Didėja Valdovų rūmų muziejaus draugų ratas

2015 m. balandžio 29 d., trečiadienį, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas pasirašė abiejų nacionalinių įstaigų ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį – taip oficialiai įteisinta jau kelerius metus vykstanti muziejaus ir bibliotekos partnerystė.

Abi institucijos viena kitai įsipareigojo ir toliau dalytis gerosios veiklos patirtimi, vykdyti aktualios informacijos mainus ir sklaidą, konsultuotis įvairiais mokslo, švietimo, kultūros ir kitais klausimais, organizuoti bendrus renginius, parodas, konferencijas, seminarus, rengti bei leisti mokslinius ir šviečiamojo pobūdžio leidinius bei vykdyti kitus projektus, kuriais pristatomas Lietuvos ir Europos kultūrinis paveldas bei mokslo laimėjimai.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. V. Dolinsko, ši sutartis – tai ilgametės abiem institucijoms naudingos draugystės išraiška. „Daugybė Lietuvos kultūros istorijos reiškinių susiję su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių aplinka, taip pat ir bibliofilijos bei bibliotekininkystės ištakos. Lietuvos ir Lenkijos valdovas Žygimantas Augustas, kurio valdymo metais suklestėję renesansiniai rūmai tapo Europos kultūros židiniu, turėjo 4 tūkst. knygų egzempliorių biblioteką, vėliau ją užrašė būsimai akademijai, t. y. universitetui. Knygos vertės suvokimas atsirado čia, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, – teigia jis. – Taigi, šiandien plėtojamas bendradarbiavimas su svarbiausia Lietuvoje biblioteka, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, neabejotinai prisideda prie tradicijų tęstinumo.“

Tai ne pirma Valdovų rūmų muziejaus ilgalaikio bendradarbiavimo sutartis. Tokias sutartis muziejus yra pasirašęs su Vilniaus universitetu, Lietuvos dailės muziejumi, Pilių tyrimų centru „Lietuvos pilys“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos dailės akademija, Lietuvos kariuomene, Lietuvos istorijos institutu, Lietuvos bajorų karališkąja sąjunga, Valdovų rūmų paramos fondu, „BTA Insurance Company“ SE filialu Lietuvoje ir kt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2015-04-30 15:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika