Valdovų rūmų muziejus laukia tėčių su vaikais

Sveikindamas su artėjančia Tėvo diena, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai 2016 m. birželio 4 d., šeštadienį, visus tėčius su nepilnamečiais vaikais kviečia apsilankyti nemokamai.

„Tęsdamas tradicijas minėti dvi itin reikšmingas šventes metuose – Motinos ir Tėvo dieną, – Valdovų rūmų muziejus siekia burti šeimas ir sudaryti visas sąlygas vieni kitiems dovanoti dėmesį bei kartu turiningai praleisti laiką. Tėvas nėra tik šeimos maitintojas, jis parodo savo vaikams pasaulį ir skatina jį pažinti, formuoja asmenines savybes ir nacionalines vertybes, padeda jiems auginti savivertę. Suvokdami šį tėvo vaidmenį, kviečiame visus tėčius su nepilnamečiais vaikais šią dieną gyvenimo patirties semtis Lietuvos istorijoje“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.

Valdovų rūmų muziejuje tėčiai ir drauge atėję nepilnamečiai vaikai galės nemokamai aplankyti dvi nuolatines ekspozicijas, pristatančias unikalų archeologinį paveldą ir atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas, bei unikalią parodą „Amžinybės atspaudas. Italų Renesanso ir Baroko šedevrų krikščioniškieji siužetai XIX a. graviūrose“. Bus galima susipažinti su unikaliais radiniais, rūmų raidos maketais, ikonografine medžiaga ir tekstiniais komentarais, vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko reprezentaciniais interjerais ir kt. Nuo 12.00 val. iki pat muziejaus uždarymo Valdovų rūmų muziejaus edukacinėje erdvėje veiks atvira meno studija, kurioje tėvai ir vaikai galės kurti atvirukus: grafikos technika iš paruoštų raižinių atsispausti atvaizdą ir su plunksna užrašyti sveikinimą tėčiui.

Pavieniams lankytojams šią dieną 12.00 ir 14.00 val. siūlomos ir teminės ekskursijos „Vaikystė valdovo dvare“, kurių metu bus pasakojama apie valdovų šeimas ir vaikų gyvenimą Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvare – lūkesčius ir pareigas, mokslus ir pramogas, žaislus ir auklėjimą. Teminės ekskursijos trukmė – 1 val. 15 min., kaina vienam asmeniui – 1,45 Eur. Į ekskursijas būtina iš anksto registruotis, numatytas dalyvių skaičius vienoje grupėje – iki 25 asmenų.

2013 m. liepos 6 d. vartus atvėręs Valdovų rūmų muziejus į šį vasaros sezoną įžengė lankytojams siūlydamas daugiau kultūrinių paslaugų ir naujienų, iš jų šiuo metu aktualiausia – beveik trečdaliu ilgesnis muziejaus darbo laikas visą birželio mėnesį. Šį mėnesį visomis savaitės dienomis muziejus darbą pradeda 10.00 val. Pirmadieniais, antradieniais ir trečiadieniais lankytis Valdovų rūmų muziejuje galima iki 18.00 val., o likusias keturias dienas nuo ketvirtadienio – iki 20.00 val.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2016-06-03 13:36
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika