Valdovų rūmų muziejuje lankėsi svečiai iš Kaliningrado

Liepos 11–13 d. Lietuvos Respublikos kultūros atašė Kaliningrade Ramintos Gecevičienės kvietimu Lietuvoje lankėsi Kaliningrado srities istorijos ir dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja moksliniam darbui Olga Ščeglova, vyriausioji fondų saugotoja Irina Eidelman ir Kristijono Donelaičio muziejaus vedėja Liudmila Silova. Vizito metu muziejininkės atvyko aptarti glaudesnio bendradarbiavimo plėtros galimybių ir apsilankė Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, kur susitiko su direktoriaus pavaduotojais dr. Jolanta Karpavičiene ir Eduardu Kaukliu, vyriausiąja fondų saugotoja Ėrika Striškiene ir Mokslinių tyrimų centro vedėju Gintautu Striška.

„Su įvairių Kaliningrado muziejų darbuotojais nuolat bendradarbiaujame ir palaikome ryšius neatsitiktinai. Jie domisi Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos atkūrimu, nes patys seka mūsų pėdomis – rengiasi atkurti sunaikintą Karaliaučiaus pilį. Tad ir šio vizito metu dalijomės patirtimi ir įžvalgomis apie atkūrimo projektų galimus panašumus bei skirtumus, tokių projektų įgyvendinimo problemas, idėjas, kaip panaudoti atkurtus objektus, saugoti ir eksponuoti archeologinius radinius, istorinį kultūros paveldą“, − sako Valdovų rūmų muziejaus Mokslinių tyrimų centro vedėjas G. Striška.

Per susitikimą muziejininkėms iš Kaliningrado pristatyti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos istorinės raidos svarbiausi etapai ir jų atspindžiai archeologiniuose radiniuose, mokslinių tyrimų atskleistos naujos Lietuvos kultūros ir istorijos atodangos, simbolinė ir kultūrinė objekto reikšmė Lietuvos bei viso Europos regiono kontekste, rezidencijos atkūrimo projektas ir jo eiga, taip pat aptartas rūmų atidarymas, muziejaus veiklos pirmųjų metų rezultatai ir vertinimai, nauji muziejaus įgyvendinti virtualūs bei kitokie projektai ir kt.

Kaliningrado muziejininkės taip pat lankėsi Lietuvos dailės muziejuje. Ten susipažino su Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) diegimu Lietuvos muziejuose. Susitikime, kuriame dalyvavo muziejaus direktoriaus pavaduotoja mokslui Laima Bialopetravičienė, direktoriaus pavaduotoja-vyriausioji fondų saugotoja Loreta Meškelevičienė bei direktoriaus pavaduotoja restauravimui Jūratė Senvaitienė, šio muziejaus direktoriaus pavaduotojas Vytautas Balčiūnas pristatė muziejaus veiklą.

Delegacija taip pat aplankė Lietuvos nacionalinį muziejų, Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkciją, Kaune esantį Maironio lietuvių literatūros muziejų. Plačioje diskusijoje pasidalyta patirtimi formuojant ekspozicijas, pritraukiant lankytojų.

Valdovų rūmų muziejaus ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos inf.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2016-07-15 15:03
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika