Metiniame Europos muziejinių institucijų asociacijos renginyje buvo atstovaujama ir Lietuvos muziejams

Šių metų lapkričio 6–8 d. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė dalyvavo Bolonijoje (Italija) vykusioje metinėje Europos muziejinių organizacijų tinklo (NEMO) konferencijoje „Kartu gyvenant tvarioje Europoje – muziejai kuria socialinę sanglaudą“. Dvidešimt antrą kartą organizuojamame renginyje dalyvavo beveik 150 dalyvių iš 29 Europos šalių. Jame buvo kalbama apie Europos raidoje ryškėjančius kultūros prioritetus, plečiamas muziejų funkcijas ir veiklos kryptis, atsižvelgiant į ateinančio dešimtmečio Europos Sąjungos ekonomikos augimo strategijos „Europa 2020“ nuostatas.

„Dalyvavimas tokio pobūdžio renginiuose ir galimybė atstovauti Lietuvos muziejų asociacijai tik patvirtina atkurtoje Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje įsikūrusio muziejaus svarbą Lietuvos muziejų bendruomenėje bei aktyvią integraciją į Europos muziejinių institucijų tinklą. Taip pat rodo aktyviai plėtojamus tarptautinius kultūrinius ryšius, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė. – Šiame forume buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad, sparčiai besikeičiant informacinės visuomenės poreikiams, vykstant globalizacijos procesams, kinta ir muziejų funkcijos. Muziejus yra ne tik istorijos bei kultūros vertybių saugojimo, tyrimo ir aktualinimo vieta, bet ir patraukli socialinės komunikacijos bei turiningo laisvalaikio erdvė. Joje kaupiamas visuomeninis kapitalas ir investuojama į istorinio bei kultūrinio identiteto formavimą. Todėl šiais laikais muziejų veikla, be tradicinių funkcijų, taip pat aprėpia socialinį, ekonominį ir net politinį aspektus.“

Metiniame NEMO renginyje dalyvavo ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) vykdomasis direktorius bei 2016 m. Milane vyksiančios šios organizacijos visuotinės konferencijos organizacinio komiteto Milane (Italija) prezidentas Alberto Garlandini, Europos Parlamento Kultūros ir švietimo komiteto narė Julie Ward, Europos Komisijos Švietimo ir kultūros direktorato vadovas Michel Magnier, taip pat Austrijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Olandijos, Portugalijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Vokietijos ir daugelio kitų Europos šalių muziejų asociacijų bei kultūros paveldo ir istorinės atminties institucijų vadovai.

Per tris renginio dienas muziejininkystės specialistai susitiko keturiose sesijose, kuriose buvo skaitomi pranešimai įvairia tematika – analizuojamas muziejų lobizmo reiškinys ir politinė dimensija, įvairios nacionalinės iniciatyvos ir bendros muziejinių institucijų tendencijos Europoje, apžvelgti įvairūs bendri projektai, nagrinėjama muziejų funkcijų kaita ir kt. Skirtingos temos aptartos ir penkiose darbo grupėse, kuriose vyko ir praktiniai užsiėmimai.

Renginį užbaigė NEMO generalinė asamblėja, kurioje ketverius metus tinklui vadovavusį generalinį direktorių, Nyderlandų muziejų asociacijos vadovą Siebe Weide pakeitė Šveicarijos muziejų asociacijos vadovas David Vuillaume.

1992 m. įsteigtas NEMO vienija Europos muziejų asociacijas, kurios jungia daugiau nei 30 tūkst. muziejinių institucijų. Metinis šios organizacijos renginys – vienas svarbiausių Europos regione. Tai galimybė muziejininkystės profesionalams keistis patirtimi, idėjomis ir tartis dėl bendros regiono strategijos. Nuo 1992 m. organizuojamas metinis Europos muziejinių institucijų renginys kasmet vyksta vis kitoje Europos šalyje. Kitais metais jį planuojama rengti Pilzene (Čekija). 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovykla vaikams „Karūnos akademija“ sugrįžta!

20240523

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams! Kviečiame jus į penkių dienų nuotaikingą pažintinę kelionę. Joje, padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams – archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams, – susipažinsime su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. Aiškinsimės, ką iš tiesų sapnavo Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas ir kodėl jis nešiojo kepurę, kodėl Gedimino pilį pastatė Vytautas, kokia kalba kalbėjo Aleksandras Jogailaitis ir kodėl jį bei jo žmoną sutuokė skirtingi dvasininkai, sužinosime, ką Žygimantas Augustas vadino Sibile ir Grifu bei kam priklausė Vladislovo Vazos širdis? Ir ne tik tai – stovyklautojų laukia dar daug įdomybių ir pramogų ne tik muziejuje, bet ir už jo ribų.

Plačiau

Publikuota: 2014-11-11 15:50 Atnaujinta: 2014-11-13 08:56
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika