Valdovų rūmų muziejus laukia tėčių su vaikais

Sveikindamas su artėjančia Tėvo diena, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai 2016 m. birželio 4 d., šeštadienį, visus tėčius su nepilnamečiais vaikais kviečia apsilankyti nemokamai.

„Tęsdamas tradicijas minėti dvi itin reikšmingas šventes metuose – Motinos ir Tėvo dieną, – Valdovų rūmų muziejus siekia burti šeimas ir sudaryti visas sąlygas vieni kitiems dovanoti dėmesį bei kartu turiningai praleisti laiką. Tėvas nėra tik šeimos maitintojas, jis parodo savo vaikams pasaulį ir skatina jį pažinti, formuoja asmenines savybes ir nacionalines vertybes, padeda jiems auginti savivertę. Suvokdami šį tėvo vaidmenį, kviečiame visus tėčius su nepilnamečiais vaikais šią dieną gyvenimo patirties semtis Lietuvos istorijoje“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.

Valdovų rūmų muziejuje tėčiai ir drauge atėję nepilnamečiai vaikai galės nemokamai aplankyti dvi nuolatines ekspozicijas, pristatančias unikalų archeologinį paveldą ir atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas, bei unikalią parodą „Amžinybės atspaudas. Italų Renesanso ir Baroko šedevrų krikščioniškieji siužetai XIX a. graviūrose“. Bus galima susipažinti su unikaliais radiniais, rūmų raidos maketais, ikonografine medžiaga ir tekstiniais komentarais, vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko reprezentaciniais interjerais ir kt. Nuo 12.00 val. iki pat muziejaus uždarymo Valdovų rūmų muziejaus edukacinėje erdvėje veiks atvira meno studija, kurioje tėvai ir vaikai galės kurti atvirukus: grafikos technika iš paruoštų raižinių atsispausti atvaizdą ir su plunksna užrašyti sveikinimą tėčiui.

Pavieniams lankytojams šią dieną 12.00 ir 14.00 val. siūlomos ir teminės ekskursijos „Vaikystė valdovo dvare“, kurių metu bus pasakojama apie valdovų šeimas ir vaikų gyvenimą Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvare – lūkesčius ir pareigas, mokslus ir pramogas, žaislus ir auklėjimą. Teminės ekskursijos trukmė – 1 val. 15 min., kaina vienam asmeniui – 1,45 Eur. Į ekskursijas būtina iš anksto registruotis, numatytas dalyvių skaičius vienoje grupėje – iki 25 asmenų.

2013 m. liepos 6 d. vartus atvėręs Valdovų rūmų muziejus į šį vasaros sezoną įžengė lankytojams siūlydamas daugiau kultūrinių paslaugų ir naujienų, iš jų šiuo metu aktualiausia – beveik trečdaliu ilgesnis muziejaus darbo laikas visą birželio mėnesį. Šį mėnesį visomis savaitės dienomis muziejus darbą pradeda 10.00 val. Pirmadieniais, antradieniais ir trečiadieniais lankytis Valdovų rūmų muziejuje galima iki 18.00 val., o likusias keturias dienas nuo ketvirtadienio – iki 20.00 val.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Publikuota: 2016-06-03 13:36
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika