Valdovų rūmų muziejuje prasidėjo dienos stovykla „Legendinis vilkas“

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose prasidėjo gausių šeimų vaikams skirtos vasaros dienos stovyklos „Legendinis vilkas“ maratonas. Iki liepos 1 d. vyksiančiose trijose savaitės trukmės stovyklos pamainose 7–13 metų vaikai dalyvaus edukacinėse, kultūrinėse ir pažintinėse veiklose, skatinančiose pilietiškumą ir tautinę tapatybę.

„Valdovų rūmų muziejuje vasarą rengiamos dienos stovyklos tikslas – vaikus supažindinti su Lietuvos istorija ir kultūros paveldu. Šiais metais siekiame suteikti tokias galimybes gausių šeimų vaikams, kurie dažnai dėl ribotų finansinių resursų patiria socialinę atskirtį“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus edukatorė, projekto vadovė Daiva Tuinylienė.

Penkias dienas truksiančios dienos stovyklos dalyviai susitiks su Valdovų rūmų muziejaus specialistais, gidais, archeologais, restauratoriais ir kitų sričių žinovais, susipažins su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos istorija, Vilniaus pilių teritorija, lankysis įvairiuose kituose muziejuose, dalyvaus edukaciniuose užsiėmimuose. Juose sužinos daug įdomaus apie Valdovų rūmų muziejaus archeologinius eksponatus, istorines bei meno vertybes, taip pat gamins lėles, mokysis heraldikos, klausysis Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare skambėjusios muzikos, statys spektaklius, taip pat rašys stovyklautojų dienoraštį. Stovyklos metu sukurti vaikų darbai bus eksponuojami minint Liepos 6-ąją muziejaus edukacinėse erdvėse.

D. Tuinylienės teigimu, šis vasaros dienos stovyklos projektas – ne tik graži socialinė iniciatyva, bet ir puikus kelių organizacijų glaudaus bendradarbiavimo pavyzdys. Valdovų rūmų muziejui jį įgyvendinti padeda partneriai – Lietuvos gausių šeimų asociacija ir Lietuvos edukologijos universiteto savanoriai. „Tad matydami organizacinį stovyklos vyksmą vaikai mokosi kultūros, kūrybiškumo bei savarankiškumo, taip pat bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių“, – sako edukatorė.

Ne pirmus metus rengiama dienos stovykla „Legendinis vilkas“ jau tapo Valdovų rūmų muziejaus vasaros tradicija. Edukacijos grupės specialistai taip pat rengia iš anksto užsakomus edukacinius užsiėmimus grupėms, o savaitgaliais į muziejų kviečia šeimas dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose nuolatinių ekspozicijų erdvėse.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Paskutinė parodos „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ savaitė. Paroda nebus pratęsta! Bet savaitgalį muziejus dirbs ilgiau!

20250120

Specialiai lankytojams, kurie dar nespėjo susipažinti su paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“!
Šį savaitgalį, sausio 25 ir 26 d., Valdovų rūmų muziejaus Parodų centras dirbs ilgiau nei kitos ekspozicijos!
Didžiulio susidomėjimo sulaukusioje parodoje „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ jau apsilankė per 35 tūkstančius žmonių.
Sausio 25 d., šeštadienį, Pacų parodą galėsite aplankyti iki 20 val. Paskutiniai su paroda norintys susipažinti lankytojai bus įleisti 19 val. Svarbu žinoti, kad kitos muziejaus ekspozicijos tądien dirbs kaip įprasta – iki 18 val..

Plačiau

Netekome žymios restauratorės Aldonos Skučienės

20250113

Netekome ilgametės Pilių tyrimo centro „Lietuvos pilys“, o vėliau ir Valdovų rūmų muziejaus restauratorės, chemikės technologės Aldonos Skučienės. Velionė buvo viena pirmųjų specialisčių, pradėjusių dirbti Vilniaus Žemutinės pilies kasinėjimuose, tvarkant ir tiriant archeologinius radinius, ypač metalo. 1995 m. A. Skučienė pradėjo vadovauti tais pačiais metais įkurtam Pilių tyrimų centro „Lietuvos pilys“ Restauravimo skyriui, padėjusiam pamatus ir šiandieniniam Valdovų rūmų muziejaus Restauravimo skyriui.

Plačiau

Vilniaus arkikatedros požemiuose rasta slaptavietė su Lietuvos ir Lenkijos valdovų laidojimo insignijomis

20250106

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, pakviesti kartu su Bažnytinio paveldo muziejaus atstovais ištirti Vilniaus arkikatedros požemius, atskleidė daugiau nei prieš devyniasdešimt metų paslėptų Lietuvos ir Lenkijos valdovų regalijų paslaptį. 2024 m. gruodžio 16 d. atverta slaptavietė, kurioje, greičiausiai 1939 m., prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, paslėptos karališkosios insignijos.

Plačiau

Publikuota: 2016-06-09 11:57
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika