Valdovų rūmuose paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apsilankė beveik 300 neįgaliųjų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Apžiūrėdami Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų architektūrinės raidos ir reprezentacinių interjerų ekspozicijas, jie ne tik patyrė daug įspūdžių, tačiau ir įsitikino, kad Valdovų rūmų muziejaus aplinka – palanki lankytis negalią turintiems žmonėms.

Idėja minėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną apsilankant Valdovų rūmuose, o vėliau – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje surengtame koncerte jau tapo tradicija. Ji gimė pernai metais bendradarbiaujant bendrijai „Atgaiva“, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Valdovų rūmų muziejui.

„Ši puiki akcija yra dar vienas būdas priminti apie mūsų visuomenėje gyvenančius silpnesniuosius, kuriems likimas užkrovė nelengvą naštą, o kartu – graži ir prasminga dovana neįgaliesiems prieš didžiąsias metų šventes. Tai dėmesys, sušildantis kiekvieno širdį. Ir už jį esame dėkingi visiems akcijos organizatoriams, ypač – Valdovų rūmų darbuotojams“, – teigė muziejuje su Šiaulių miesto savivaldybės globos namų gyventojais apsilankiusios socialinės darbuotojos Žydrė Gečiauskienė ir Tatjana Grigoriak.

Valdovų rūmai daugiausia neįgaliųjų sulaukė iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos rajono, Gargždų, Varėnos, Alytaus, Raseinių ir kitų miestų. Minėdami Tarptautinę neįgaliųjų dieną, dalis jų ketina aplankyti muziejų kitomis dienomis.

Valdovų rūmų muziejaus aplinka yra itin palanki lankytis žmonėms, turintiems įvairių negalių. Visuose muziejaus aukštuose veikia specialūs keltuvai ir liftai, reikalingi judėjimo negalią turintiems žmonėms. Esant poreikiui, muziejuje galima pasinaudoti ir neįgaliesiems skirtais vežimėliais. Muziejaus edukacijos specialistai taip pat pritaiko edukacijos programas vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems, susiduriantiems su regėjimo, kalbos ar klausos problema.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Netekome žymios restauratorės Aldonos Skučienės

20250113

Netekome ilgametės Pilių tyrimo centro „Lietuvos pilys“, o vėliau ir Valdovų rūmų muziejaus restauratorės, chemikės technologės Aldonos Skučienės. Velionė buvo viena pirmųjų specialisčių, pradėjusių dirbti Vilniaus Žemutinės pilies kasinėjimuose, tvarkant ir tiriant archeologinius radinius, ypač metalo. 1995 m. A. Skučienė pradėjo vadovauti tais pačiais metais įkurtam Pilių tyrimų centro „Lietuvos pilys“ Restauravimo skyriui, padėjusiam pamatus ir šiandieniniam Valdovų rūmų muziejaus Restauravimo skyriui.

Plačiau

Vilniaus arkikatedros požemiuose rasta slaptavietė su Lietuvos ir Lenkijos valdovų laidojimo insignijomis

20250106

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, pakviesti kartu su Bažnytinio paveldo muziejaus atstovais ištirti Vilniaus arkikatedros požemius, atskleidė daugiau nei prieš devyniasdešimt metų paslėptų Lietuvos ir Lenkijos valdovų regalijų paslaptį. 2024 m. gruodžio 16 d. atverta slaptavietė, kurioje, greičiausiai 1939 m., prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, paslėptos karališkosios insignijos.

Plačiau

Ukrainoje apdovanojimas „Už intelektinę drąsą“ įteiktas istorikui, muziejininkui Vydui Dolinskui

20241223

Ukrainoje, Lvivo Potockių rūmuose, istorikui, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų generaliniam direktoriui dr. Vydui Dolinskui įteiktas prestižinis nepriklausomo kultūrologinio žurnalo „Ï“ apdovanojimas – ordinas „Už intelektinę drąsą“. V. Dolinskui apdovanojimas skirtas už nenuilstamą Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kultūrinio kraštovaizdžio atkūrimą. 

Plačiau

Publikuota: 2014-12-04 18:13 Atnaujinta: 2014-12-05 09:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika