Valdovų rūmuose – Žalgirio mūšio pergalės jubiliejaus renginiai

Minėdamas 605-ąjį Žalgirio mūšio pergalės jubiliejų, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai 2015 m. liepos 15 d., trečiadienį, kviečia visus į šiai progai skirtus renginius.

„Nors Žalgirio mūšį žino turbūt kiekvienas lietuvis, retas kuris liepos 15 d. susimąstome, jog turime puikią progą prisiminti vieną didingiausių karo pergalių Lietuvos istorijoje, kuri anuomet atvėrė kelią taikiai šalies ateičiai bei ūkiniam, socialiniam, kultūriniam stiprėjimui. Valdovų rūmų muziejus su Lietuvos kariuomene ragina nepamiršti kovingos Lietuvos praeities ir reikšmingų datų jos raidoje“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus renginių koordinatorė Eglė Belozaraitė.

Šią dieną į Valdovų rūmus atvykę ir muziejaus bilietą įsigiję žmonės galės nemokamai dalyvauti jau pamėgtame žaidime „Valdovo kariaunos pėdsakais“, nuolatinėse ekspozicijose ieškoti atsakymų į pateiktus klausimus ir pagausinti žinias apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karybos paveldą bei riterystės kultūrą arba dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose „Žalgirio mūšio riterio popierinio modelio dirbtuvėlės“.

Pasivaikščioję po ekspozicijas, lankytojai 10.00, 12.00, 14.00 ir 16.00 val. bus kviečiami į muziejaus Lankytojų vestibiulio auditoriją, kurioje vyks nemokamos režisieriaus Aleksandro Matonio filmo „1410. Žinomas nežinomas Žalgiris“ peržiūros.

Žalgirio mūšio pergalės minėjimo renginiai vyks ne tik Valdovų rūmų muziejuje, bet ir jo kieme. Čia 11.00 val. Lietuvos kariuomenė pakvies į Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų dienos minėjimo ceremoniją, o nuo 12.00 val. iki pat vakaro lankytojai galės nemokamai dalyvauti brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ rengiamuose edukaciniuose senosios karybos užsiėmimuose

Žalgirio mūšio dienos minėjimas Valdovų rūmuose jau tampa tęstine tradicija. 2010 m. su Lietuvos dailės muziejumi ir kitais partneriais surengęs Žalgirio pergalės 600 metų jubiliejui skirtą tarptautinę parodą „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“, Valdovų rūmų muziejus kasmet organizuoja įvairius renginius, padedančius aktualinti Žalgirio pergalės atminimo fenomenus.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovykla vaikams „Karūnos akademija“ sugrįžta!

20240523

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams! Kviečiame jus į penkių dienų nuotaikingą pažintinę kelionę. Joje, padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams – archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams, – susipažinsime su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. Aiškinsimės, ką iš tiesų sapnavo Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas ir kodėl jis nešiojo kepurę, kodėl Gedimino pilį pastatė Vytautas, kokia kalba kalbėjo Aleksandras Jogailaitis ir kodėl jį bei jo žmoną sutuokė skirtingi dvasininkai, sužinosime, ką Žygimantas Augustas vadino Sibile ir Grifu bei kam priklausė Vladislovo Vazos širdis? Ir ne tik tai – stovyklautojų laukia dar daug įdomybių ir pramogų ne tik muziejuje, bet ir už jo ribų.

Plačiau

Publikuota: 2015-07-07 15:29 Atnaujinta: 2015-07-15 11:04
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika