Su medžių lapais krinta ir Valdovų rūmų muziejaus leidžiamos Kronikos kainos

Įsibėgėjęs ruduo atnešė gerų žinių Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų gerbėjams – nuo šių metų spalio 1 d. mažėja muziejaus leidinio „Chronicon Palatii Magnorum Ducum Lithuaniae“ (toliau – Kronika) kainos. Dabar naujausias – trečiasis – Kronikos tomas kainuoja beveik 40 proc. pigiau, o pirmus du Kronikos tomus galima įsigyti už vienos Kronikos kainą.

„Valdovų rūmų muziejaus leidžiama Kronika, pristatanti tam tikrų laikotarpių muziejaus veiklą, apibūdinanti svarbiausius įgyvendintus projektus bei pateikianti įdomiausius mokslinių tyrimų rezultatus, jau turi savo skaitytojų būrį ir jis nuolat didėja. Sudarydami galimybes už patrauklią ir prieinamą kainą įsigyti iki šiol išleistus tris Kronikos tomus, siekiame, kad kultūros ir mokslo žmonės, plačioji visuomenė susipažintų su Valdovų rūmų muziejaus gyvenimu ir jo aktualijomis, pasinaudotų sukaupta patirtimi sprendžiant įvairias problemas ir įveikiant iššūkius“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus bibliotekininkė Inga Vaitekūnaitė.

Pasak jos, naujos kokybiškai išleistų tomų kainos nustebins kiekvieną: nuo spalio 1 d. pirmas tomas atpigo daugiau kaip 75 proc. ir nuo šiol kainuoja tik 7 eurus (ankstesnė kaina – 29,99 euro), antro tomo kaina sumažėjo beveik 45 proc. – iki 13 eurų (ankstesnė kaina – 29,99 euro), o naujausią Kronikos tomą dabar galima įsigyti vos už 20 eurų, t. y. 40 proc. pigiau (ankstesnė kaina – 32 eurai). Visus tris leidinio „Chronicon Palatii Magnorum Ducum Lithuaniae“ tomus sumažinta kaina galima įsigyti Valdovų rūmų muziejaus bibliotekoje.

Valdovų rūmų muziejaus Kronika – tai tęstinis, kas keletą metų leidžiamas leidinys, kuriame apibendrinama tam tikrų laikotarpių Valdovų rūmų muziejaus veikla, taip pat skelbiami svarbiausi muziejaus veiklą reglamentuojantys valstybiniai dokumentai.

Tradiciškai pirmame leidinio skyriuje pristatomi muziejaus veiklos rezultatai: rinkinių turtinimas, moksliniai tyrimai ir restauravimas, lankytojų priėmimas, renginių organizavimas, tarptautiniai ryšiai ir pan. Čia taip pat apibūdinami svarbiausi darbai ir projektai: nuolatinių ekspozicijų įrengimas, nacionalinės ir tarptautinės parodos, kvalifikacinės stažuotės, muziejuje kaupiama ir tvarkoma užsienio institucijose saugomų lituanistinių vertybių duomenų bazė ir kt.

Antras knygos skyrius yra tikroji Valdovų rūmų muziejaus veiklos kronika. Jame chronologine tvarka glaustai prisimenami svarbiausi muziejaus gyvenimo faktai: rengtos ir vykusios parodos, įvairūs renginiai, konferencijose, seminaruose ir kitur skaityti pranešimai, paskaitos, muziejaus darbuotojų parengtos ir paskelbtos publikacijos, išleisti leidiniai. Kituose Kronikos skyriuose spausdinami vertingi įvairių mokslininkų pranešimų ir naujausių tyrinėjimų pagrindu parengti straipsniai. Visuose Kronikos tomuose apžvalginiai tekstai pateikiami lietuvių kalba, moksliniai pranešimai – originalo kalba su lietuviška santrauka.

Nuo 2009 m. veikiantis Valdovų rūmų muziejus iki šiol yra išleidęs apie 50 įvairaus pobūdžio mokslinių ir informacinių publikacijų: albumų, parodų ir rinkinių katalogų, kronikų, studijų ir kt. Be Kronikos, Valdovų rūmų muziejus leidžia ir kitas knygų serijas: „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų albumus“, „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų parodų katalogus“, „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų rinkinių katalogus“ ir „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų studijas“.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Publikuota: 2015-10-01 11:30
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika