Knygų mugėje Valdovų rūmų muziejus pristato Vytautą Didįjį vaizduojantį leidinį, rengia staigmenų lankytojams

2016 m. vasario 25–28 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai jau septintą kartą dalyvauja tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, kuri tradiciškai vyksta Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Šįkart Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai knygų mylėtojus džiugina interaktyviomis pramogoms ir, žinoma, didžiulėmis kainų nuolaidomis vertingiems muziejaus leidiniams.

„Šių metų Vilniaus knygų mugės tema išskirtinė – personažas ieško autoriaus. Dalyvaudamas Knygų mugėje Valdovų rūmų muziejus, be jokios abejonės, atsižvelgė į šią temą ir primina, kad daugybė personažų į literatūrą atėjo ir iš mūsų šalies istorijos, o ypač – iš didingiausio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės klestėjimo laikotarpio“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus vedėjas Vytautas Gailevičius.

Pasak jo, Valdovų rūmų muziejaus stende Vilniaus knygų mugėje lankytojų laukia nemažai interaktyvių staigmenų: čia galima pabendrauti su muziejaus specialistais ir įvairių leidinių autoriais, sužinoti apie vykdomus projektus ir įvairialypę veiklą, taip pat nusifotografuoti su iš Renesanso epochos į XXI a. atvykusia dama, pasidalyti šia nuotrauka socialiniuose tinkluose ir už tai gauti 5 eurų papildomą nuolaidą bet kuriam muziejaus leidiniui.

Vilniaus knygų mugėje dalyvaujantis Valdovų rūmų muziejus lankytojus kvietė ir į unikalaus leidinio – Eberhardo Windecke „Imperatoriaus Zigmanto knyga. XV a. Lietuvos valdovų portretai“ – pristatymą, kuriame lankytojai sužinojo, kaip rankraštinėje XV a. knygoje vaizduojami Lietuvos valdovai, šios epochos įvykiai ir jų dalyviai, taip pat išgirdo, kokių dovanų Vytauto Didžiojo žmona Ona dovanojo Šventosios Romos imperatorienei, kodėl Švitrigaila pavaizduotas jūrų mūšyje su turkais, kaip amžininko akimis iliustruota Vytauto Didžiojo laidotuvių scena. Šį leidinį pristatė knygos rengėjai profesoriai Jūratė Kiaupienė ir Rimvydas Petrauskas, taip pat Lietuvos istorijos šaltinių ir senosios raštijos žinovai prof. Irena Valikonytė, dr. Mintautas Čiurinskas, renginį moderavo žinomas žurnalistas Virginijus Savukynas.

„Beje, šį leidinį galima įsigyti dvigubai pigiau, už specialią leidėjo kainą – 15 Eur. Įprastai ši knyga kainuoja 32 Eur. Ir tai tik vienas pavyzdys, kodėl verta apsilankyti Valdovų rūmų muziejaus stende Vilniaus knygų mugėje, – sako V. Gailevičius. – Priminsiu, kad Vilniaus knygų mugė yra vienintelė proga metuose, kai istorinės literatūros mylėtojams dovanojame nuolaidas leidiniams net iki 70 proc.“

Šiemečiame knygų mugės šurmulyje atrasti interaktyvųjį Valdovų rūmų muziejaus stendą – nesudėtinga: muziejaus specialistų komanda knygų mylėtojus ir bičiulius pasitinka 5 salės C sektoriuje.

Septynioliktą kartą vykstanti Vilniaus knygų mugė – tai pagrindinė leidėjų, autorių ir skaitytojų susitikimų ir bendravimo vieta, reikšmingas kultūros renginys Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Šiais metais Knygų mugė kviečia kalbėti apie skaitomiausias knygas, patraukliausius jų personažus, knygų skaitymo paribių problemas ir diskutuoti apie tai, kaip rašytojai susikalba su skaitytojais, kodėl jiems pataikauja ir kodėl vienų personažų lietuvių literatūroje yra apstu, o kitų – trūksta.

Valdovų rūmų muziejaus leidinių kainos Vilniaus knygų mugėje (spauskite nuorodą)

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Publikuota: 2016-02-25 10:14 Atnaujinta: 2016-02-26 13:56
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika