Paskutinė galimybė susipažinti su kerinčia skaljolos meno spalvų alchemija nemokamai

Dar nespėjusieji pasigrožėti Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorijoje eksponuojama tarptautine paroda „Spalvų alchemija. Skaljolos meno kūriniai iš Bianco Bianchi kolekcijos Florencijoje“ turėtų paskubėti tai padaryti 2016 m. vasario 26–28 dienomis. Parodoje eksponuojamos privačios Bjanko Bjankio (1920–2006) kolekcijos išlydėtuvių į jos nuolatinę saugojimo vietą Florencijoje proga muziejus dovanoja galimybę apsilankyti joje nemokamai.

„Valdovų rūmuose surengta tarptautinė paroda – tai erdvė, kurioje skleidžiasi iki šiol dar neregėtos meno, klestėjusio XVII–XIX a. ir tebekuriamo iki šiol, perspektyvos, atskleidžiančios tikrą spalvų alchemiją, – teigia Valdovų rūmų muziejaus tarptautinių ryšių vadovė, parodos kuratorė Daiva Mitrulevičiūtė. – Neabejoju, kad jau apsilankę ir dar apsilankysiantys šioje parodoje muziejaus lankytojai ne tik patirs naujų įspūdžių, bet ir padidins savo žinių bagažą apie išskirtinį skaljolos meną, o taip pat galės dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose.“

Tarptautinėje parodoje „Spalvų alchemija. Skaljolos meno kūriniai iš Bianco Bianchi kolekcijos Florencijoje“ rodomi įvairiais laikotarpiais skaljolos meno technika dekoruoti paveikslai, stalviršiai, baldai – iš viso 21 eksponatas iš Aleksandrui (Alessandro) ir Ežbietai (Elisabetta) Bjankiams priklausančios B. Bjankio kolekcijos. Juos tarptautinei parodai atrinko kolekcijos savininkai ir Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai.

Net devyni eksponatai sukurti šios technikos užgimimo pradžioje – XVII a., aštuoni reprezentuoja XVIII a., du atspindi XIX a. madas, dar du – šių dienų kūriniai. Dėl savo tipologinės ir geografinės kilmės vietų įvairovės florentietiška B. Bjankio kolekcija – viena turtingiausių ir įvairiapusiškiausių skaljolos technika atliktų dirbinių kolekcijų pasaulyje. Šiuo metu ją sudaro net 130 kūrinių arba jų fragmentų, datuojamų nuo XVII iki XIX a. ir atstovaujančių pagrindinėms Italijos bei kitų Europos šalių dirbtuvėms.

Kaip itin vertingi, fiziniam poveikiui jautrūs eksponatai, tapę tiek kolekcionierių, tiek žinomų mados namų dizainerių, tokių kaip šviesaus atminimo Džanis Versačė (Gianni Versace), susidomėjimo objektu, skaljolos meno kūriniai iki šiol buvo retai eksponuojami specialiose parodose tiek Italijoje, tiek už jos ribų. Šis iš privačios florentietiškos kolekcijos specialiai parodai Vilniuje suformuotas rinkinys pirmą kartą iškeliavo taip toli už Italijos ribų ir buvo parodytas būtent Valdovų rūmų muziejaus lankytojams.

Prie šios parodos, kaip ir daugelio kitų Valdovų rūmų muziejaus projektų, didele paramos iniciatyva prisidėjo ir ilgametė muziejaus mecenatė – draudimo riziką prisiėmusi AAS „BTA Baltic Insurance Company“. Vilniaus miesto savivaldybės ir jos mero Remigijaus Šimašiaus bei Florencijos miesto savivaldybės ir jos mero Darijaus Nardelos (Dario Nardella) globojama tarptautinė paroda „Spalvų alchemija. Skaljolos meno kūriniai iš Bianco Bianchi kolekcijos Florencijoje“ Valdovų rūmų muziejaus Lankytojų vestibiulio auditorijoje buvo atidaryta praėjusių metų lapkričio 17 dieną. Per beveik keturis mėnesius ją ir specialias edukacines programas bei Valdovų rūmus aplankė per 30 tūkst. žmonių.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2016-02-25 12:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika