Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai – parodoje „Mokykla 2017“

2017 m. lapkričio 24–25 d. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų edukacijos specialistai dalyvauja parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykstančioje parodoje „Mokykla 2017“. Septintą kartą organizuojamo renginio dalyviai turės galimybę susipažinti su edukatorių darbais, žaisti ir dalyvauti užsiėmimuose.

„Tai bene svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys. Jame kasmet dalyvauja ir Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai. Pirmųjų parodų metu buvo pristatoma muziejaus edukacinė veikla, mokiniams siūlomi edukaciniai užsiėmimai. Pastaraisiais metais ši veikla gerokai išsiplėtė – buvo dalyvaujama aktyviuose „Atradimų laboratorijos“ užsiėmimuose. Šiais metais rengiama „Gyvenimo visuomenėje laboratorija“, į kurią iš anksto užsiregistravusių mokyklų mokiniai dalyvauja konkrečiame edukaciniame užsiėmime“, – sako Valdovų rūmų muziejaus edukatorė-metodininkė dr. Nelija Kostinienė.

Šiais metais „Gyvenimo visuomenėje laboratorijoje“ Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai Vida Kaunienė, Lirija Steponavičienė, Nelija Kostinienė, Daiva Tuinylienė ir Egidijus Užkurėnas mokiniams pristatys svarbiausius Lietuvos valstybės ženklus ir simbolius. Tai tarsi įžanga į kitąmet vyksiančią valstybės atkūrimo šimtmečio šventę.

Susipažinti su Valdovų rūmų muziejaus edukacine veikla galės ir iš anksto neužsiregistravę parodos lankytojai. Lietuvos muziejų asociacijos stende jie ras net tris edukacinius žaidimus: „Su Vyčio ženklu“, „Vytautas Didysis“ ir „Gediminaičiai“, kurie padeda pagilinti istorijos žinias. Taip pat bus galima pabendrauti su muziejaus specialistais ir tiesiog gerai praleisti laiką.

 

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2017-11-24 10:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika