Valdovų rūmuose – labdaros koncertas

„Tradicijos ne gimsta, jos yra kuriamos. Mes šią gražią tadiciją – geriems darbams suvienyti įvairių sričių atstovus ir visuomenę – puoselėjame ir džiaugiamės, kad kasmet palaikančiųjų idėją yra vis daugiau. Visame pasaulyje yra daugybė gerumą simbolizuojančių, prie gerų darbų prisidedančių renginių. Būtų labai gražu ir simboliška Lietuvai turėti savo Gerumo dieną – Lietuvos globėjo šv. Kazimiero gimimo dieną, spalio 3-iąją. Ši istorinė asmenybė, Gediminaičių dinastijos palikuonis, karalaitis simbolizuoja šiandien mums labai aktualius dalykus – rūpinimąsi kitais, sąžiningumą, saiką. Šv. Kazimieras buvo išsilavinęs, išmintingas žmogus, atsisakęs prabangos ir pasirinkęs tai, kas tikra, amžina. Tai mūsų nešama žinia ir siekiamybė“, – sako koncerto iniciatorius, Šv. Kazimiero ordino vadovas Henrikas Armoška-Eismontas.

Jau trečius metus iš eilės prie prasmingos veiklos, o šiemet prie labdaros koncerto „Vivere Bonum Faciendo – Gyventi darant gera“ prisideda ir Valdovų rūmų muziejus – šis renginys vyks išskirtinėje aplinkoje. Koncerto dalyviai prie gerų darbų prisideda taip pat ne pirmą kartą. Berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ vadovas, Šiaulių garbės pilietis Remigijus Adomaitis yra ne tik muzikos, bet ir socialinių projektų puoselėtojas, aktyvus didžiausių Lietuvos muzikos renginių dalyvis, pedagogas, ne kartą pagerbtas valstybinės reikšmės apdovanojimais už tikėjimą jaunąja karta ir rūpinimąsi Lietuva – jos dabartimi ir ateitimi, jos kultūra ir kasdienybe. R. Adomaičio vadovaujamas choras – vienas ryškiausių šio žanro atstovų Lietuvoje, pelnęs aukščiausius apdovanojimus tarptautiniuose konkursuose, garsinantis šalį koncertais prestižinėse Europos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kinijos koncertų salėse.

Kartu su „Dagilėliu“ vienoje scenoje pasirodys žymiausia šiuo metu koncertuojanti trijų kartų Lietuvos pianistų dinastija – profesorės Veronika Vitaitė ir Aleksandra Žvirblytė bei Paulius Andersson. Ši šeima Lietuvoje ir svetur garsina M. K. Čiurlionio kūrybą, augina jaunąją pianistų kartą ir prisideda prie įvairių Lietuvos kultūrą žadinančių projektų. Pianistės A. Žvirblytė ir V. Vitaitė yra tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio įkūrėjos bei puoselėtojos.

Už koncerto „Vivere Bonum Faciendo – Gyventi darant gera“ bilietus ir renginio metu surinktos lėšos bus skirtos socialiai remtinoms šeimoms ir globos namų auklėtiniams. Koncerto globėjas Šv. Kazimiero ordinas puoselėja ne vieną gražią ir prasmingą tradiciją, bendradarbiauja su vaikų globos namais, mokyklomis, rengia meninius bei socialinius projektus vaikams ir jaunimui, geriems darbams suvienydamas profesionalus, jaunuosius menininkus, verslininkus, galinčius ir norinčius prisidėti prie prasmingos veiklos.

OSC inf.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2015-10-03 12:54
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika