Birželį Valdovų rūmų muziejus dirbs ilgiau, liepą – keis kainas

Vasaros sezoną Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai pasitinka lankytojams siūlydamas daugiau kultūrinių paslaugų, kartu pasirengęs visą birželio mėnesį dirbti ilgiau, o nuo liepos 1 d. keisdamas bilietų kainas ir sudarydamas didesnes galimybes lankyti muziejų socialiai pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms.

„Nuolat įsiklausome į savo lankytojų, miesto gidų, turizmo agentūrų atstovų pastabas ir kasmet artėjant vasarai stebime tendenciją, kad šiltuoju metų sezonu žmonių padaugėja ne tik gatvėse, bet ir muziejuose. Siekdami, kad mūsų lankytojai galėtų kasdien ilgiau mėgautis kultūros ir istorijos paveldu pačioje Vilniaus širdyje, praturtinti žinias ir patirti neišdildomų įspūdžių, nutarėme birželio mėnesį prailginti muziejaus darbo laiką“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas, pabrėždamas, kad jei ši naujovė pasiteisins, muziejaus bendruomenė svarstys galimybę dirbti ilgiau ir kitais vasaros mėnesiais.

Nuo birželio 1 d. Valdovų rūmų muziejus beveik trečdaliu pailgins savo darbo laiką ir bus atviras lankytojams ne 48, o 64 valandas per savaitę. Visomis savaitės dienomis muziejus darbą pradės 10.00 val. Pirmadieniais, antradieniais ir trečiadieniais lankytis Valdovų rūmų muziejuje bus galima iki 18.00 val., o likusias keturias dienas nuo ketvirtadienio – iki 20.00 val.

Pasak V. Dolinsko, tai ne vienintelė Valdovų rūmų muziejaus vasaros sezono staigmena. „Siekdami sudaryti daugiau galimybių lankyti muziejų socialiai pažeidžiamiausiems visuomenės nariams, nuo liepos 1 d. keičiame lankytojų bilietų kainas. Mažesnes pajamas gaunantiems asmenims ir šeimoms bilietų kainos, žinoma, mažės, o kitos kainos labai nesikeis, tik apvalės į vieną ar kitą pusę“, – sako jis.

Nuo liepos 1 d. įprasto muziejaus lankymo bilieto kaina bus 3 eurai. Studentai, senjorai, kariai ir kitos socialinės grupės jį galės įsigyti su 50 proc. nuolaida, o vaikai iki 7 m., vaikų namų globos auklėtiniai, socialiai remtini vaikai, neįgalieji ir juos lydintys asmenys, 80-mečiai ir vyresni senjorai bei muziejininkai – su 100 proc. nuolaida. Mažai šeimai (1 suaugusysis ir 1–3 nepilnamečiai vaikai) muziejaus lankymo bilietai kainuos 4 eurus, didelei šeimai (2 suaugusieji ir 1–3 nepilnamečiai vaikai) – 7 eurus.

Edukacinių užsiėmimų bilietai 5–7 m. vaikams kainuos 0,3 euro, moksleiviams, studentams ir senjorams – 0,8 euro, suaugusiesiems – 2,50 euro. Mažai šeimai edukacinių užsiėmimų bilietai kainuos 3 eurus, didelei šeimai – 5,50 euro.

Šiek tiek keisis ir paslaugų pavieniams asmenims bei organizuotoms lankytojų grupėms kainos. Ekskursija užsiregistravusiam pavieniam asmeniui lietuvių kalba kainuos 1,50 euro, o anglų kalba – 2,20 euro (kartu su šiomis paslaugomis privaloma įsigyti muziejaus lankymo bilietą). Ekskursijos kaina lankytojų grupei lietuvių kalba nuo šiol bus 15 eurų, o užsienio kalba – 22 eurai. Kartu su ekskursija užsakytas apžvalgos aikštelės ar galerijos lankymas papildomai kainuos 3 eurus. Audiogido lietuvių ir anglų k. paslauga, kaip ir anksčiau, bus nemokama.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Publikuota: 2016-05-23 14:51
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika