Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai – parodoje „Mokykla 2017“

2017 m. lapkričio 24–25 d. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų edukacijos specialistai dalyvauja parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykstančioje parodoje „Mokykla 2017“. Septintą kartą organizuojamo renginio dalyviai turės galimybę susipažinti su edukatorių darbais, žaisti ir dalyvauti užsiėmimuose.

„Tai bene svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys. Jame kasmet dalyvauja ir Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai. Pirmųjų parodų metu buvo pristatoma muziejaus edukacinė veikla, mokiniams siūlomi edukaciniai užsiėmimai. Pastaraisiais metais ši veikla gerokai išsiplėtė – buvo dalyvaujama aktyviuose „Atradimų laboratorijos“ užsiėmimuose. Šiais metais rengiama „Gyvenimo visuomenėje laboratorija“, į kurią iš anksto užsiregistravusių mokyklų mokiniai dalyvauja konkrečiame edukaciniame užsiėmime“, – sako Valdovų rūmų muziejaus edukatorė-metodininkė dr. Nelija Kostinienė.

Šiais metais „Gyvenimo visuomenėje laboratorijoje“ Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai Vida Kaunienė, Lirija Steponavičienė, Nelija Kostinienė, Daiva Tuinylienė ir Egidijus Užkurėnas mokiniams pristatys svarbiausius Lietuvos valstybės ženklus ir simbolius. Tai tarsi įžanga į kitąmet vyksiančią valstybės atkūrimo šimtmečio šventę.

Susipažinti su Valdovų rūmų muziejaus edukacine veikla galės ir iš anksto neužsiregistravę parodos lankytojai. Lietuvos muziejų asociacijos stende jie ras net tris edukacinius žaidimus: „Su Vyčio ženklu“, „Vytautas Didysis“ ir „Gediminaičiai“, kurie padeda pagilinti istorijos žinias. Taip pat bus galima pabendrauti su muziejaus specialistais ir tiesiog gerai praleisti laiką.

 

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vilniaus arkikatedros požemiuose rasta slaptavietė su Lietuvos ir Lenkijos valdovų laidojimo insignijomis

20250106

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, pakviesti kartu su Bažnytinio paveldo muziejaus atstovais ištirti Vilniaus arkikatedros požemius, atskleidė daugiau nei prieš devyniasdešimt metų paslėptų Lietuvos ir Lenkijos valdovų regalijų paslaptį. 2024 m. gruodžio 16 d. atverta slaptavietė, kurioje, greičiausiai 1939 m., prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, paslėptos karališkosios insignijos.

Plačiau

Netekome žymios restauratorės Aldonos Skučienės

20250113

Netekome ilgametės Pilių tyrimo centro „Lietuvos pilys“, o vėliau ir Valdovų rūmų muziejaus restauratorės, chemikės technologės Aldonos Skučienės. Velionė buvo viena pirmųjų specialisčių, pradėjusių dirbti Vilniaus Žemutinės pilies kasinėjimuose, tvarkant ir tiriant archeologinius radinius, ypač metalo. 1995 m. A. Skučienė pradėjo vadovauti tais pačiais metais įkurtam Pilių tyrimų centro „Lietuvos pilys“ Restauravimo skyriui, padėjusiam pamatus ir šiandieniniam Valdovų rūmų muziejaus Restauravimo skyriui.

Plačiau

Ukrainoje apdovanojimas „Už intelektinę drąsą“ įteiktas istorikui, muziejininkui Vydui Dolinskui

20241223

Ukrainoje, Lvivo Potockių rūmuose, istorikui, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų generaliniam direktoriui dr. Vydui Dolinskui įteiktas prestižinis nepriklausomo kultūrologinio žurnalo „Ï“ apdovanojimas – ordinas „Už intelektinę drąsą“. V. Dolinskui apdovanojimas skirtas už nenuilstamą Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kultūrinio kraštovaizdžio atkūrimą. 

Plačiau

Publikuota: 2017-11-24 10:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika