Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai – parodoje „Mokykla 2017“

2017 m. lapkričio 24–25 d. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų edukacijos specialistai dalyvauja parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykstančioje parodoje „Mokykla 2017“. Septintą kartą organizuojamo renginio dalyviai turės galimybę susipažinti su edukatorių darbais, žaisti ir dalyvauti užsiėmimuose.

„Tai bene svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys. Jame kasmet dalyvauja ir Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai. Pirmųjų parodų metu buvo pristatoma muziejaus edukacinė veikla, mokiniams siūlomi edukaciniai užsiėmimai. Pastaraisiais metais ši veikla gerokai išsiplėtė – buvo dalyvaujama aktyviuose „Atradimų laboratorijos“ užsiėmimuose. Šiais metais rengiama „Gyvenimo visuomenėje laboratorija“, į kurią iš anksto užsiregistravusių mokyklų mokiniai dalyvauja konkrečiame edukaciniame užsiėmime“, – sako Valdovų rūmų muziejaus edukatorė-metodininkė dr. Nelija Kostinienė.

Šiais metais „Gyvenimo visuomenėje laboratorijoje“ Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai Vida Kaunienė, Lirija Steponavičienė, Nelija Kostinienė, Daiva Tuinylienė ir Egidijus Užkurėnas mokiniams pristatys svarbiausius Lietuvos valstybės ženklus ir simbolius. Tai tarsi įžanga į kitąmet vyksiančią valstybės atkūrimo šimtmečio šventę.

Susipažinti su Valdovų rūmų muziejaus edukacine veikla galės ir iš anksto neužsiregistravę parodos lankytojai. Lietuvos muziejų asociacijos stende jie ras net tris edukacinius žaidimus: „Su Vyčio ženklu“, „Vytautas Didysis“ ir „Gediminaičiai“, kurie padeda pagilinti istorijos žinias. Taip pat bus galima pabendrauti su muziejaus specialistais ir tiesiog gerai praleisti laiką.

 

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Karalaičio šventojo Kazimiero šlovei

20240301

1604 m. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.

Plačiau

Publikuota: 2017-11-24 10:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika