Valdovų rūmų muziejaus mecenatui įteiktas garbingas apdovanojimas

2016 m. sausio 29 d., penktadienį, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija už suteiktą paramą ir bendradarbiavimą kultūros srityje specialiai Lietuvos kultūros mecenatams sukurtais ženklais apdovanojo tris kultūrą ir meną globojusius rėmėjus, tarp jų ir ilgametį Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų mecenatą – draudimo bendrovę BTA. Jo vadovui Tadeušui Podvorskiui kultūros mecenato ženklas įteiktas už paramą Lietuvoje vykdytiems kultūros edukacijos projektams.

„Šis draudimo bendrovės BTA apdovanojimas – tai padėka už prasmingą draudimo bendrovės veiklą kultūros srityje, taip pat ilgametės, itin vertinamos ir branginamos partnerystės, visai Lietuvai dovanojusios Valdovų rūmų muziejaus lankytojams puikių kultūros projektų, unikalių tarptautinių parodų, įvertinimas, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas. – Nuoširdžiai džiaugiamės, sveikiname savo bendraminčius bei bendražygius ir didžiuojamės, kad turime puikų tikrosios mecenatystės pavyzdį, kai istorija ir kultūra sistemingai, nuosekliai ir jau ilgą laiką remiama ženkliu finansiniu indėliu, nelaukiant jokio atpildo, kilniai ir oriai.“

Draudimo bendrovė BTA įvertinta už ženklią, ilgametę, kryptingą, aktyvią ir rezultatyvią mecenavimo veiklą Lietuvoje – verslo ir kultūros bendradarbiavimo skatinimą bei paramą dideliems muziejiniams ir reikšmingiems kultūros arba meno projektams. Pabrėžtina, kad ši draudimo bendrovė yra net kelių kultūros paveldo institucijų mecenatė, prisidedanti prie daugelio Lietuvoje rengiamų nacionalinių ir tarptautinių parodų projektų, tęsianti Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje suformuotas mecenavimo tradicijas ir palaikanti tikrąją šios idėjos dvasią, skatinanti verslo ir kultūros bendrystę bei šio proceso prasmės ir vertės supratimą visuomenėje.

Su Valdovų rūmų muziejumi BTA bendradarbiauja jau septintus metus. Per šį laikotarpį bendrovė apdraudė muziejaus parodų, kurių eksponatų bendra vertė siekia daugiau kaip 18 mln. Eur. Tarp apdraustų tarptautinių parodų – itin didelio lankytojų susidomėjimo sulaukusios parodos „Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutė. Šedevras iš Valstybinio Ermitažo rinkinių“ ir „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“. Reikšmingu indėliu buvo apdrausta ir Lietuvos tūkstantmečio programos tarptautinė paroda „Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose“, istorinį paveldą aktualinanti paroda „Kryžiai yra dorybės ženklas, o Strėlė – pergalės... Sapiegos – valstybininkai, meno mecenatai ir kolekcininkai“ bei kiti unikalūs tarptautiniai parodiniai projektai, tarp kurių ir šiuo metu Valdovų rūmuose veikianti paroda „Spalvų alchemija. Skaljolos meno kūriniai iš Bianco Bianchi kolekcijos Florencijoje“ bei Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, šių metų vasario 15 d., atidaroma tarptautinė paroda „Praemiando incitat. Šventojo Stanislovo ordinas“.

Kultūros mecenatų ženklais šiemet taip pat apdovanoti fondo „Gerasis ruonis“ įkūrėjas Gediminas Kuprevičius (už paramą jauniesiems menininkams) bei UAB „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkas Rimantas Cibauskas (už verslo ir kultūros bendradarbiavimo skatinimą).

Antrą kartą rengiami kultūros mecenatų apdovanojimai garbės ženklais „Metų mecenatas“ tampa gražia Kultūros ministerijos tradicija. Pernai apdovanojimų ceremonijoje už paramą kultūros projektams pagerbti žinomi verslininkai ir aktyvūs visuomenės veikėjai – Ramūnas Karbauskis, Saulius Karosas, Tomas Kučinskas, Arvydas Avulis, Nerijus Dagilis, Jonas Garbaravičius, Vilius Kavaliauskas, Bjornaras Lundas, Nicolas Ortizas, Rolandas Valiūnas, Rolandas Viršilas, Antanas Zabulis ir Gediminas Kuprevičius.

Kandidatus į šią garbingą nominaciją kultūros ministrui siūlė juridiniai ir fiziniai asmenys, įgyvendinantys kultūros ir meno projektus Lietuvoje, o juos vertino komisija, kurią sudarė valstybės tarnautojai, verslo bei kultūros atstovai.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos (ELTA) nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

„Akropolyje“ bus galima pasimatuoti didžiojo kunigaikščio karūną, apžiūrėti kario skydą ir kalaviją

20240829

Rugsėjo 7 ir 8 dienomis prekybos centras „Akropolis“ Vilniuje organizuoja būrelių ir užimtumo mugę, kurioje dalyvaus ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. Muziejaus edukatoriai, gidai kvies pažinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų gyvenimą ir kartu daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose rengiamas naudingas, smagias veiklas naujaisiais mokslo metais.

Plačiau

Publikuota: 2016-01-29 16:35 Atnaujinta: 2016-01-29 16:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika