimantas Augustas ir valdovo sostas“. Pasigilinę į istorikų tyrinėjimus, vaikai, auklėtojos ir tėveliai žaidė ir kūrė savitą istoriją darželyje – ypatingu būdu nusikėlė į 1529 m. ir susitiko su to laikotarpio valstybės politikais: didžiuoju maršalka, kancleriu, etmonais, bei dvare dirbančiais žmonėmis: valdovo virtuvininku, arsenalo prižiūrėtoju, didžiojo kunigaikščio raštininku, rūmų juokdariu, Bonos Sforcos kambarine. Vaikai turėjo rasti ir Žygimantui Augustui nusiųsti insignijas, reikalingas pakėlimo į Lietuvos didžiuosius kunigaikščius ceremonijai.

Paskutinis naratyvinio žaidimo etapas gegužės 2 ir 3 d. vyko Valdovų rūmų muziejuje. Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogai, vaikai ir tėveliai, remdamiesi istoriniais faktais, atkūrė Žygimanto Augusto pakėlimo į Lietuvos didžiuosius kunigaikščius ceremoniją. Renginyje dalyvavo daugiau nei 150 žmonių.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kviečia pasinerti į muzikinį pasakų pasaulį

20240829

Keturioliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose kviečia šeimas su vaikais į festivalio atidarymo renginį – edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymą-koncertą rugsėjo 7 dieną. Vartydami animacijos studijos „Meinart“ ir Valdovų rūmų muziejaus komandos parengtą ir išleistą edukacinį leidinį „Garsų žemėlapis“, mažieji lankytojai galės daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose saugomus muzikinius eksponatus ir muzikos instrumentus. 

Plačiau

Naujoji Valdovų rūmų muziejaus partnerė – Marijampolės kolegija

20240916

Valdovų rūmų muziejus toliau stiprina ryšius su pedagogus rengiančiomis aukštosiomis mokyklomis. 2021 m. pasirašyta strateginio bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universitetu, o šį rudenį nuspręsta bendradarbiauti ir su Marijampolės kolegija. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas ir Marijampolės kolegijos l. e. p. direktorė Alė Murauskienė.

Plačiau

„Banchetto musicale“ koncerte – garsiausia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės meilės istorija

20240918

Legendomis apipinta Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istorija, Barboros grožis ir šiandien įkvepia kūrėjus. Muzikinį šios istorijos pasakojimą tarptautinio senosios muzikos festivalio „Banchetto Musicale“ koncerte „Laiškas Barborai“ rengia ansamblis „Ineffabilis“ (Šveicarija). Šveicarijoje trijų prestižinio senosios muzikos instituto Schola Cantorum Basiliensis absolventų įkurtas ansamblis kviečia mažuosius ir vyresnius klausytojus garsiąją istoriją patirti klausant karališkąją porą supusios Renesanso laikų dvaro muzikos: paslaptingų prancūziškų chanson dainų, itališkų frottola šokių ir į lietuvių kalbą išverstų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų giesmių.

Plačiau

Publikuota: 2018-05-06 15:09
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika