Valdovų rūmuose – oficialus euro įvedimui pažymėti skirtas renginys

Šių metų sausio 14 d., trečiadienį, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose Vilniuje surengtas oficialus euro įvedimui pažymėti skirtas renginys, į kurį Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus kvietimu atvyko Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Donaldas Tuskas, Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis ir kiti aukšti euro zonos šalių bei ES institucijų atstovai.

Pristatydamas euro įvedimo procesą Lietuvoje, premjeras pasidžiaugė, kad Vyriausybei pavyko sėkmingai įgyvendinti šį užsibrėžtą tikslą. „Nors mūsų laukia nauji iššūkiai ir svarbūs darbai, esu tikras, kad euras mums suteiks galimybes augti ir būti modernia europietiška valstybe, galėsime išsikelti naujus tikslus ir drąsiai žvelgti į ateitį“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas, pabrėždamas, kad mūsų šalis į euro zoną atsineša stiprų partnerystės ir solidarumo jausmą.

EVT pirmininkas D. Tuskas pasveikino Lietuvą prisijungus prie euro zonos ir pažymėjo, kad šis žingsnis mūsų šaliai pirmiausia reiškia daugiau saugumo ir stabilumo. Jo teigimu, narystė euro zonoje – tai patikimumo ir patrauklumo ženklas užsienio investuotojams.

EK pirmininko pavaduotojas, atsakingas už eurą ir socialinį dialogą, V. Dombrovskis atkreipė dėmesį į tai, kad mūsų šalies sprendimas prisijungti prie euro zonos liudija, kad tai – stiprus ir naujiems nariams patrauklus klubas. Pasak EK pirmininko pavaduotojo, Lietuvoje buvo labai gerai pasiruošta naujos valiutos įvedimui, o mūsų šalies sprendimas leis sustiprinti savo pozicijas euroatlantinėse struktūrose. „Nuo sausio 1 dienos visos trys Baltijos šalys naudoja bendrą valiutą, ir tai taip pat neabejotinai palengvins ekonominį bendradarbiavimą“, – sakė EK pirmininko pavaduotojas V. Dombrovskis.

Renginys, kuriame aptariamas perėjimo prie naujos valiutos procesas bei diskutuojama apie tai, kokie iššūkiai laukia ateityje, tradiciškai organizuojamas naująją valiutą įsivedusių šalių. Prieš jį vyko dvišaliai Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus susitikimai su EVT pirmininku D. Tusku ir EK pirmininko pavaduotoju V. Dombrovskiu, kuriuose diskutuota apie Ekonominę ir pinigų sąjungą, energetikos ir Rytų Partnerystės klausimus, aptartas EK planas dėl investicijų skatinimo ES.

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2015-01-15 09:38 Atnaujinta: 2015-04-09 09:06
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika