Ant ekranu virtusių Valdovų rūmų sienų – didingiausi Lietuvos istorijos įvykiai

Pasitinkant Valstybės dieną, ilgojo savaitgalio – 2015 m. liepos 4–6 d. – vakarais Valdovų rūmų kieme laukiami visi Lietuvos gyventojai ir mūsų šalies svečiai – Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai su partneriais dovanos įspūdingą reginį – istorinį 3D audiovizualinį pasakojimą „Mes stiprūs, Lietuva!“ Erdvėje, kuri mena Lietuvos valstybės ištakas, visi nemokamai galės stebėti pirmą kartą Lietuvoje moderniausiomis technologijomis sukurtą istorinį pasakojimą, transliuojamą ant didžiuliu ekranu virtusių Valdovų rūmų sienų.

„Sveikindami su Valstybės diena ir minėdami muziejaus aktyvios veiklos atkurtoje Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje dvejų metų sukaktį, kviečiame visus šią progą paminėti prasmingai ir originaliai. Tris vakarus Valdovų rūmų kieme lankytojai galės nemokamai mėgautis rekonstruota valstybės istorija, kuri bus emocionaliai įtaigiai pasakojama ant pastato sienų naudojant daugybę specialiųjų vaizdo ir garso efektų. Kiekvienas atvykęs į šį renginį bus tarsi „įtrauktas“ į Lietuvos istorijos vyksmą, pasijus jo dalimi, išgyvens pasididžiavimo Lietuva jausmą. O tikrąją valstybės gimimo dieną – liepos 6-ąją – staigmenos lauks ne tik Valdovų rūmų kieme, bet ir pačiame muziejuje“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.

Kurti įspūdingą Valstybės dienai skirtą 3D reginį Valdovų rūmų muziejui padeda daugybė žinomų vardų: televizijos projektų ir filmų režisierius Mindaugas Meškauskas, kompozitorius Deivydas Zvonkus, aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis, vaizdo grafikos ir animacijos lyderės UAB „Gluk Media“ kūrėjų komanda, techninių sprendimų kūrėjai „Prezentacijų spektras“, įvykių rinkodaros agentūra „Publicum Events“ ir kt.

Projekcijos animaciją ir grafiką kūrė menininkų komanda iš viso pasaulio – nuo Čilės iki Ukrainos.  34 menininkai, iš kurių ir 10 lietuvių, prie šio projekto dirbo daugiau nei 5000 valandų. Visi projekte panaudoti modeliai ir vaizdai yra rekonstruoti 3D erdvėje pagal autentiškus istorinius šaltinius, o dalis scenų, siekiant ypatingo realistiškumo, atliktos moderniausia 3D formavimo technika. Renginio grafikos apdorojimui naudojamas superkompiuteris atliko gigantišką darbą: net moderniausias šiuolaikinis kompiuteris, dirbdamas pilnu pajėgumu, tokį grafinės informacijos kiekį apdorotų tik per 5,5 metų.

Ketvirčio valandos trukmės pasakojime, kuriame susipina valstybės ir ąžuolo alegorija, bus primenami svarbiausi istorijos įvykiai – nuo valstybės gimimo iki šių dienų. „Žinoma, ketvirtis valandos tikrai nėra tas laikas, per kurį galima spėti parodyti visą Lietuvos istoriją, bet ši audiovizualinė projekcija visų pirma yra meno kūrinys, o ne istorijos vadovėlis, – teigia režisierius M. Meškauskas. – Tai pasakojimas, skirtas priminti, motyvuoti, tautos dvasiai kelti, o ne mokyti. Atitinkamai parinkti ir istoriniai įvykiai bei motyvai, neabejoju, kad juos visi atpažins.“

Pasak M. Meškausko, užmiršusiems ar niekada savo krašto istorija nesidomėjusiems žmonėms tai bus tik gražus reginys Valdovų rūmų kieme, o tiems, kurie išsaugojo istorijos žinias, tai bus ir labai stiprus išgyvenimas.

Muzikos, integruotų specialiųjų šviesos, garso ir kitų efektų kupina 3D audiovizualinė projekcija „Mes stiprūs, Lietuva!“ Valdovų rūmų kieme bus rodoma 2015 m. liepos 4–6 d. 23.00, 23.30, 00.00, 00.30, 01.00 ir 01.30 val. , o ją pamatyti vienu metu nemokamai galės iki 2 tūkst. žmonių.

Valstybės dieną, pirmadienį (kai įprastai muziejus būna uždarytas), atėjusieji apžiūrėti Valdovų rūmuose įrengtų ekspozicijų bilietą galės įsigyti už simbolinę – 1 euro (3,45 lito) – kainą, taip pat dalyvauti visą dieną periodiškai rengiamose nemokamose ekskursijose po muziejaus ekspozicijas, Lietuvos istorinės vėliavos edukacinėse dirbtuvėse, kuriose bus galima pasigaminti suvenyrą – vėliavėlę su Vyčiu. Muziejus šią dieną bus atidarytas nuo 10.00 iki 18.00 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami iki 17.00 val.).

Daugiau informacijos apie 3D audiovizualinę projekciją „Mes stiprūs, Lietuva!“ yra čia (spausti nuorodą)

Informacija apie Liepos 6 d. renginius muziejuje yra čia (spausti nuorodą)

Mecenatas

Rėmėjai

 

Informaciniai rėmėjai

            

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Publikuota: 2015-07-03 08:37
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika