Su medžių lapais krinta ir Valdovų rūmų muziejaus leidžiamos Kronikos kainos

Įsibėgėjęs ruduo atnešė gerų žinių Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų gerbėjams – nuo šių metų spalio 1 d. mažėja muziejaus leidinio „Chronicon Palatii Magnorum Ducum Lithuaniae“ (toliau – Kronika) kainos. Dabar naujausias – trečiasis – Kronikos tomas kainuoja beveik 40 proc. pigiau, o pirmus du Kronikos tomus galima įsigyti už vienos Kronikos kainą.

„Valdovų rūmų muziejaus leidžiama Kronika, pristatanti tam tikrų laikotarpių muziejaus veiklą, apibūdinanti svarbiausius įgyvendintus projektus bei pateikianti įdomiausius mokslinių tyrimų rezultatus, jau turi savo skaitytojų būrį ir jis nuolat didėja. Sudarydami galimybes už patrauklią ir prieinamą kainą įsigyti iki šiol išleistus tris Kronikos tomus, siekiame, kad kultūros ir mokslo žmonės, plačioji visuomenė susipažintų su Valdovų rūmų muziejaus gyvenimu ir jo aktualijomis, pasinaudotų sukaupta patirtimi sprendžiant įvairias problemas ir įveikiant iššūkius“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus bibliotekininkė Inga Vaitekūnaitė.

Pasak jos, naujos kokybiškai išleistų tomų kainos nustebins kiekvieną: nuo spalio 1 d. pirmas tomas atpigo daugiau kaip 75 proc. ir nuo šiol kainuoja tik 7 eurus (ankstesnė kaina – 29,99 euro), antro tomo kaina sumažėjo beveik 45 proc. – iki 13 eurų (ankstesnė kaina – 29,99 euro), o naujausią Kronikos tomą dabar galima įsigyti vos už 20 eurų, t. y. 40 proc. pigiau (ankstesnė kaina – 32 eurai). Visus tris leidinio „Chronicon Palatii Magnorum Ducum Lithuaniae“ tomus sumažinta kaina galima įsigyti Valdovų rūmų muziejaus bibliotekoje.

Valdovų rūmų muziejaus Kronika – tai tęstinis, kas keletą metų leidžiamas leidinys, kuriame apibendrinama tam tikrų laikotarpių Valdovų rūmų muziejaus veikla, taip pat skelbiami svarbiausi muziejaus veiklą reglamentuojantys valstybiniai dokumentai.

Tradiciškai pirmame leidinio skyriuje pristatomi muziejaus veiklos rezultatai: rinkinių turtinimas, moksliniai tyrimai ir restauravimas, lankytojų priėmimas, renginių organizavimas, tarptautiniai ryšiai ir pan. Čia taip pat apibūdinami svarbiausi darbai ir projektai: nuolatinių ekspozicijų įrengimas, nacionalinės ir tarptautinės parodos, kvalifikacinės stažuotės, muziejuje kaupiama ir tvarkoma užsienio institucijose saugomų lituanistinių vertybių duomenų bazė ir kt.

Antras knygos skyrius yra tikroji Valdovų rūmų muziejaus veiklos kronika. Jame chronologine tvarka glaustai prisimenami svarbiausi muziejaus gyvenimo faktai: rengtos ir vykusios parodos, įvairūs renginiai, konferencijose, seminaruose ir kitur skaityti pranešimai, paskaitos, muziejaus darbuotojų parengtos ir paskelbtos publikacijos, išleisti leidiniai. Kituose Kronikos skyriuose spausdinami vertingi įvairių mokslininkų pranešimų ir naujausių tyrinėjimų pagrindu parengti straipsniai. Visuose Kronikos tomuose apžvalginiai tekstai pateikiami lietuvių kalba, moksliniai pranešimai – originalo kalba su lietuviška santrauka.

Nuo 2009 m. veikiantis Valdovų rūmų muziejus iki šiol yra išleidęs apie 50 įvairaus pobūdžio mokslinių ir informacinių publikacijų: albumų, parodų ir rinkinių katalogų, kronikų, studijų ir kt. Be Kronikos, Valdovų rūmų muziejus leidžia ir kitas knygų serijas: „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų albumus“, „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų parodų katalogus“, „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų rinkinių katalogus“ ir „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų studijas“.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vilniaus knygų mugėje – susitikimai su skaitytojais, muziejaus nuolaidos ir dovanos

20240221

Ketvirtadienį, vasario 22 d. 17.00 val. LITEXPO Konferencijų salėje 1.3 Valdovų rūmų muziejus kviečia į knygos „Nerūpestingas amžius. Vaikystė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ pristatymą.

Penktadienį, vasario 23 d. 13.00 val. LITEXPO Konferencijų salėje 1.1 (Amfiteatre) vyks Vilniaus 700-mečiui skirtų Valdovų rūmų muziejus leidinių pristatymas.

Valdovų rūmų muziejaus stende (Stendo nr. 5.C04) bus galima įsigyti naujausių leidinių su nuolaidomis. Vilniaus knygų mugės dienomis nuolaidos galios ir perkant Valdovų rūmų muziejaus elektroninėje parduotuvėje.
 
Laukiame Jūsų! 

Plačiau

Pristatant valstybės simbolius – apie Baltijos valstybių 1918–1940 m. laisvės kovas

20240214

Valdovų rūmų muziejuje atidaroma paroda, skirta XX a. valstybingumo istorijai, – „Baltijos valstybių laisvės simboliai 1918–1940 m. Lietuva, Latvija, Estija“. Pirmą kartą vienoje vietoje bus galima išvysti originalias Latvijos ir Estijos Prezidentų Grandines, Vytauto Didžiojo ordiną su aukso grandine, kitų to meto žymių Europos šalių politikų pagerbimo bei įvertinimo valstybinius ženklus – ordinus, medalius, žvaigždes ir kitus apdovanojimus.

Plačiau

Publikuota: 2015-10-01 11:30
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika