„Serenados mylėti“ kvies mėgautis XX a. šeštojo dešimtmečio Niujorko džiazu ir impresionistine klasikos romantika

Vasario 14 d. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje jaunų muzikos profesionalų orkestras, vadovaujamas jaunosios kartos dirigento Ričardo Šumilos, ir džiazo grupė kartu su garsiausiu Lietuvos saksofonininku Petru Vyšniausku bei džiazuojančia Neda Malūnavičiūte dovanos tikrą klasikinės ir džiazo muzikos puotą – koncertą, skirtą Meilės dienai.

Jaukioje menėje, išpuoštoje senaisiais XVI–XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gobelenais, susirinkusius žmones džiugins gyva muzika – gerai žinomi džiazo standartai ir kerinčios improvizacijos bei amžinoji klasika, atliekama Petro Vyšniausko ir Nedos Malūnavičiūtės kartu su Jaunimo kameriniu orkestru. Pastarąjį įvairiems projektams („Saksofono serenados“, „Muzika kaip kinas“) suburia Auksinio kryžiaus laimėtojas, maestro Gintaro Rinkevičiaus mokinys Ričardas Šumila, dirbantis su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru bei asistuojantis ir diriguojantis „Vilniaus miesto operos“ („bohemiečių“) pastatymams.

„Koncertas unikalus tuo, kad Lietuvoje nėra tokios srovės koncertų. Tai ne tik žinoma klasika, bet ir šeštojo dešimtmečio muzika su styginiais ir džiazo grupe“, – pasakoja džiazo kūrėjas P. Vyšniauskas.

Skambės Moriso Ravelio (Maurice Ravel), Igorio Stravinskio, Gabrielio Forė (Gabriel Fauré), Samuelio Barberio (Samuel Barber), Enijo Morikonės (Ennio Morricone), Vidmanto Bartulio kūriniai ir džiazo legendos Čarlio Parkerio (Charlie Parker) įkvėpti standartai, tokie kaip I'll Remember April, Autumn in New York, Just Friends, Laura, Summertime ir kt.

Lietuvos džiazo vokalistė N. Malūnavičiūtė vėl dainuos prieš daugiau nei dvidešimt metų atliktą garsiąją filmo „Džiazas“ dainą „Toli toli“, o saksofoną, kaip ir originaliame kino įraše 1992 m., pūs muzikos virtuozas P. Vyšniauskas. Be to, klausytojai taip pat turės galimybę išgirsti filmo „Mano vaikystės ruduo“ muzikos ištrauką, kurtą Viačeslavo Ganelino.

„Džiaugiuosi, kad prie orkestro ir džiazo grupės jungiasi ir Neda – taip malonu girdėti jos nuostabų moterišką vokalą. Tiesa, Neda ne tik dainuos, bet ir prie Petro saksofono derins savo fleitą“, – šypsosi dirigentas R. Šumila, nekantriai laukdamas vasario vidurio.

Vasario 14 d. Valdovų rūmuose aukščiausios klasės muzikantai kvies po vieną ir po du švęsti gyvenimą kuriančią Meilę – mylėti ir klausytis širdimi, pailsėti ir mėgautis ypatingu vakaru, liejantis svaiginamai muzikai. 

Visa informacija apie koncertą ir bilietus yra čia

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2016-01-28 10:29 Atnaujinta: 2016-02-01 11:41
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika