Knygų mugėje Valdovų rūmų muziejus pristato Vytautą Didįjį vaizduojantį leidinį, rengia staigmenų lankytojams

2016 m. vasario 25–28 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai jau septintą kartą dalyvauja tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, kuri tradiciškai vyksta Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Šįkart Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai knygų mylėtojus džiugina interaktyviomis pramogoms ir, žinoma, didžiulėmis kainų nuolaidomis vertingiems muziejaus leidiniams.

„Šių metų Vilniaus knygų mugės tema išskirtinė – personažas ieško autoriaus. Dalyvaudamas Knygų mugėje Valdovų rūmų muziejus, be jokios abejonės, atsižvelgė į šią temą ir primina, kad daugybė personažų į literatūrą atėjo ir iš mūsų šalies istorijos, o ypač – iš didingiausio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės klestėjimo laikotarpio“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus vedėjas Vytautas Gailevičius.

Pasak jo, Valdovų rūmų muziejaus stende Vilniaus knygų mugėje lankytojų laukia nemažai interaktyvių staigmenų: čia galima pabendrauti su muziejaus specialistais ir įvairių leidinių autoriais, sužinoti apie vykdomus projektus ir įvairialypę veiklą, taip pat nusifotografuoti su iš Renesanso epochos į XXI a. atvykusia dama, pasidalyti šia nuotrauka socialiniuose tinkluose ir už tai gauti 5 eurų papildomą nuolaidą bet kuriam muziejaus leidiniui.

Vilniaus knygų mugėje dalyvaujantis Valdovų rūmų muziejus lankytojus kvietė ir į unikalaus leidinio – Eberhardo Windecke „Imperatoriaus Zigmanto knyga. XV a. Lietuvos valdovų portretai“ – pristatymą, kuriame lankytojai sužinojo, kaip rankraštinėje XV a. knygoje vaizduojami Lietuvos valdovai, šios epochos įvykiai ir jų dalyviai, taip pat išgirdo, kokių dovanų Vytauto Didžiojo žmona Ona dovanojo Šventosios Romos imperatorienei, kodėl Švitrigaila pavaizduotas jūrų mūšyje su turkais, kaip amžininko akimis iliustruota Vytauto Didžiojo laidotuvių scena. Šį leidinį pristatė knygos rengėjai profesoriai Jūratė Kiaupienė ir Rimvydas Petrauskas, taip pat Lietuvos istorijos šaltinių ir senosios raštijos žinovai prof. Irena Valikonytė, dr. Mintautas Čiurinskas, renginį moderavo žinomas žurnalistas Virginijus Savukynas.

„Beje, šį leidinį galima įsigyti dvigubai pigiau, už specialią leidėjo kainą – 15 Eur. Įprastai ši knyga kainuoja 32 Eur. Ir tai tik vienas pavyzdys, kodėl verta apsilankyti Valdovų rūmų muziejaus stende Vilniaus knygų mugėje, – sako V. Gailevičius. – Priminsiu, kad Vilniaus knygų mugė yra vienintelė proga metuose, kai istorinės literatūros mylėtojams dovanojame nuolaidas leidiniams net iki 70 proc.“

Šiemečiame knygų mugės šurmulyje atrasti interaktyvųjį Valdovų rūmų muziejaus stendą – nesudėtinga: muziejaus specialistų komanda knygų mylėtojus ir bičiulius pasitinka 5 salės C sektoriuje.

Septynioliktą kartą vykstanti Vilniaus knygų mugė – tai pagrindinė leidėjų, autorių ir skaitytojų susitikimų ir bendravimo vieta, reikšmingas kultūros renginys Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Šiais metais Knygų mugė kviečia kalbėti apie skaitomiausias knygas, patraukliausius jų personažus, knygų skaitymo paribių problemas ir diskutuoti apie tai, kaip rašytojai susikalba su skaitytojais, kodėl jiems pataikauja ir kodėl vienų personažų lietuvių literatūroje yra apstu, o kitų – trūksta.

Valdovų rūmų muziejaus leidinių kainos Vilniaus knygų mugėje (spauskite nuorodą)

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2016-02-25 10:14 Atnaujinta: 2016-02-26 13:56
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika