Valdovų rūmų muziejuje lankėsi žinomas Rusijos režisierius

2016 m. rugpjūčio 17 d., trečiadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi žinomas Rusijos režisierius Aleksandras Sokurovas. Praėjusių metų gruodį pasauliui pristatytas jo filmas „Frankofonija“ apie Antrojo pasaulinio karo metais išsaugotus Luvro meno lobynus pelnė daugybę žiūrovų simpatijų įvairiuose kino festivaliuose. Lankydamasis Lietuvoje režisierius panoro pamatyti ir vieną svarbiausių šalies muziejų.

Svečias, kuris studijavo istoriją Žemutinio Naugardo universitete, buvo supažindintas su unikaliu Lietuvos archeologijos paveldu, rodomu Valdovų rūmų muziejuje, kitomis ekspozicijomis, rūmų atkūrimo projektu, inžineriniais sprendimais – pastarieji jį ypač sudomino.

Susitikime su režisieriumi, kuriame dalyvavo Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas, ekskursijų vadovas Gediminas Gendrėnas, Vilniaus tarptautinio filmų festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė, aptarta daugybė režisierių dominančių klausimų, pradedant tautinių mažumų istoriniais gyvenimo ypatumais Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje ir išlikusiais tai liudijančiais ženklais, baigiant paveldo saugojimo, muziejinės veiklos formų įvairovės ir kaitos būtinybe.

A. Sokurovas patikino, kad tiek muziejus, tiek plati Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija su įvairiomis kultūrinėmis sąsajomis jam paliko įspūdį. Atsisveikindamas jis paliko įrašą Valdovų rūmų muziejaus svečių knygoje – čia ne tik atskleidė savo įspūdžius, bet ir išreiškė padėką už malonų priėmimą.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Karalaičio šventojo Kazimiero šlovei

20240301

1604 m. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Publikuota: 2016-08-17 15:03
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika