Didėja Valdovų rūmų muziejaus draugų ratas

2015 m. balandžio 29 d., trečiadienį, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas pasirašė abiejų nacionalinių įstaigų ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį – taip oficialiai įteisinta jau kelerius metus vykstanti muziejaus ir bibliotekos partnerystė.

Abi institucijos viena kitai įsipareigojo ir toliau dalytis gerosios veiklos patirtimi, vykdyti aktualios informacijos mainus ir sklaidą, konsultuotis įvairiais mokslo, švietimo, kultūros ir kitais klausimais, organizuoti bendrus renginius, parodas, konferencijas, seminarus, rengti bei leisti mokslinius ir šviečiamojo pobūdžio leidinius bei vykdyti kitus projektus, kuriais pristatomas Lietuvos ir Europos kultūrinis paveldas bei mokslo laimėjimai.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. V. Dolinsko, ši sutartis – tai ilgametės abiem institucijoms naudingos draugystės išraiška. „Daugybė Lietuvos kultūros istorijos reiškinių susiję su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių aplinka, taip pat ir bibliofilijos bei bibliotekininkystės ištakos. Lietuvos ir Lenkijos valdovas Žygimantas Augustas, kurio valdymo metais suklestėję renesansiniai rūmai tapo Europos kultūros židiniu, turėjo 4 tūkst. knygų egzempliorių biblioteką, vėliau ją užrašė būsimai akademijai, t. y. universitetui. Knygos vertės suvokimas atsirado čia, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, – teigia jis. – Taigi, šiandien plėtojamas bendradarbiavimas su svarbiausia Lietuvoje biblioteka, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, neabejotinai prisideda prie tradicijų tęstinumo.“

Tai ne pirma Valdovų rūmų muziejaus ilgalaikio bendradarbiavimo sutartis. Tokias sutartis muziejus yra pasirašęs su Vilniaus universitetu, Lietuvos dailės muziejumi, Pilių tyrimų centru „Lietuvos pilys“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos dailės akademija, Lietuvos kariuomene, Lietuvos istorijos institutu, Lietuvos bajorų karališkąja sąjunga, Valdovų rūmų paramos fondu, „BTA Insurance Company“ SE filialu Lietuvoje ir kt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2015-04-30 15:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika