Valdovų rūmų muziejaus mecenatui įteiktas garbingas apdovanojimas

2016 m. sausio 29 d., penktadienį, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija už suteiktą paramą ir bendradarbiavimą kultūros srityje specialiai Lietuvos kultūros mecenatams sukurtais ženklais apdovanojo tris kultūrą ir meną globojusius rėmėjus, tarp jų ir ilgametį Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų mecenatą – draudimo bendrovę BTA. Jo vadovui Tadeušui Podvorskiui kultūros mecenato ženklas įteiktas už paramą Lietuvoje vykdytiems kultūros edukacijos projektams.

„Šis draudimo bendrovės BTA apdovanojimas – tai padėka už prasmingą draudimo bendrovės veiklą kultūros srityje, taip pat ilgametės, itin vertinamos ir branginamos partnerystės, visai Lietuvai dovanojusios Valdovų rūmų muziejaus lankytojams puikių kultūros projektų, unikalių tarptautinių parodų, įvertinimas, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas. – Nuoširdžiai džiaugiamės, sveikiname savo bendraminčius bei bendražygius ir didžiuojamės, kad turime puikų tikrosios mecenatystės pavyzdį, kai istorija ir kultūra sistemingai, nuosekliai ir jau ilgą laiką remiama ženkliu finansiniu indėliu, nelaukiant jokio atpildo, kilniai ir oriai.“

Draudimo bendrovė BTA įvertinta už ženklią, ilgametę, kryptingą, aktyvią ir rezultatyvią mecenavimo veiklą Lietuvoje – verslo ir kultūros bendradarbiavimo skatinimą bei paramą dideliems muziejiniams ir reikšmingiems kultūros arba meno projektams. Pabrėžtina, kad ši draudimo bendrovė yra net kelių kultūros paveldo institucijų mecenatė, prisidedanti prie daugelio Lietuvoje rengiamų nacionalinių ir tarptautinių parodų projektų, tęsianti Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje suformuotas mecenavimo tradicijas ir palaikanti tikrąją šios idėjos dvasią, skatinanti verslo ir kultūros bendrystę bei šio proceso prasmės ir vertės supratimą visuomenėje.

Su Valdovų rūmų muziejumi BTA bendradarbiauja jau septintus metus. Per šį laikotarpį bendrovė apdraudė muziejaus parodų, kurių eksponatų bendra vertė siekia daugiau kaip 18 mln. Eur. Tarp apdraustų tarptautinių parodų – itin didelio lankytojų susidomėjimo sulaukusios parodos „Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutė. Šedevras iš Valstybinio Ermitažo rinkinių“ ir „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“. Reikšmingu indėliu buvo apdrausta ir Lietuvos tūkstantmečio programos tarptautinė paroda „Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose“, istorinį paveldą aktualinanti paroda „Kryžiai yra dorybės ženklas, o Strėlė – pergalės... Sapiegos – valstybininkai, meno mecenatai ir kolekcininkai“ bei kiti unikalūs tarptautiniai parodiniai projektai, tarp kurių ir šiuo metu Valdovų rūmuose veikianti paroda „Spalvų alchemija. Skaljolos meno kūriniai iš Bianco Bianchi kolekcijos Florencijoje“ bei Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, šių metų vasario 15 d., atidaroma tarptautinė paroda „Praemiando incitat. Šventojo Stanislovo ordinas“.

Kultūros mecenatų ženklais šiemet taip pat apdovanoti fondo „Gerasis ruonis“ įkūrėjas Gediminas Kuprevičius (už paramą jauniesiems menininkams) bei UAB „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkas Rimantas Cibauskas (už verslo ir kultūros bendradarbiavimo skatinimą).

Antrą kartą rengiami kultūros mecenatų apdovanojimai garbės ženklais „Metų mecenatas“ tampa gražia Kultūros ministerijos tradicija. Pernai apdovanojimų ceremonijoje už paramą kultūros projektams pagerbti žinomi verslininkai ir aktyvūs visuomenės veikėjai – Ramūnas Karbauskis, Saulius Karosas, Tomas Kučinskas, Arvydas Avulis, Nerijus Dagilis, Jonas Garbaravičius, Vilius Kavaliauskas, Bjornaras Lundas, Nicolas Ortizas, Rolandas Valiūnas, Rolandas Viršilas, Antanas Zabulis ir Gediminas Kuprevičius.

Kandidatus į šią garbingą nominaciją kultūros ministrui siūlė juridiniai ir fiziniai asmenys, įgyvendinantys kultūros ir meno projektus Lietuvoje, o juos vertino komisija, kurią sudarė valstybės tarnautojai, verslo bei kultūros atstovai.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos (ELTA) nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2016-01-29 16:35 Atnaujinta: 2016-01-29 16:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika