Svečius sužavėjo ir paskaita apie sielos dvynius, ir Valdovų rūmai

Gyva istorija, didingi rūmai, šiltas priėmimas ir žodžiais neišreiškiamas dėkingumas – tokie atsiliepimai ilgai skambėjo po 2015 m. spalio 1 d., ketvirtadienį, Valdovų rūmų muziejuje įvykusios viešos paskaitos „Sielos dvyniai: Mahatmos Gandžio ir Hermano Kalenbacho istorija“ ir prieš tai surengtos ekskursijos po muziejaus ekspozicijas.

Valdovų rūmuose apsilankę svečiai, tarp kurių – Mahatmos Gandžio (Mahatma Gandhi) anūkas Tušaras Gandis (Tushar Gandhi), Indijos žemės ūkio jaunesnysis ministras Šri Ohanbhai Kundariya, iki šiol gyvenantis artimiausias Hermano Kalenbacho (Hermann Kallenbach) giminaitis Elis Saridas, Urugvajaus Rytų Respublikos ambasadorius Pablas Ernestas Šeineris Korėja (Pablo Ernesto Scheiner Correa), Lietuvos Respublikos ambasadorius Indijoje Laimonas Talat-Kelpša bei kiti garbūs asmenys, susipažino su unikaliu Lietuvos archeologijos paveldu bei rūmų atkūrimo projektu.

Įkvėptas didingos istorijos, kalbėdamas apie mūsų šalies santykius su kitomis valstybėmis, Lietuvos Respublikos ambasadorius Indijoje L. Talat-Kelpša atrado gražią paralelę. „Valdovų rūmų muziejaus restauratoriai iš smulkių šukių sulipdė koklius, kurie dabar yra didžiausia koklių kolekcija pasaulyje. Šiandien panašiai permąstomi Lietuvos ir Indijos, taip pat Pietų Afrikos, Izraelio istoriniai santykiai. Jų mozaika taip pat po truputį ryškėja“, – teigė jis. Svečiai pastebėjo ir dar vieną juos nudžiuginusią simbolinę paralelę, liudijančią didelį lietuvių ir indų kultūros bendrumą: lietuvių kalba yra artimiausia sanskritui iš visų gyvųjų indoeuropiečių kalbų

Viešoje paskaitoje „Sielos dvyniai: Mahatmos Gandžio ir Hermano Kalenbacho istorija“, kurią vedė žinoma televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė, prisiminta M. Gandžio ir H. Kalenbacho draugystės istorija. Ją pristatė apie tai biografinę knygą parašęs žinomas Izraelio mokslininkas Šimonas Levas (Shimon Lev).

Pasibaigus viešai paskaitai, atsisveikindami svečiai paliko įrašų Valdovų rūmų muziejaus svečių knygoje.

„Buvo malonu šįvakar būti čia, pamatyti Lietuvos istoriją ir paklausyti pasakojimo apie prosenelio ir Hermano Kalenbacho draugystę. Jaučiausi palaimintas“, – įrašė M. Gandžio proanūkis T. Gandis.

„Buvau labai laimingas galėdamas apsilankyti paskaitoje Lietuvoje. Jaučiu meilę ir pagarbą abiem – ir M. Gandžiui, ir H. Kalenbachui“, – pabrėžė Indijos žemės ūkio jaunesnysis ministras Šri Ohanbhai Kundariya.

„Čia, Vilniuje, esu labai sujaudintas matydamas susidomėjimą savo dėdės Hermano Kalenbacho ir jo geriausio draugo, šviesos Mahatmos Gandžio draugyste. Žemai lenkiuosi ir esu susijaudinęs prieš savo Mylimos Mamos dr. Isos Sarid ir močiutės Hannos Lazar atminimą, kurios daug prisidėjo prie šių prisiminimų“, – įrašė H. Kalenbacho sūnėnas E. Saridas.

M. Gandžio ir H. Kalenbacho draugystės atminimo vakaras Valdovų rūmuose surengtas neatsitiktinai – šiandien, spalio 2 d., siekiant priminti šiuos sielos dvynius, H. Kalenbacho gimtojoje Rusnėje atidengiama žinomo lietuvių skulptoriaus Romualdo Kvinto sukurta skulptūra.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Publikuota: 2015-10-03 12:51
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika