Valdovų rūmų muziejuje prasidėjo dienos stovykla „Legendinis vilkas“

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose prasidėjo gausių šeimų vaikams skirtos vasaros dienos stovyklos „Legendinis vilkas“ maratonas. Iki liepos 1 d. vyksiančiose trijose savaitės trukmės stovyklos pamainose 7–13 metų vaikai dalyvaus edukacinėse, kultūrinėse ir pažintinėse veiklose, skatinančiose pilietiškumą ir tautinę tapatybę.

„Valdovų rūmų muziejuje vasarą rengiamos dienos stovyklos tikslas – vaikus supažindinti su Lietuvos istorija ir kultūros paveldu. Šiais metais siekiame suteikti tokias galimybes gausių šeimų vaikams, kurie dažnai dėl ribotų finansinių resursų patiria socialinę atskirtį“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus edukatorė, projekto vadovė Daiva Tuinylienė.

Penkias dienas truksiančios dienos stovyklos dalyviai susitiks su Valdovų rūmų muziejaus specialistais, gidais, archeologais, restauratoriais ir kitų sričių žinovais, susipažins su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos istorija, Vilniaus pilių teritorija, lankysis įvairiuose kituose muziejuose, dalyvaus edukaciniuose užsiėmimuose. Juose sužinos daug įdomaus apie Valdovų rūmų muziejaus archeologinius eksponatus, istorines bei meno vertybes, taip pat gamins lėles, mokysis heraldikos, klausysis Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare skambėjusios muzikos, statys spektaklius, taip pat rašys stovyklautojų dienoraštį. Stovyklos metu sukurti vaikų darbai bus eksponuojami minint Liepos 6-ąją muziejaus edukacinėse erdvėse.

D. Tuinylienės teigimu, šis vasaros dienos stovyklos projektas – ne tik graži socialinė iniciatyva, bet ir puikus kelių organizacijų glaudaus bendradarbiavimo pavyzdys. Valdovų rūmų muziejui jį įgyvendinti padeda partneriai – Lietuvos gausių šeimų asociacija ir Lietuvos edukologijos universiteto savanoriai. „Tad matydami organizacinį stovyklos vyksmą vaikai mokosi kultūros, kūrybiškumo bei savarankiškumo, taip pat bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių“, – sako edukatorė.

Ne pirmus metus rengiama dienos stovykla „Legendinis vilkas“ jau tapo Valdovų rūmų muziejaus vasaros tradicija. Edukacijos grupės specialistai taip pat rengia iš anksto užsakomus edukacinius užsiėmimus grupėms, o savaitgaliais į muziejų kviečia šeimas dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose nuolatinių ekspozicijų erdvėse.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2016-06-09 11:57
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika