Valdovų rūmuose – oficialus euro įvedimui pažymėti skirtas renginys

Šių metų sausio 14 d., trečiadienį, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose Vilniuje surengtas oficialus euro įvedimui pažymėti skirtas renginys, į kurį Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus kvietimu atvyko Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Donaldas Tuskas, Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis ir kiti aukšti euro zonos šalių bei ES institucijų atstovai.

Pristatydamas euro įvedimo procesą Lietuvoje, premjeras pasidžiaugė, kad Vyriausybei pavyko sėkmingai įgyvendinti šį užsibrėžtą tikslą. „Nors mūsų laukia nauji iššūkiai ir svarbūs darbai, esu tikras, kad euras mums suteiks galimybes augti ir būti modernia europietiška valstybe, galėsime išsikelti naujus tikslus ir drąsiai žvelgti į ateitį“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas, pabrėždamas, kad mūsų šalis į euro zoną atsineša stiprų partnerystės ir solidarumo jausmą.

EVT pirmininkas D. Tuskas pasveikino Lietuvą prisijungus prie euro zonos ir pažymėjo, kad šis žingsnis mūsų šaliai pirmiausia reiškia daugiau saugumo ir stabilumo. Jo teigimu, narystė euro zonoje – tai patikimumo ir patrauklumo ženklas užsienio investuotojams.

EK pirmininko pavaduotojas, atsakingas už eurą ir socialinį dialogą, V. Dombrovskis atkreipė dėmesį į tai, kad mūsų šalies sprendimas prisijungti prie euro zonos liudija, kad tai – stiprus ir naujiems nariams patrauklus klubas. Pasak EK pirmininko pavaduotojo, Lietuvoje buvo labai gerai pasiruošta naujos valiutos įvedimui, o mūsų šalies sprendimas leis sustiprinti savo pozicijas euroatlantinėse struktūrose. „Nuo sausio 1 dienos visos trys Baltijos šalys naudoja bendrą valiutą, ir tai taip pat neabejotinai palengvins ekonominį bendradarbiavimą“, – sakė EK pirmininko pavaduotojas V. Dombrovskis.

Renginys, kuriame aptariamas perėjimo prie naujos valiutos procesas bei diskutuojama apie tai, kokie iššūkiai laukia ateityje, tradiciškai organizuojamas naująją valiutą įsivedusių šalių. Prieš jį vyko dvišaliai Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus susitikimai su EVT pirmininku D. Tusku ir EK pirmininko pavaduotoju V. Dombrovskiu, kuriuose diskutuota apie Ekonominę ir pinigų sąjungą, energetikos ir Rytų Partnerystės klausimus, aptartas EK planas dėl investicijų skatinimo ES.

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Vilniaus istorija – 7–8 metrai po žeme

20231130

#pažinkmus – dr. Rasa Gliebutė, Valdovų rūmų muziejaus vyriausioji archeologė. Besibaigiant jubiliejiniams Vilniaus metams, Rasa pasakoja apie atradimus, pakeitusius Vilniaus istoriją, ir mažai matomą, bet svarbų archeologo darbą. 
 

Plačiau

Publikuota: 2015-01-15 09:38 Atnaujinta: 2015-04-09 09:06
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika