„Serenados mylėti“ kvies mėgautis XX a. šeštojo dešimtmečio Niujorko džiazu ir impresionistine klasikos romantika

Vasario 14 d. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje jaunų muzikos profesionalų orkestras, vadovaujamas jaunosios kartos dirigento Ričardo Šumilos, ir džiazo grupė kartu su garsiausiu Lietuvos saksofonininku Petru Vyšniausku bei džiazuojančia Neda Malūnavičiūte dovanos tikrą klasikinės ir džiazo muzikos puotą – koncertą, skirtą Meilės dienai.

Jaukioje menėje, išpuoštoje senaisiais XVI–XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gobelenais, susirinkusius žmones džiugins gyva muzika – gerai žinomi džiazo standartai ir kerinčios improvizacijos bei amžinoji klasika, atliekama Petro Vyšniausko ir Nedos Malūnavičiūtės kartu su Jaunimo kameriniu orkestru. Pastarąjį įvairiems projektams („Saksofono serenados“, „Muzika kaip kinas“) suburia Auksinio kryžiaus laimėtojas, maestro Gintaro Rinkevičiaus mokinys Ričardas Šumila, dirbantis su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru bei asistuojantis ir diriguojantis „Vilniaus miesto operos“ („bohemiečių“) pastatymams.

„Koncertas unikalus tuo, kad Lietuvoje nėra tokios srovės koncertų. Tai ne tik žinoma klasika, bet ir šeštojo dešimtmečio muzika su styginiais ir džiazo grupe“, – pasakoja džiazo kūrėjas P. Vyšniauskas.

Skambės Moriso Ravelio (Maurice Ravel), Igorio Stravinskio, Gabrielio Forė (Gabriel Fauré), Samuelio Barberio (Samuel Barber), Enijo Morikonės (Ennio Morricone), Vidmanto Bartulio kūriniai ir džiazo legendos Čarlio Parkerio (Charlie Parker) įkvėpti standartai, tokie kaip I'll Remember April, Autumn in New York, Just Friends, Laura, Summertime ir kt.

Lietuvos džiazo vokalistė N. Malūnavičiūtė vėl dainuos prieš daugiau nei dvidešimt metų atliktą garsiąją filmo „Džiazas“ dainą „Toli toli“, o saksofoną, kaip ir originaliame kino įraše 1992 m., pūs muzikos virtuozas P. Vyšniauskas. Be to, klausytojai taip pat turės galimybę išgirsti filmo „Mano vaikystės ruduo“ muzikos ištrauką, kurtą Viačeslavo Ganelino.

„Džiaugiuosi, kad prie orkestro ir džiazo grupės jungiasi ir Neda – taip malonu girdėti jos nuostabų moterišką vokalą. Tiesa, Neda ne tik dainuos, bet ir prie Petro saksofono derins savo fleitą“, – šypsosi dirigentas R. Šumila, nekantriai laukdamas vasario vidurio.

Vasario 14 d. Valdovų rūmuose aukščiausios klasės muzikantai kvies po vieną ir po du švęsti gyvenimą kuriančią Meilę – mylėti ir klausytis širdimi, pailsėti ir mėgautis ypatingu vakaru, liejantis svaiginamai muzikai. 

Visa informacija apie koncertą ir bilietus yra čia

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Karalaičio šventojo Kazimiero šlovei

20240301

1604 m. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Publikuota: 2016-01-28 10:29 Atnaujinta: 2016-02-01 11:41
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika