Paskutinė galimybė susipažinti su kerinčia skaljolos meno spalvų alchemija nemokamai

Dar nespėjusieji pasigrožėti Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorijoje eksponuojama tarptautine paroda „Spalvų alchemija. Skaljolos meno kūriniai iš Bianco Bianchi kolekcijos Florencijoje“ turėtų paskubėti tai padaryti 2016 m. vasario 26–28 dienomis. Parodoje eksponuojamos privačios Bjanko Bjankio (1920–2006) kolekcijos išlydėtuvių į jos nuolatinę saugojimo vietą Florencijoje proga muziejus dovanoja galimybę apsilankyti joje nemokamai.

„Valdovų rūmuose surengta tarptautinė paroda – tai erdvė, kurioje skleidžiasi iki šiol dar neregėtos meno, klestėjusio XVII–XIX a. ir tebekuriamo iki šiol, perspektyvos, atskleidžiančios tikrą spalvų alchemiją, – teigia Valdovų rūmų muziejaus tarptautinių ryšių vadovė, parodos kuratorė Daiva Mitrulevičiūtė. – Neabejoju, kad jau apsilankę ir dar apsilankysiantys šioje parodoje muziejaus lankytojai ne tik patirs naujų įspūdžių, bet ir padidins savo žinių bagažą apie išskirtinį skaljolos meną, o taip pat galės dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose.“

Tarptautinėje parodoje „Spalvų alchemija. Skaljolos meno kūriniai iš Bianco Bianchi kolekcijos Florencijoje“ rodomi įvairiais laikotarpiais skaljolos meno technika dekoruoti paveikslai, stalviršiai, baldai – iš viso 21 eksponatas iš Aleksandrui (Alessandro) ir Ežbietai (Elisabetta) Bjankiams priklausančios B. Bjankio kolekcijos. Juos tarptautinei parodai atrinko kolekcijos savininkai ir Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai.

Net devyni eksponatai sukurti šios technikos užgimimo pradžioje – XVII a., aštuoni reprezentuoja XVIII a., du atspindi XIX a. madas, dar du – šių dienų kūriniai. Dėl savo tipologinės ir geografinės kilmės vietų įvairovės florentietiška B. Bjankio kolekcija – viena turtingiausių ir įvairiapusiškiausių skaljolos technika atliktų dirbinių kolekcijų pasaulyje. Šiuo metu ją sudaro net 130 kūrinių arba jų fragmentų, datuojamų nuo XVII iki XIX a. ir atstovaujančių pagrindinėms Italijos bei kitų Europos šalių dirbtuvėms.

Kaip itin vertingi, fiziniam poveikiui jautrūs eksponatai, tapę tiek kolekcionierių, tiek žinomų mados namų dizainerių, tokių kaip šviesaus atminimo Džanis Versačė (Gianni Versace), susidomėjimo objektu, skaljolos meno kūriniai iki šiol buvo retai eksponuojami specialiose parodose tiek Italijoje, tiek už jos ribų. Šis iš privačios florentietiškos kolekcijos specialiai parodai Vilniuje suformuotas rinkinys pirmą kartą iškeliavo taip toli už Italijos ribų ir buvo parodytas būtent Valdovų rūmų muziejaus lankytojams.

Prie šios parodos, kaip ir daugelio kitų Valdovų rūmų muziejaus projektų, didele paramos iniciatyva prisidėjo ir ilgametė muziejaus mecenatė – draudimo riziką prisiėmusi AAS „BTA Baltic Insurance Company“. Vilniaus miesto savivaldybės ir jos mero Remigijaus Šimašiaus bei Florencijos miesto savivaldybės ir jos mero Darijaus Nardelos (Dario Nardella) globojama tarptautinė paroda „Spalvų alchemija. Skaljolos meno kūriniai iš Bianco Bianchi kolekcijos Florencijoje“ Valdovų rūmų muziejaus Lankytojų vestibiulio auditorijoje buvo atidaryta praėjusių metų lapkričio 17 dieną. Per beveik keturis mėnesius ją ir specialias edukacines programas bei Valdovų rūmus aplankė per 30 tūkst. žmonių.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Publikuota: 2016-02-25 12:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika