Valdovų rūmų muziejuje lankėsi žinomas Rusijos režisierius

2016 m. rugpjūčio 17 d., trečiadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi žinomas Rusijos režisierius Aleksandras Sokurovas. Praėjusių metų gruodį pasauliui pristatytas jo filmas „Frankofonija“ apie Antrojo pasaulinio karo metais išsaugotus Luvro meno lobynus pelnė daugybę žiūrovų simpatijų įvairiuose kino festivaliuose. Lankydamasis Lietuvoje režisierius panoro pamatyti ir vieną svarbiausių šalies muziejų.

Svečias, kuris studijavo istoriją Žemutinio Naugardo universitete, buvo supažindintas su unikaliu Lietuvos archeologijos paveldu, rodomu Valdovų rūmų muziejuje, kitomis ekspozicijomis, rūmų atkūrimo projektu, inžineriniais sprendimais – pastarieji jį ypač sudomino.

Susitikime su režisieriumi, kuriame dalyvavo Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas, ekskursijų vadovas Gediminas Gendrėnas, Vilniaus tarptautinio filmų festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė, aptarta daugybė režisierių dominančių klausimų, pradedant tautinių mažumų istoriniais gyvenimo ypatumais Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje ir išlikusiais tai liudijančiais ženklais, baigiant paveldo saugojimo, muziejinės veiklos formų įvairovės ir kaitos būtinybe.

A. Sokurovas patikino, kad tiek muziejus, tiek plati Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija su įvairiomis kultūrinėmis sąsajomis jam paliko įspūdį. Atsisveikindamas jis paliko įrašą Valdovų rūmų muziejaus svečių knygoje – čia ne tik atskleidė savo įspūdžius, bet ir išreiškė padėką už malonų priėmimą.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Publikuota: 2016-08-17 15:03
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika