Valdovų rūmai sveikins mamas puokšte staigmenų

Sveikindamas visas Lietuvos mamas artėjančios Motinos dienos proga, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai 2018 m. gegužės 5 d., šeštadienį, kviečia jas su nepilnamečiais vaikais apsilankyti nemokamai, taip pat dalyvauti šventinėje edukacinėje programoje, kurioje jos galės pasijusti tikromis valdovėmis.

„Šią dieną kiekvienas vaikas nori savo mamai įteikti pačią gražiausią dovaną, o mes esame įsitikinę, kad geriausia dovana mamai yra tarpusavio ryšys ir kartu gerai praleistas laikas“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė ir priduria, kad šią dieną iš anksto užsiregistravę lankytojai galės dalyvauti muziejaus kūrybinėse juvelyrikos dirbtuvėse ir savo brangiausiam žmogui pagaminti papuošalą, kuris leis pasijusti tikra valdove.

Šią dieną į Valdovų rūmus atvykusios mamos su nepilnamečiais vaikais galės įsigyti nemokamą suaugusio lankytojo bilietą ir apžiūrėti dvi nuolatines ekspozicijas, pristatančias unikalų archeologinį paveldą bei atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas. O šventinėje edukacinėje programoje galės dalyvauti tik iš anksto užsiregistravę ir edukacinius bilietus įsigiję lankytojai. 11.00 ir 13.00 val. rengiamų edukacinių užsiėmimų dalyviai ieškos Vilniaus rezidencijoje gyvenusių valdovų motinų atvaizdų ir bandys atskleisti už jų šydo besislepiančias garsiųjų valdovių gyvenimo istorijas, o vėliau kūrybinėse juvelyrikos dirbtuvėse gamins papuošalus, dekoruotus kamėjomis, juostelėmis, kaspinėliais ir karoliukais.

Pirmą gegužės sekmadienį minima Motinos diena yra valstybinė šventė, todėl Valdovų rūmų muziejus šią dieną mini anksčiau – gegužės 5 d., šeštadienį, o gegužės 6 d., sekmadienį, muziejus bus uždarytas.

Valdovų rūmų muziejus lankytojus priima kasdien, neveikia tik pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis, išskyrus Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją ir Liepos 6-ąją. Antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais muziejus atviras nuo 10 iki 18 val., ketvirtadieniais – nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais – nuo 10 iki 16 valandos. Bilietų kasos uždaromos likus vienai valandai iki darbo laiko pabaigos. Vasaros sezonu (nuo birželio 1 d.) muziejuje tradiciškai pailginamas darbo laikas ir jis lankytojams yra atviras visomis savaitės dienomis.

Registruotis į šventinę edukacinę programą galima čia

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2018-05-02 11:39 Atnaujinta: 2018-05-02 11:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika