Valdovų rūmų muziejus jungiasi prie patriotinės iniciatyvos „Lietuvai ir man“

Trispalvė draugystės apyrankė, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti, iki 2015 m. kovo 11 d. moksleiviams bei studentams taps nemokamu bilietu į Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus. Prisidėjęs prie patriotinės jaunimo iniciatyvos „Lietuvai ir man“, Valdovų rūmų muziejus akcijos dalyvius kviečia pinti trispalves draugystės apyrankes, jomis pasipuošus apsilankyti muziejuje, o vėliau jas užrišti ant Gediminaičių stulpų Nacionalinėje dailės galerijoje.

„Su dideliu džiaugsmu palaikome šią prasmingą idėją ir tikimės, kad ją įgyvendindami visi patirs daug kūrybinio džiaugsmo, sutvirtins draugystę su esamais ir sutiks naujų draugų, taip pat dėmesį sutelkdami į šalies kultūrą, istoriją ir praeitį prisimins valstybingumo tradicijas“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja kultūros veiklai dr. Jolanta Karpavičienė.

Neįprastą akciją, simboliniu būdu subursiančią lietuvius visame pasaulyje, pasiūlė jaunoji karta, užaugusi su Nepriklausomybe. Akciją „Lietuvai ir man“ inicijavo keturios jaunimo organizacijos: Lietuvos moksleivių sąjunga, Mokinių parlamentas, Lietuvos studentų sąjunga ir Lietuvos jaunimo organizacijų taryba. Akciją remia ir palaiko Švietimo ir mokslo bei Kultūros ministerijos. Akcijos globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Akcijos metu moksleiviai, tėvai, mokyklų bendruomenių nariai ir visi mūsų šalies piliečiai, gyvenantys Lietuvoje bei užsienyje, kviečiami pinti trispalves draugystės apyrankes ir taip išreikšti tautos vienybę, – teigia organizatoriai. – Tarp jaunimo populiarių draugystės apyrankių pynimas – fantazijos ir kūrybiškumo kupinas užsiėmimas. Šios apyrankės – tai draugystės ženklas, dovana artimiausiems draugams, ji nenurišama nuo rankos, kol pati nesusidėvi.“

Iki 2015 m. kovo 11 d. su nusipinta apyranke į Valdovų rūmų muziejų atvykę mokiniai, juos lydintys mokytojai bei studentai, ryšintys trispalvę draugystės apyrankę, turės galimybę nuolatines ekspozicijas lankyti nemokamai.

Neturintieji apyrankių, tačiau norintieji jas įsigyti 2015 m. vasario 14–15 d., šeštadienį ir sekmadienį, galės dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuose sužinos, kaip būdavo pinamos juostelės-apyrankės prieš daugiau kaip tūkstantį metų. Užsiėmimus ves archeologė, tekstilės gaminių ir drabužių rekonstruktorė, amatininkų klubo „Dvaro meistrai“ narė Virginija Rimkutė. Šiuose specialiuose edukaciniuose užsiėmimuose galės dalyvauti visi iš anksto užsiregistravę ir edukacinius bilietus įsigiję muziejaus lankytojai.

Visas nupintas trispalves apyrankes iki 2015 m. kovo 10 d. akcijos „Lietuvai ir man“ organizatoriai prašo atnešti į Nacionalinę dailės galeriją ir užrišti ant specialiai įrengtų Gediminaičių stulpų. Visai konstrukcijai papuošti reikės 250 tūkst. draugystės apyrankių.

Registraciją į edukacinius užsiėmimus rasite čia 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ nebus pratęsta, bet savaitgalį muziejus dirbs ilgiau!

20250120

Specialiai lankytojams, kurie dar nespėjo susipažinti su paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“!
Šį savaitgalį, sausio 25 ir 26 d., Valdovų rūmų muziejaus Parodų centras dirbs ilgiau nei kitos ekspozicijos!
Didžiulio susidomėjimo sulaukusioje parodoje „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ jau apsilankė per 35 tūkstančius žmonių.
Sausio 25 d., šeštadienį, parodą galėsite aplankyti iki 20 val. Paskutiniai su paroda norintys susipažinti lankytojai bus įleisti 19 val. Svarbu žinoti, kad kitos muziejaus ekspozicijos tądien dirbs kaip įprasta – iki 18 val..

Plačiau

Nemokamą sekmadienį atsisveikinsime su paroda apie Pacų giminę

20250123

Sekmadienį, sausio 26 d., – paskutinė galimybė pamatyti tarptautinę Pacų giminei skirtą parodą!
Nuo 10.00 iki 18.00 val. Jūsų lauks:
Tarptautinė paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“, skirta grafų Pacų giminei ir jos istorijai.
Paroda „Italų Renesansas iš Vavelio: Botticelli, Tiziano“, pristatanti penkis įspūdingus Italijos Renesanso kūrėjų darbus.
Dr. Prano Kiznio paveikslų galerija, kurioje eksponuojami XV–XVII a. Europos dailininkų darbai.

Plačiau

Publikuota: 2015-02-10 11:46
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika