Metiniame Europos muziejinių institucijų asociacijos renginyje aptarta muziejų širdies – vertingų kolekcijų – tematika

Šių metų lapkričio 9–12 d. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Rinkinių ir apskaitos skyriaus vedėjas Dalius Avižinis dalyvavo Gente (Belgija) vykusioje jubiliejinėje Europos muziejinių organizacijų tinklo (Network of European Museum Organisations, NEMO) konferencijoje „Atvira širdies chirurgija. Muziejų kolekcijų vertė“. 25 kartą organizuojamame renginyje dalyvavo per 200 dalyvių iš daugiau kaip 40 valstybių. Jame visas dėmesys buvo sutelktas į muziejų kolekcijų rinkimo ir plėtros aspektus bei jų svarbą, aptartos naujos šiuolaikinės visuomenės tendencijos, darančios įtaką ir muziejams.

„Kaip pabrėžė buvęs NEMO vadovas Davidas Vuillaume’as, muziejų kolekcijos, rinkiniai yra šių institucijų širdis, todėl šiais metais ir nuspręsta šiai temai skirti itin daug dėmesio. Konferencijoje daug kalbėta apie muziejų kolekcijų ateitį, santykį su lankytojais, eksponavimo aspektus, mobilumą. Paliestos ir itin aktualios šiandienos temos, tokios kaip pabėgėliai, dalytasi patirtimi apie muziejų darbą valstybėse, kuriose ką tik baigėsi kariniai konfliktai“, – įspūdžiai dalijasi D. Avižinis.

Per kelias renginio dienas muziejininkystės specialistai išklausė daugybės pranešimų, dalyvavo diskusijose, kūrybinėse dirbtuvėse, NEMO darbo grupių susitikimuose ir kt. Renginį užbaigė NEMO generalinė asamblėja, joje trejus metus tinklui vadovavusį generalinį direktorių Šveicarijos muziejų asociacijos vadovą D. Vuillaume’ą pakeitė Bosnijos ir Hercegovinos muziejų tinklo vadovė Aida Vezic.

1992 m. įsteigtas NEMO vienija Europos muziejų asociacijas, kurios jungia daugiau nei 30 tūkst. muziejinių institucijų. Metinis šios organizacijos renginys – vienas svarbiausių Europos regione. Tai galimybė muziejininkystės profesionalams keistis patirtimi, idėjomis ir tartis dėl bendros regiono strategijos. Nuo 1992 m. organizuojamas metinis Europos muziejinių institucijų renginys kasmet vyksta vis kitoje Europos šalyje. Kitais metais jį planuojama rengti Valetoje (Malta).

NEMO konferencijos organizatorių nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Publikuota: 2017-11-17 11:39
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika