Valdovų rūmų muziejus laukia tėčių su vaikais

Sveikindamas su artėjančia Tėvo diena, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai 2016 m. birželio 4 d., šeštadienį, visus tėčius su nepilnamečiais vaikais kviečia apsilankyti nemokamai.

„Tęsdamas tradicijas minėti dvi itin reikšmingas šventes metuose – Motinos ir Tėvo dieną, – Valdovų rūmų muziejus siekia burti šeimas ir sudaryti visas sąlygas vieni kitiems dovanoti dėmesį bei kartu turiningai praleisti laiką. Tėvas nėra tik šeimos maitintojas, jis parodo savo vaikams pasaulį ir skatina jį pažinti, formuoja asmenines savybes ir nacionalines vertybes, padeda jiems auginti savivertę. Suvokdami šį tėvo vaidmenį, kviečiame visus tėčius su nepilnamečiais vaikais šią dieną gyvenimo patirties semtis Lietuvos istorijoje“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.

Valdovų rūmų muziejuje tėčiai ir drauge atėję nepilnamečiai vaikai galės nemokamai aplankyti dvi nuolatines ekspozicijas, pristatančias unikalų archeologinį paveldą ir atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas, bei unikalią parodą „Amžinybės atspaudas. Italų Renesanso ir Baroko šedevrų krikščioniškieji siužetai XIX a. graviūrose“. Bus galima susipažinti su unikaliais radiniais, rūmų raidos maketais, ikonografine medžiaga ir tekstiniais komentarais, vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko reprezentaciniais interjerais ir kt. Nuo 12.00 val. iki pat muziejaus uždarymo Valdovų rūmų muziejaus edukacinėje erdvėje veiks atvira meno studija, kurioje tėvai ir vaikai galės kurti atvirukus: grafikos technika iš paruoštų raižinių atsispausti atvaizdą ir su plunksna užrašyti sveikinimą tėčiui.

Pavieniams lankytojams šią dieną 12.00 ir 14.00 val. siūlomos ir teminės ekskursijos „Vaikystė valdovo dvare“, kurių metu bus pasakojama apie valdovų šeimas ir vaikų gyvenimą Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvare – lūkesčius ir pareigas, mokslus ir pramogas, žaislus ir auklėjimą. Teminės ekskursijos trukmė – 1 val. 15 min., kaina vienam asmeniui – 1,45 Eur. Į ekskursijas būtina iš anksto registruotis, numatytas dalyvių skaičius vienoje grupėje – iki 25 asmenų.

2013 m. liepos 6 d. vartus atvėręs Valdovų rūmų muziejus į šį vasaros sezoną įžengė lankytojams siūlydamas daugiau kultūrinių paslaugų ir naujienų, iš jų šiuo metu aktualiausia – beveik trečdaliu ilgesnis muziejaus darbo laikas visą birželio mėnesį. Šį mėnesį visomis savaitės dienomis muziejus darbą pradeda 10.00 val. Pirmadieniais, antradieniais ir trečiadieniais lankytis Valdovų rūmų muziejuje galima iki 18.00 val., o likusias keturias dienas nuo ketvirtadienio – iki 20.00 val.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Speciali programa Europos muziejaus naktį – atversime Renesanso paslaptis

20240510

Europos muziejų naktį, 2024 m. gegužės 18-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia panirti į Renesanso paslapčių naktį. Nuo 18.00 val. iki vidurnakčio muziejaus mokslininkai, gidai, edukatoriai ir kviestiniai tyrėjai dalysis žiniomis apie renesansinius rūmus, pasakos, kaip iš raudonų plytų pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo baltais, amžininkų lygintais su gulbe rūmais. Lankytojai išgirs istorijų apie XVI a. Jogailaičių dinastijos šeimų paslaptis.

Plačiau

Sustabdyta vaikystės akimirka

20240517

Nuo 2024 m. trečiąjį gegužės penktadienį minima Vaiko diena – šįmet tai gegužės 17-oji. Simboliška, kad kartą metuose kone visas mėnuo skiriamas šeimai: pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena, trečiasis gegužės penktadienis – Vaiko diena, o pirmasis birželio sekmadienis – Tėvo diena. Vaikai yra valstybės ateitis, taigi šią dieną dėmesys pirmiausia krypsta į būsimus Lietuvos kūrėjus, atsakingą jų ugdymą, juk vaikystė ilgai netrunka.

Plačiau

Parfumerijos istorikė: vargu ar šiandien mus sužavėtų specialiai Barborai Radvilaitei kurti kvepalai

20240516

Europos muziejų naktį, gegužės 18 d., parfumerijos kultūros ir istorijos tyrinėtoja Eglė Bertašienė Valdovų rūmų muziejuje lankytojus ves per kvapų pasaulį. Ji papasakos, kuo kvepėjo valdovai ir didikai, taip pat jų rezidencijos Renesanso epochoje, žmonės turės galimybę pažinti medžiagas, kurios buvo įprastos gaminant įvairius aromatinius mišinius – tepalus, kvapiuosius vandenis, pomanderius. 

Plačiau

Publikuota: 2016-06-03 13:36
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika