Paskutinė galimybė susipažinti su kerinčia skaljolos meno spalvų alchemija nemokamai

Dar nespėjusieji pasigrožėti Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorijoje eksponuojama tarptautine paroda „Spalvų alchemija. Skaljolos meno kūriniai iš Bianco Bianchi kolekcijos Florencijoje“ turėtų paskubėti tai padaryti 2016 m. vasario 26–28 dienomis. Parodoje eksponuojamos privačios Bjanko Bjankio (1920–2006) kolekcijos išlydėtuvių į jos nuolatinę saugojimo vietą Florencijoje proga muziejus dovanoja galimybę apsilankyti joje nemokamai.

„Valdovų rūmuose surengta tarptautinė paroda – tai erdvė, kurioje skleidžiasi iki šiol dar neregėtos meno, klestėjusio XVII–XIX a. ir tebekuriamo iki šiol, perspektyvos, atskleidžiančios tikrą spalvų alchemiją, – teigia Valdovų rūmų muziejaus tarptautinių ryšių vadovė, parodos kuratorė Daiva Mitrulevičiūtė. – Neabejoju, kad jau apsilankę ir dar apsilankysiantys šioje parodoje muziejaus lankytojai ne tik patirs naujų įspūdžių, bet ir padidins savo žinių bagažą apie išskirtinį skaljolos meną, o taip pat galės dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose.“

Tarptautinėje parodoje „Spalvų alchemija. Skaljolos meno kūriniai iš Bianco Bianchi kolekcijos Florencijoje“ rodomi įvairiais laikotarpiais skaljolos meno technika dekoruoti paveikslai, stalviršiai, baldai – iš viso 21 eksponatas iš Aleksandrui (Alessandro) ir Ežbietai (Elisabetta) Bjankiams priklausančios B. Bjankio kolekcijos. Juos tarptautinei parodai atrinko kolekcijos savininkai ir Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai.

Net devyni eksponatai sukurti šios technikos užgimimo pradžioje – XVII a., aštuoni reprezentuoja XVIII a., du atspindi XIX a. madas, dar du – šių dienų kūriniai. Dėl savo tipologinės ir geografinės kilmės vietų įvairovės florentietiška B. Bjankio kolekcija – viena turtingiausių ir įvairiapusiškiausių skaljolos technika atliktų dirbinių kolekcijų pasaulyje. Šiuo metu ją sudaro net 130 kūrinių arba jų fragmentų, datuojamų nuo XVII iki XIX a. ir atstovaujančių pagrindinėms Italijos bei kitų Europos šalių dirbtuvėms.

Kaip itin vertingi, fiziniam poveikiui jautrūs eksponatai, tapę tiek kolekcionierių, tiek žinomų mados namų dizainerių, tokių kaip šviesaus atminimo Džanis Versačė (Gianni Versace), susidomėjimo objektu, skaljolos meno kūriniai iki šiol buvo retai eksponuojami specialiose parodose tiek Italijoje, tiek už jos ribų. Šis iš privačios florentietiškos kolekcijos specialiai parodai Vilniuje suformuotas rinkinys pirmą kartą iškeliavo taip toli už Italijos ribų ir buvo parodytas būtent Valdovų rūmų muziejaus lankytojams.

Prie šios parodos, kaip ir daugelio kitų Valdovų rūmų muziejaus projektų, didele paramos iniciatyva prisidėjo ir ilgametė muziejaus mecenatė – draudimo riziką prisiėmusi AAS „BTA Baltic Insurance Company“. Vilniaus miesto savivaldybės ir jos mero Remigijaus Šimašiaus bei Florencijos miesto savivaldybės ir jos mero Darijaus Nardelos (Dario Nardella) globojama tarptautinė paroda „Spalvų alchemija. Skaljolos meno kūriniai iš Bianco Bianchi kolekcijos Florencijoje“ Valdovų rūmų muziejaus Lankytojų vestibiulio auditorijoje buvo atidaryta praėjusių metų lapkričio 17 dieną. Per beveik keturis mėnesius ją ir specialias edukacines programas bei Valdovų rūmus aplankė per 30 tūkst. žmonių.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Publikuota: 2016-02-25 12:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika