Valdovų rūmų muziejaus mecenatui įteiktas garbingas apdovanojimas

2016 m. sausio 29 d., penktadienį, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija už suteiktą paramą ir bendradarbiavimą kultūros srityje specialiai Lietuvos kultūros mecenatams sukurtais ženklais apdovanojo tris kultūrą ir meną globojusius rėmėjus, tarp jų ir ilgametį Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų mecenatą – draudimo bendrovę BTA. Jo vadovui Tadeušui Podvorskiui kultūros mecenato ženklas įteiktas už paramą Lietuvoje vykdytiems kultūros edukacijos projektams.

„Šis draudimo bendrovės BTA apdovanojimas – tai padėka už prasmingą draudimo bendrovės veiklą kultūros srityje, taip pat ilgametės, itin vertinamos ir branginamos partnerystės, visai Lietuvai dovanojusios Valdovų rūmų muziejaus lankytojams puikių kultūros projektų, unikalių tarptautinių parodų, įvertinimas, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas. – Nuoširdžiai džiaugiamės, sveikiname savo bendraminčius bei bendražygius ir didžiuojamės, kad turime puikų tikrosios mecenatystės pavyzdį, kai istorija ir kultūra sistemingai, nuosekliai ir jau ilgą laiką remiama ženkliu finansiniu indėliu, nelaukiant jokio atpildo, kilniai ir oriai.“

Draudimo bendrovė BTA įvertinta už ženklią, ilgametę, kryptingą, aktyvią ir rezultatyvią mecenavimo veiklą Lietuvoje – verslo ir kultūros bendradarbiavimo skatinimą bei paramą dideliems muziejiniams ir reikšmingiems kultūros arba meno projektams. Pabrėžtina, kad ši draudimo bendrovė yra net kelių kultūros paveldo institucijų mecenatė, prisidedanti prie daugelio Lietuvoje rengiamų nacionalinių ir tarptautinių parodų projektų, tęsianti Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje suformuotas mecenavimo tradicijas ir palaikanti tikrąją šios idėjos dvasią, skatinanti verslo ir kultūros bendrystę bei šio proceso prasmės ir vertės supratimą visuomenėje.

Su Valdovų rūmų muziejumi BTA bendradarbiauja jau septintus metus. Per šį laikotarpį bendrovė apdraudė muziejaus parodų, kurių eksponatų bendra vertė siekia daugiau kaip 18 mln. Eur. Tarp apdraustų tarptautinių parodų – itin didelio lankytojų susidomėjimo sulaukusios parodos „Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutė. Šedevras iš Valstybinio Ermitažo rinkinių“ ir „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“. Reikšmingu indėliu buvo apdrausta ir Lietuvos tūkstantmečio programos tarptautinė paroda „Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose“, istorinį paveldą aktualinanti paroda „Kryžiai yra dorybės ženklas, o Strėlė – pergalės... Sapiegos – valstybininkai, meno mecenatai ir kolekcininkai“ bei kiti unikalūs tarptautiniai parodiniai projektai, tarp kurių ir šiuo metu Valdovų rūmuose veikianti paroda „Spalvų alchemija. Skaljolos meno kūriniai iš Bianco Bianchi kolekcijos Florencijoje“ bei Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, šių metų vasario 15 d., atidaroma tarptautinė paroda „Praemiando incitat. Šventojo Stanislovo ordinas“.

Kultūros mecenatų ženklais šiemet taip pat apdovanoti fondo „Gerasis ruonis“ įkūrėjas Gediminas Kuprevičius (už paramą jauniesiems menininkams) bei UAB „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkas Rimantas Cibauskas (už verslo ir kultūros bendradarbiavimo skatinimą).

Antrą kartą rengiami kultūros mecenatų apdovanojimai garbės ženklais „Metų mecenatas“ tampa gražia Kultūros ministerijos tradicija. Pernai apdovanojimų ceremonijoje už paramą kultūros projektams pagerbti žinomi verslininkai ir aktyvūs visuomenės veikėjai – Ramūnas Karbauskis, Saulius Karosas, Tomas Kučinskas, Arvydas Avulis, Nerijus Dagilis, Jonas Garbaravičius, Vilius Kavaliauskas, Bjornaras Lundas, Nicolas Ortizas, Rolandas Valiūnas, Rolandas Viršilas, Antanas Zabulis ir Gediminas Kuprevičius.

Kandidatus į šią garbingą nominaciją kultūros ministrui siūlė juridiniai ir fiziniai asmenys, įgyvendinantys kultūros ir meno projektus Lietuvoje, o juos vertino komisija, kurią sudarė valstybės tarnautojai, verslo bei kultūros atstovai.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos (ELTA) nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2016-01-29 16:35 Atnaujinta: 2016-01-29 16:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika