Metiniame Europos muziejinių institucijų asociacijos renginyje aptarta muziejų širdies – vertingų kolekcijų – tematika

Šių metų lapkričio 9–12 d. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Rinkinių ir apskaitos skyriaus vedėjas Dalius Avižinis dalyvavo Gente (Belgija) vykusioje jubiliejinėje Europos muziejinių organizacijų tinklo (Network of European Museum Organisations, NEMO) konferencijoje „Atvira širdies chirurgija. Muziejų kolekcijų vertė“. 25 kartą organizuojamame renginyje dalyvavo per 200 dalyvių iš daugiau kaip 40 valstybių. Jame visas dėmesys buvo sutelktas į muziejų kolekcijų rinkimo ir plėtros aspektus bei jų svarbą, aptartos naujos šiuolaikinės visuomenės tendencijos, darančios įtaką ir muziejams.

„Kaip pabrėžė buvęs NEMO vadovas Davidas Vuillaume’as, muziejų kolekcijos, rinkiniai yra šių institucijų širdis, todėl šiais metais ir nuspręsta šiai temai skirti itin daug dėmesio. Konferencijoje daug kalbėta apie muziejų kolekcijų ateitį, santykį su lankytojais, eksponavimo aspektus, mobilumą. Paliestos ir itin aktualios šiandienos temos, tokios kaip pabėgėliai, dalytasi patirtimi apie muziejų darbą valstybėse, kuriose ką tik baigėsi kariniai konfliktai“, – įspūdžiai dalijasi D. Avižinis.

Per kelias renginio dienas muziejininkystės specialistai išklausė daugybės pranešimų, dalyvavo diskusijose, kūrybinėse dirbtuvėse, NEMO darbo grupių susitikimuose ir kt. Renginį užbaigė NEMO generalinė asamblėja, joje trejus metus tinklui vadovavusį generalinį direktorių Šveicarijos muziejų asociacijos vadovą D. Vuillaume’ą pakeitė Bosnijos ir Hercegovinos muziejų tinklo vadovė Aida Vezic.

1992 m. įsteigtas NEMO vienija Europos muziejų asociacijas, kurios jungia daugiau nei 30 tūkst. muziejinių institucijų. Metinis šios organizacijos renginys – vienas svarbiausių Europos regione. Tai galimybė muziejininkystės profesionalams keistis patirtimi, idėjomis ir tartis dėl bendros regiono strategijos. Nuo 1992 m. organizuojamas metinis Europos muziejinių institucijų renginys kasmet vyksta vis kitoje Europos šalyje. Kitais metais jį planuojama rengti Valetoje (Malta).

NEMO konferencijos organizatorių nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Publikuota: 2017-11-17 11:39
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika