Valdovų rūmų muziejuje – diena mamoms

Norėdamas pasveikinti su artėjančia Motinos diena, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai 2016 m. balandžio 30 d., šeštadienį, mamas su nepilnamečiais vaikais kviečia apsilankyti nemokamai.

„Šią dieną kiekvienas stengiamės išreikšti meilę savo brangiausiam žmogui – mamai, – dovanodami šypsenas, gėlių ar ypatingų dovanų, kurių vertė skiriasi, bet reikšmė ta pati – dėmesys ir kartu turiningai praleistas laikas. Tad sveikiname visas mamas ir kviečiame kartu su vaikais nemokamai apsilankyti Valdovų rūmuose ir drauge patirti neišdildomų įspūdžių“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.

Valdovų rūmų muziejuje mamos ir drauge atėję nepilnamečiai vaikai galės aplankyti dvi nuolatines ekspozicijas, pristatančias unikalų archeologinį paveldą ir atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas, bei unikalią parodą „Praemiando incitat. Šventojo Stanislovo ordinas“. Bus galima susipažinti su unikaliais radiniais, rūmų raidos maketais, ikonografine medžiaga ir tekstiniais komentarais, vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais ir kt.

Pirmąjį gegužės sekmadienį minima Motinos diena yra valstybinė šventė, todėl Valdovų rūmų muziejus šią dieną mini anksčiau – balandžio 30 d., šeštadienį, o gegužės 1 d., sekmadienį, muziejus nedirbs.

2013 m. liepos 6 d. vartus atvėrusius Valdovų rūmus jau aplankė daugiau kaip 720 tūkst. lankytojų.

Muziejus lankytojus priima kasdien, nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis, išskyrus Liepos 6-ąją, Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją. Antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais muziejus atviras nuo 10 iki 18 val., ketvirtadieniais – nuo 10 iki 20 val., o sekmadieniais – nuo 10 iki 16 val. Bilietų kasos uždaromos likus vienai valandai iki darbo laiko pabaigos. Šių metų birželio mėnesį muziejus daugiau kaip trečdaliu pailgins savo darbo laiką ir bus atviras lankytojams visomis savaitės dienomis.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Pirmą kartą surengta senosios muzikos edukacijos konferencija

20231205

2023 m. lapkričio 25 d. Valdovų rūmų muziejuje vyko pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje senajai muzikai skirta konferencija. Renginio dėmesio centre atsidūrė senosios muzikos edukacija. Tarptautinio edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio (jo vadovė – Beatričė Baltrušaitytė) iniciatyva buvo pakviesti Lietuvos ir užsienio senosios muzikos edukacijos ekspertai apžvelgti, kas nuveikta, pasidalyti savo patirtimi bei diskutuoti apie edukacijos poveikį visuomenei. 

Plačiau

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Publikuota: 2016-04-27 15:38 Atnaujinta: 2016-04-28 15:02
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika