Valdovų rūmai sveikins mamas puokšte staigmenų

Sveikindamas visas Lietuvos mamas artėjančios Motinos dienos proga, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai 2018 m. gegužės 5 d., šeštadienį, kviečia jas su nepilnamečiais vaikais apsilankyti nemokamai, taip pat dalyvauti šventinėje edukacinėje programoje, kurioje jos galės pasijusti tikromis valdovėmis.

„Šią dieną kiekvienas vaikas nori savo mamai įteikti pačią gražiausią dovaną, o mes esame įsitikinę, kad geriausia dovana mamai yra tarpusavio ryšys ir kartu gerai praleistas laikas“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė ir priduria, kad šią dieną iš anksto užsiregistravę lankytojai galės dalyvauti muziejaus kūrybinėse juvelyrikos dirbtuvėse ir savo brangiausiam žmogui pagaminti papuošalą, kuris leis pasijusti tikra valdove.

Šią dieną į Valdovų rūmus atvykusios mamos su nepilnamečiais vaikais galės įsigyti nemokamą suaugusio lankytojo bilietą ir apžiūrėti dvi nuolatines ekspozicijas, pristatančias unikalų archeologinį paveldą bei atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas. O šventinėje edukacinėje programoje galės dalyvauti tik iš anksto užsiregistravę ir edukacinius bilietus įsigiję lankytojai. 11.00 ir 13.00 val. rengiamų edukacinių užsiėmimų dalyviai ieškos Vilniaus rezidencijoje gyvenusių valdovų motinų atvaizdų ir bandys atskleisti už jų šydo besislepiančias garsiųjų valdovių gyvenimo istorijas, o vėliau kūrybinėse juvelyrikos dirbtuvėse gamins papuošalus, dekoruotus kamėjomis, juostelėmis, kaspinėliais ir karoliukais.

Pirmą gegužės sekmadienį minima Motinos diena yra valstybinė šventė, todėl Valdovų rūmų muziejus šią dieną mini anksčiau – gegužės 5 d., šeštadienį, o gegužės 6 d., sekmadienį, muziejus bus uždarytas.

Valdovų rūmų muziejus lankytojus priima kasdien, neveikia tik pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis, išskyrus Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją ir Liepos 6-ąją. Antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais muziejus atviras nuo 10 iki 18 val., ketvirtadieniais – nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais – nuo 10 iki 16 valandos. Bilietų kasos uždaromos likus vienai valandai iki darbo laiko pabaigos. Vasaros sezonu (nuo birželio 1 d.) muziejuje tradiciškai pailginamas darbo laikas ir jis lankytojams yra atviras visomis savaitės dienomis.

Registruotis į šventinę edukacinę programą galima čia

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2018-05-02 11:39 Atnaujinta: 2018-05-02 11:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika