Svečius sužavėjo ir paskaita apie sielos dvynius, ir Valdovų rūmai

Gyva istorija, didingi rūmai, šiltas priėmimas ir žodžiais neišreiškiamas dėkingumas – tokie atsiliepimai ilgai skambėjo po 2015 m. spalio 1 d., ketvirtadienį, Valdovų rūmų muziejuje įvykusios viešos paskaitos „Sielos dvyniai: Mahatmos Gandžio ir Hermano Kalenbacho istorija“ ir prieš tai surengtos ekskursijos po muziejaus ekspozicijas.

Valdovų rūmuose apsilankę svečiai, tarp kurių – Mahatmos Gandžio (Mahatma Gandhi) anūkas Tušaras Gandis (Tushar Gandhi), Indijos žemės ūkio jaunesnysis ministras Šri Ohanbhai Kundariya, iki šiol gyvenantis artimiausias Hermano Kalenbacho (Hermann Kallenbach) giminaitis Elis Saridas, Urugvajaus Rytų Respublikos ambasadorius Pablas Ernestas Šeineris Korėja (Pablo Ernesto Scheiner Correa), Lietuvos Respublikos ambasadorius Indijoje Laimonas Talat-Kelpša bei kiti garbūs asmenys, susipažino su unikaliu Lietuvos archeologijos paveldu bei rūmų atkūrimo projektu.

Įkvėptas didingos istorijos, kalbėdamas apie mūsų šalies santykius su kitomis valstybėmis, Lietuvos Respublikos ambasadorius Indijoje L. Talat-Kelpša atrado gražią paralelę. „Valdovų rūmų muziejaus restauratoriai iš smulkių šukių sulipdė koklius, kurie dabar yra didžiausia koklių kolekcija pasaulyje. Šiandien panašiai permąstomi Lietuvos ir Indijos, taip pat Pietų Afrikos, Izraelio istoriniai santykiai. Jų mozaika taip pat po truputį ryškėja“, – teigė jis. Svečiai pastebėjo ir dar vieną juos nudžiuginusią simbolinę paralelę, liudijančią didelį lietuvių ir indų kultūros bendrumą: lietuvių kalba yra artimiausia sanskritui iš visų gyvųjų indoeuropiečių kalbų

Viešoje paskaitoje „Sielos dvyniai: Mahatmos Gandžio ir Hermano Kalenbacho istorija“, kurią vedė žinoma televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė, prisiminta M. Gandžio ir H. Kalenbacho draugystės istorija. Ją pristatė apie tai biografinę knygą parašęs žinomas Izraelio mokslininkas Šimonas Levas (Shimon Lev).

Pasibaigus viešai paskaitai, atsisveikindami svečiai paliko įrašų Valdovų rūmų muziejaus svečių knygoje.

„Buvo malonu šįvakar būti čia, pamatyti Lietuvos istoriją ir paklausyti pasakojimo apie prosenelio ir Hermano Kalenbacho draugystę. Jaučiausi palaimintas“, – įrašė M. Gandžio proanūkis T. Gandis.

„Buvau labai laimingas galėdamas apsilankyti paskaitoje Lietuvoje. Jaučiu meilę ir pagarbą abiem – ir M. Gandžiui, ir H. Kalenbachui“, – pabrėžė Indijos žemės ūkio jaunesnysis ministras Šri Ohanbhai Kundariya.

„Čia, Vilniuje, esu labai sujaudintas matydamas susidomėjimą savo dėdės Hermano Kalenbacho ir jo geriausio draugo, šviesos Mahatmos Gandžio draugyste. Žemai lenkiuosi ir esu susijaudinęs prieš savo Mylimos Mamos dr. Isos Sarid ir močiutės Hannos Lazar atminimą, kurios daug prisidėjo prie šių prisiminimų“, – įrašė H. Kalenbacho sūnėnas E. Saridas.

M. Gandžio ir H. Kalenbacho draugystės atminimo vakaras Valdovų rūmuose surengtas neatsitiktinai – šiandien, spalio 2 d., siekiant priminti šiuos sielos dvynius, H. Kalenbacho gimtojoje Rusnėje atidengiama žinomo lietuvių skulptoriaus Romualdo Kvinto sukurta skulptūra.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Publikuota: 2015-10-03 12:51
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika