Naujiena – sekmadieniais kviečiame į temines ekskursijas ir šeimai skirtas edukacines ekskursijas!

Sekmadienius leiskite turiningai – kiekvieno mėnesio pradžioje ir pabaigoje Valdovų rūmuose vyks skirtingos teminės ekskursijos ir šeimai skirtos edukacinės ekskursijos.

Sausio 24 d., sekmadienį, 13 val. kviečiame į šeimai skirtą edukacinę ekskursiją „Žygimanto Senojo šeima“.

1507 m. sausio 24 d. Vavelio katedroje buvo karūnuotas trečiasis Kazimiero Jogailaičio ir Elžbietos Habsburgaitės sūnus – Žygimantas Senasis, kuris tuo metu jau buvo ir Lietuvos didysis kunigaikštis. Jo pakėlimo ceremonija įvyko Vilniaus katedroje 1506 m. rugsėjo 13 d. Daugiau nei keturis dešimtmečius valdęs Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovas Europoje išgarsėjo ne tik politine išmintimi, tvarkydamas savo valstybių reikalus, bet ir aktyvia užsienio politika, kurią tiesiogiai atspindi net valdovo ir jo vaikų santuokos. Iš kur buvo kilusios Žygimanto žmonos, kaip auklėti vaikai, į kokius kraštus nutekėjo Žygimanto dukros ir kur nuotakų ieškota vieninteliam sūnui, sužinosite atvykę į šeimai skirtą edukacinę ekskursiją „Žygimanto Senojo šeima“.

Ekskursijos trukmė: 1 val. 30 min.
Dalyvių skaičius: iki 25 asmenų.
Būtina išankstinė registracija.

Užsiregistruoti galite čia -->

Edukacinės ekskursijos kaina:
Suaugusiesiems – 2,03 Eur
Mokiniams, studentams, senjorams – 0,87 Eur
5–7 metų vaikams – 0,29 Eur
Vaikų globos namų auklėtiniams, neįgaliesiems – NEMOKAMAI

Informacija teikiama tel. (8 5) 261 7445
Mūsų el. paštas: edukacija@valdovurumai.lt

Vasario 7 d., sekmadienį, 12 val. kviečiame į teminę ekskursiją pavieniams lankytojams „Prakalbinkime Valdovų rūmų kolekcijos gobelenus“!

Pasakoti galima įvairiai: plepėti apie kasdienius nuotykius, sekti pasakas ar skaityti rimtą mokslinį pranešimą. Per šią teminę ekskursiją siūlome įsiklausyti (ir įsižiūrėti) į kitokius – gobelenuose išaustus – pasakojimus. O jų yra įvairių: apie tai, kaip gudragalvis Odisėjas atpažino moteriškais drabužiais persirengusį Achilą, apie Aleksandrą Makedonietį, įsiūčio akimirką užmušusį savo bendražygį, ar apie „Eglę žalčių karalienę“ primenančius išbandymus, kuriuos turėjo išlaikyti būsimoji Amūro žmona Psichė. Sužinosite, kaip Renesanso laikais gobelenuose tarsi laikraščiuose buvo galima perskaityti aktualiausias naujienas bei kokias to meto aukso gijomis tviskėjusios prabangos istorijas jie slepia šiandien.

Ekskursijos trukmė: 1 val. 30 min.
Dalyvių skaičius: iki 25 asmenų.
Būtina išankstinė registracija.

Užsiregistruoti galite čia -->

Teminės ekskursijos kaina:
Įėjimo bilietas + 1.45 €

Informacija teikiama tel. (8 5)  262 0007
Mūsų el. paštas: ekskursijos@valdovurumai.lt

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vilniaus istorija – 7–8 metrai po žeme

20231130

#pažinkmus – dr. Rasa Gliebutė, Valdovų rūmų muziejaus vyriausioji archeologė. Besibaigiant jubiliejiniams Vilniaus metams, Rasa pasakoja apie atradimus, pakeitusius Vilniaus istoriją, ir mažai matomą, bet svarbų archeologo darbą. 
 

Plačiau

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Publikuota: 2016-01-08 15:11 Atnaujinta: 2016-01-08 17:26
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika