Valdovų rūmai po Gatvės muzikos dienos kviečia pratęsti naktį muziejuje

Įsijungdamas į visą Europą apimančią Muziejų naktį, 2016 m. gegužės 21 d., šeštadienį, pasibaigus Gatvės muzikos dienai, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia visus lankyti ekspozicijas ir dalyvauti įvairiuose renginiuose iki pat vidurnakčio. Šių metų Muziejų nakties Lietuvoje temai pasirinktas rašytojo Romualdo Granausko pjesės pavadinimas – „Rožės pražydėjimas tamsoje“, o ją plėtos daugiau kaip 100 muziejinių institucijų.

„Nors sakoma, kad gėlės – rožė – naktį nežydi, apsilankiusieji Valdovų rūmuose ir kituose šalies muziejuose šeštadienio naktį turės galimybę patirti ir išgyventi šį stebuklą. Valdovų rūmų muziejus visiems savo lankytojams siųs žinutę iš praeities apie paslaptingas Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro grožybes, vertingus istorijos, kultūros ir meno kūrinius, pasakos žinomas ir nežinomas trumpąsias istorijas bei kitaip kurs mįslingą nakties nuotaiką ir kvies visus iš gausybės įvairiausių renginių tarsi gėlės žiedlapių susikurti savo gėlės žiedą“, – teigia Muziejų nakties Valdovų rūmuose renginių koordinatorė Viltarė Ryčkovienė.

Kaip ir visuose kituose šalies muziejuose, Valdovų rūmuose gegužės 21 d., nuo 18.00 iki 24.00 val., lankytojai turės galimybę nemokamai lankyti muziejaus ekspozicijas, dalyvauti įvairiuose renginiuose, edukaciniuose užsiėmimuose ir meno studijose, pasiklausyti senosios muzikos, dalyvauti orientacinėse žaidynėse ar išbandyti interaktyvias pramogas. Muziejaus lankytojus pasitiks ir į visas nakties pramogas ves grojantys muziejaus terminalo laiptai.

Muziejų naktį keliaudami po Valdovų rūmų erdves, lankytojai galės susidaryti savo ekskursijos maršrutą: ekspozicijų erdvėse bus galima susitikti su muziejaus specialistais ir istoriniais personažais, pasiklausyti jų trumpųjų istorijų apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų dvarą. Mėgstantieji atrasti istoriją individualiai nuo 18.00 iki 22.00 val. galės žaisti interaktyvųjį žaidimą „Atrask Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvaro gyventojus“, o iš anksto užsiregistravusieji – dalyvauti orientacinėse žaidynėse po Vilnių „Didikų dvarai Vilniuje“ arba žvalgytis į sostinės senamiestį iš Valdovų rūmų apžvalgos aikštelės.

Iki pat vidurnakčio Valdovų rūmų muziejaus lankytojai galės dalyvauti atviroje meninėje studijoje autentiškuose rūsiuose arba išbandyti tapybą ant vandens edukaciniame užsiėmime rūmų kieme „Rožės pražydėjimas tamsoje“. Norintieji pamatyti subtilų grafikos meno grožį bus laukiami naujoje tarptautinėje parodoje „Amžinybės atspaudas. Italų Renesanso ir Baroko krikščioniškieji siužetai XIX a. graviūrose“.

Lankytojai bus kviečiami ir į muziejaus Lankytojų vestibiulio auditoriją, kurioje specialistai skaitys viešas paskaitas. 18.30 val. istorikė dr. Rūta Čapaitė pasakos apie kasdienybės momentus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto ir jo amžininkų dvaruose, 20.00 val. istorikas Eimantas Gudas supažindins su Radvilų giminės veikla ir nuosavybe Vilniaus Žemutinėje pilyje, o 21.30 val. doc. dr. Rasa Butvilaitė atskleis Lietuvos dvarų sodybų architektūros ypatumus. Muziejų naktį visi laukiami ir labai populiarios fotografijos istoriko Stanislovo Žvirgždo viešos paskaitos „Vilniaus netektys: fotografija atskleidžia istoriją. Po apylinkes pasižvalgius“ seansuose, rengiamuose 20.30 ir 22.00 val. Didžiojoje renesansinėje menėje.

Dar viena Muziejų nakties Valdovų rūmuose staigmena – 18.00 val. Didžiojoje renesansinėje menėje vyks II tarptautinio Marco Scacchi senosios muzikos festivalio baigiamasis koncertas „Markas Skakis – mokinys ir mokytojas“, kuriame šio iškilaus kompozitoriaus ir jo amžininkų kūrinius atliks konsortas ir choras „Brevis“.

Tarptautinės muziejų bendruomenės akcija – Europos muziejų naktis – rengiama jau vienuoliktą kartą. Ją pirmą kartą 2005 m. inicijavo Prancūzijos kultūros ir ryšių ministerija. Lietuvoje šia akcija rūpinasi Lietuvos muziejų asociacija, ji kasmet kviečia muziejus nustebinti savo lankytojus specialių renginių programa. Šiais metais Muziejų naktį lankytojams duris atvers apie 3 tūkst. muziejų visoje Europoje. Lietuvoje šiai gražiai iniciatyvai susitelkė ir Muziejų naktyje dalyvaus daugiau kaip 100 muziejinių institucijų.

Daugiau informacijos apie Muziejų naktį visoje Lietuvoje yra čia

Muziejų nakties Valdovų rūmuose renginių programa yra čia

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2016-05-09 08:28 Atnaujinta: 2016-05-20 11:27
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika