Svečiuose pas Žygimantą Augustą

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai naują informaciją geriausiai įsimena ir suvokia per įvairių formų žaidimus. Naudojant naratyvinio žaidimo metodą vaikams lengviausia paaiškinti istorinius įvykius ir jų reikšmę to meto aplinkai.

Remdamiesi šia edukologijos koncepcija, Vilniaus lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogai, bendradarbiaudami su Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų edukatoriais, Lietuvos šimtmečio proga sukūrė istorinį naratyvinį žaidimą, kurio tikslas – supažindinti vaikus su svarbiausiomis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdžios insignijomis, simboliais, rūmų ceremonialu.

Vaikai su auklėtojomis perskaitė istorikų Viltarės Jasinskytės ir Andrejaus Ryčkovo žaidimų knygelę „Žygimantas Augustas ir valdovo sostas“. Pasigilinę į istorikų tyrinėjimus, vaikai, auklėtojos ir tėveliai žaidė ir kūrė savitą istoriją darželyje – ypatingu būdu nusikėlė į 1529 m. ir susitiko su to laikotarpio valstybės politikais: didžiuoju maršalka, kancleriu, etmonais, bei dvare dirbančiais žmonėmis: valdovo virtuvininku, arsenalo prižiūrėtoju, didžiojo kunigaikščio raštininku, rūmų juokdariu, Bonos Sforcos kambarine. Vaikai turėjo rasti ir Žygimantui Augustui nusiųsti insignijas, reikalingas pakėlimo į Lietuvos didžiuosius kunigaikščius ceremonijai.

Paskutinis naratyvinio žaidimo etapas gegužės 2 ir 3 d. vyko Valdovų rūmų muziejuje. Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogai, vaikai ir tėveliai, remdamiesi istoriniais faktais, atkūrė Žygimanto Augusto pakėlimo į Lietuvos didžiuosius kunigaikščius ceremoniją. Renginyje dalyvavo daugiau nei 150 žmonių.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Publikuota: 2018-05-06 15:09
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika