Naujiena – sekmadieniais kviečiame į temines ekskursijas ir šeimai skirtas edukacines ekskursijas!

Sekmadienius leiskite turiningai – kiekvieno mėnesio pradžioje ir pabaigoje Valdovų rūmuose vyks skirtingos teminės ekskursijos ir šeimai skirtos edukacinės ekskursijos.

Sausio 24 d., sekmadienį, 13 val. kviečiame į šeimai skirtą edukacinę ekskursiją „Žygimanto Senojo šeima“.

1507 m. sausio 24 d. Vavelio katedroje buvo karūnuotas trečiasis Kazimiero Jogailaičio ir Elžbietos Habsburgaitės sūnus – Žygimantas Senasis, kuris tuo metu jau buvo ir Lietuvos didysis kunigaikštis. Jo pakėlimo ceremonija įvyko Vilniaus katedroje 1506 m. rugsėjo 13 d. Daugiau nei keturis dešimtmečius valdęs Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovas Europoje išgarsėjo ne tik politine išmintimi, tvarkydamas savo valstybių reikalus, bet ir aktyvia užsienio politika, kurią tiesiogiai atspindi net valdovo ir jo vaikų santuokos. Iš kur buvo kilusios Žygimanto žmonos, kaip auklėti vaikai, į kokius kraštus nutekėjo Žygimanto dukros ir kur nuotakų ieškota vieninteliam sūnui, sužinosite atvykę į šeimai skirtą edukacinę ekskursiją „Žygimanto Senojo šeima“.

Ekskursijos trukmė: 1 val. 30 min.
Dalyvių skaičius: iki 25 asmenų.
Būtina išankstinė registracija.

Užsiregistruoti galite čia -->

Edukacinės ekskursijos kaina:
Suaugusiesiems – 2,03 Eur
Mokiniams, studentams, senjorams – 0,87 Eur
5–7 metų vaikams – 0,29 Eur
Vaikų globos namų auklėtiniams, neįgaliesiems – NEMOKAMAI

Informacija teikiama tel. (8 5) 261 7445
Mūsų el. paštas: edukacija@valdovurumai.lt

Vasario 7 d., sekmadienį, 12 val. kviečiame į teminę ekskursiją pavieniams lankytojams „Prakalbinkime Valdovų rūmų kolekcijos gobelenus“!

Pasakoti galima įvairiai: plepėti apie kasdienius nuotykius, sekti pasakas ar skaityti rimtą mokslinį pranešimą. Per šią teminę ekskursiją siūlome įsiklausyti (ir įsižiūrėti) į kitokius – gobelenuose išaustus – pasakojimus. O jų yra įvairių: apie tai, kaip gudragalvis Odisėjas atpažino moteriškais drabužiais persirengusį Achilą, apie Aleksandrą Makedonietį, įsiūčio akimirką užmušusį savo bendražygį, ar apie „Eglę žalčių karalienę“ primenančius išbandymus, kuriuos turėjo išlaikyti būsimoji Amūro žmona Psichė. Sužinosite, kaip Renesanso laikais gobelenuose tarsi laikraščiuose buvo galima perskaityti aktualiausias naujienas bei kokias to meto aukso gijomis tviskėjusios prabangos istorijas jie slepia šiandien.

Ekskursijos trukmė: 1 val. 30 min.
Dalyvių skaičius: iki 25 asmenų.
Būtina išankstinė registracija.

Užsiregistruoti galite čia -->

Teminės ekskursijos kaina:
Įėjimo bilietas + 1.45 €

Informacija teikiama tel. (8 5)  262 0007
Mūsų el. paštas: ekskursijos@valdovurumai.lt

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Karalaičio šventojo Kazimiero šlovei

20240301

1604 m. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.

Plačiau

Publikuota: 2016-01-08 15:11 Atnaujinta: 2016-01-08 17:26
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika