Valdovų rūmuose paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apsilankė beveik 300 neįgaliųjų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Apžiūrėdami Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų architektūrinės raidos ir reprezentacinių interjerų ekspozicijas, jie ne tik patyrė daug įspūdžių, tačiau ir įsitikino, kad Valdovų rūmų muziejaus aplinka – palanki lankytis negalią turintiems žmonėms.

Idėja minėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną apsilankant Valdovų rūmuose, o vėliau – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje surengtame koncerte jau tapo tradicija. Ji gimė pernai metais bendradarbiaujant bendrijai „Atgaiva“, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Valdovų rūmų muziejui.

„Ši puiki akcija yra dar vienas būdas priminti apie mūsų visuomenėje gyvenančius silpnesniuosius, kuriems likimas užkrovė nelengvą naštą, o kartu – graži ir prasminga dovana neįgaliesiems prieš didžiąsias metų šventes. Tai dėmesys, sušildantis kiekvieno širdį. Ir už jį esame dėkingi visiems akcijos organizatoriams, ypač – Valdovų rūmų darbuotojams“, – teigė muziejuje su Šiaulių miesto savivaldybės globos namų gyventojais apsilankiusios socialinės darbuotojos Žydrė Gečiauskienė ir Tatjana Grigoriak.

Valdovų rūmai daugiausia neįgaliųjų sulaukė iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos rajono, Gargždų, Varėnos, Alytaus, Raseinių ir kitų miestų. Minėdami Tarptautinę neįgaliųjų dieną, dalis jų ketina aplankyti muziejų kitomis dienomis.

Valdovų rūmų muziejaus aplinka yra itin palanki lankytis žmonėms, turintiems įvairių negalių. Visuose muziejaus aukštuose veikia specialūs keltuvai ir liftai, reikalingi judėjimo negalią turintiems žmonėms. Esant poreikiui, muziejuje galima pasinaudoti ir neįgaliesiems skirtais vežimėliais. Muziejaus edukacijos specialistai taip pat pritaiko edukacijos programas vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems, susiduriantiems su regėjimo, kalbos ar klausos problema.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2014-12-04 18:13 Atnaujinta: 2014-12-05 09:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika