„Serenados mylėti“ kvies mėgautis XX a. šeštojo dešimtmečio Niujorko džiazu ir impresionistine klasikos romantika

Vasario 14 d. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje jaunų muzikos profesionalų orkestras, vadovaujamas jaunosios kartos dirigento Ričardo Šumilos, ir džiazo grupė kartu su garsiausiu Lietuvos saksofonininku Petru Vyšniausku bei džiazuojančia Neda Malūnavičiūte dovanos tikrą klasikinės ir džiazo muzikos puotą – koncertą, skirtą Meilės dienai.

Jaukioje menėje, išpuoštoje senaisiais XVI–XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gobelenais, susirinkusius žmones džiugins gyva muzika – gerai žinomi džiazo standartai ir kerinčios improvizacijos bei amžinoji klasika, atliekama Petro Vyšniausko ir Nedos Malūnavičiūtės kartu su Jaunimo kameriniu orkestru. Pastarąjį įvairiems projektams („Saksofono serenados“, „Muzika kaip kinas“) suburia Auksinio kryžiaus laimėtojas, maestro Gintaro Rinkevičiaus mokinys Ričardas Šumila, dirbantis su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru bei asistuojantis ir diriguojantis „Vilniaus miesto operos“ („bohemiečių“) pastatymams.

„Koncertas unikalus tuo, kad Lietuvoje nėra tokios srovės koncertų. Tai ne tik žinoma klasika, bet ir šeštojo dešimtmečio muzika su styginiais ir džiazo grupe“, – pasakoja džiazo kūrėjas P. Vyšniauskas.

Skambės Moriso Ravelio (Maurice Ravel), Igorio Stravinskio, Gabrielio Forė (Gabriel Fauré), Samuelio Barberio (Samuel Barber), Enijo Morikonės (Ennio Morricone), Vidmanto Bartulio kūriniai ir džiazo legendos Čarlio Parkerio (Charlie Parker) įkvėpti standartai, tokie kaip I'll Remember April, Autumn in New York, Just Friends, Laura, Summertime ir kt.

Lietuvos džiazo vokalistė N. Malūnavičiūtė vėl dainuos prieš daugiau nei dvidešimt metų atliktą garsiąją filmo „Džiazas“ dainą „Toli toli“, o saksofoną, kaip ir originaliame kino įraše 1992 m., pūs muzikos virtuozas P. Vyšniauskas. Be to, klausytojai taip pat turės galimybę išgirsti filmo „Mano vaikystės ruduo“ muzikos ištrauką, kurtą Viačeslavo Ganelino.

„Džiaugiuosi, kad prie orkestro ir džiazo grupės jungiasi ir Neda – taip malonu girdėti jos nuostabų moterišką vokalą. Tiesa, Neda ne tik dainuos, bet ir prie Petro saksofono derins savo fleitą“, – šypsosi dirigentas R. Šumila, nekantriai laukdamas vasario vidurio.

Vasario 14 d. Valdovų rūmuose aukščiausios klasės muzikantai kvies po vieną ir po du švęsti gyvenimą kuriančią Meilę – mylėti ir klausytis širdimi, pailsėti ir mėgautis ypatingu vakaru, liejantis svaiginamai muzikai. 

Visa informacija apie koncertą ir bilietus yra čia

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vilniaus arkikatedros požemiuose rasta slaptavietė su Lietuvos ir Lenkijos valdovų laidojimo insignijomis

20250106

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, pakviesti kartu su Bažnytinio paveldo muziejaus atstovais ištirti Vilniaus arkikatedros požemius, atskleidė daugiau nei prieš devyniasdešimt metų paslėptų Lietuvos ir Lenkijos valdovų regalijų paslaptį. 2024 m. gruodžio 16 d. atverta slaptavietė, kurioje, greičiausiai 1939 m., prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, paslėptos karališkosios insignijos.

Plačiau

Ukrainoje apdovanojimas „Už intelektinę drąsą“ įteiktas istorikui, muziejininkui Vydui Dolinskui

20241223

Ukrainoje, Lvivo Potockių rūmuose, istorikui, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų generaliniam direktoriui dr. Vydui Dolinskui įteiktas prestižinis nepriklausomo kultūrologinio žurnalo „Ï“ apdovanojimas – ordinas „Už intelektinę drąsą“. V. Dolinskui apdovanojimas skirtas už nenuilstamą Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kultūrinio kraštovaizdžio atkūrimą. 

Plačiau

Netekome žymios restauratorės Aldonos Skučienės

20250113

Netekome ilgametės Pilių tyrimo centro „Lietuvos pilys“, o vėliau ir Valdovų rūmų muziejaus restauratorės, chemikės technologės Aldonos Skučienės. Velionė buvo viena pirmųjų specialisčių, pradėjusių dirbti Vilniaus Žemutinės pilies kasinėjimuose, tvarkant ir tiriant archeologinius radinius, ypač metalo. 1995 m. A. Skučienė pradėjo vadovauti tais pačiais metais įkurtam Pilių tyrimų centro „Lietuvos pilys“ Restauravimo skyriui, padėjusiam pamatus ir šiandieniniam Valdovų rūmų muziejaus Restauravimo skyriui.

Plačiau

Publikuota: 2016-01-28 10:29 Atnaujinta: 2016-02-01 11:41
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika