Valdovų rūmų muziejuje lankėsi žinomas Rusijos režisierius

2016 m. rugpjūčio 17 d., trečiadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi žinomas Rusijos režisierius Aleksandras Sokurovas. Praėjusių metų gruodį pasauliui pristatytas jo filmas „Frankofonija“ apie Antrojo pasaulinio karo metais išsaugotus Luvro meno lobynus pelnė daugybę žiūrovų simpatijų įvairiuose kino festivaliuose. Lankydamasis Lietuvoje režisierius panoro pamatyti ir vieną svarbiausių šalies muziejų.

Svečias, kuris studijavo istoriją Žemutinio Naugardo universitete, buvo supažindintas su unikaliu Lietuvos archeologijos paveldu, rodomu Valdovų rūmų muziejuje, kitomis ekspozicijomis, rūmų atkūrimo projektu, inžineriniais sprendimais – pastarieji jį ypač sudomino.

Susitikime su režisieriumi, kuriame dalyvavo Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas, ekskursijų vadovas Gediminas Gendrėnas, Vilniaus tarptautinio filmų festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė, aptarta daugybė režisierių dominančių klausimų, pradedant tautinių mažumų istoriniais gyvenimo ypatumais Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje ir išlikusiais tai liudijančiais ženklais, baigiant paveldo saugojimo, muziejinės veiklos formų įvairovės ir kaitos būtinybe.

A. Sokurovas patikino, kad tiek muziejus, tiek plati Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija su įvairiomis kultūrinėmis sąsajomis jam paliko įspūdį. Atsisveikindamas jis paliko įrašą Valdovų rūmų muziejaus svečių knygoje – čia ne tik atskleidė savo įspūdžius, bet ir išreiškė padėką už malonų priėmimą.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2016-08-17 15:03
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika