Paskutinės dienos pasinaudoti išskirtine Valdovų rūmų muziejaus gidų paslauga!

Dar nespėjusieji pasinaudoti Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų lankytojams siūloma papildoma gidų paslauga „Galerija“, leidžiančia susipažinti su patraukliomis Valdovų rūmų muziejaus erdvėmis bei jų istorija, turėtų paskubėti tai padaryti iki paskutinės vasaros dienos. Vėliau tokios galimybės teks laukti pusmetį: nuo rugsėjo 1-osios iki kitų metų šiltojo sezono pradžios ji nebus teikiama dėl mikroklimato palaikymo būtinybės.

„Valdovų rūmų kiemo galerija – tai erdvė, kurioje skleidžiasi dar negirdėti pasakojimai apie rūmų buitį, aktyvų laisvalaikio gyvenimą ir pan. Tad neabejoju, kad šia paslauga pasinaudoję muziejaus lankytojai ne tik patirs naujų įspūdžių, bet ir padidins savo žinių bagažą“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus ekskursijų koordinatorė Birutė Šulinskienė.

Muziejaus gidų paslaugą „Galerija“ galima užsisakyti tik su Valdovų rūmų muziejaus gido vedama ekskursija į nuolatines rūmų ekspozicijas. Į ją būtina iš anksto registruotis. Su šia paslauga galima užsisakyti ir dar vieną gidų paslaugą – „Apžvalgos aikštelė“. Ji suteiks galimybę pamatyti kerinčius Vilniaus senamiesčio vaizdus iš Valdovų rūmų kiemo pietryčių kampe pastatyto laiptų bokšto. Viena iš šių gido paslaugų („Galerija“ ar „Apžvalgos aikštelė“) ekskursiją po muziejaus ekspozicijas užsisakiusiai grupei papildomai kainuos 2,90 euro. Abiejų erdvių aplankymo kaina – 5,80 euro.

Valdovų rūmų kiemo atvirosios galerijos – tai architektūrinis elementas, atsiradęs statant vėlyvosios Gotikos ir Renesanso laikų rūmus. Gotikos laikotarpiu Vilniaus rūmų galerijos dar galėjo būti medinės. Tokios galerijos bus atkurtos antrajame Valdovų rūmų atkūrimo etape prie rytų korpuso.

Šiuo metu lankytojai bus kviečiami aplankyti prie pietų korpuso prisišliejusią antro aukšto renesanso stiliaus galeriją. Tokios galerijos buvo būdingos Pietų Europos kraštų rezidencijoms, ypač Italijos, Ispanijos renesansiniams rūmams. Galerijos jungdavo tame pačiame aukšte esančias patalpas ir jų grupes. Į skirtingus aukštus būdavo galima patekti laiptais specialiai pristatytuose laiptinių bokštuose.

Ekskursijas ir papildomas gidų paslaugas galima užsisakyti tel. (8 5) 262 0007.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2015-08-20 15:40 Atnaujinta: 2015-08-26 09:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika