Per tris savaites Euro parodoje apsilankė per 10 000 lankytojų

Nuo Euro parodos atidarymo nepraėjus nė trims savaitėms, lankytojų skaičius jau perkopė 10 000. Į ekskursijas iš visos Lietuvos aktyviai registruojasi moksleivių grupės, įmonės, senjorai, studentai, šeimos. Lankytojai aktyviai dalyvauja ir šviečiamojo pobūdžio Euro parodos renginiuose: paskaitose, diskusijose, filmų peržiūrose, Šeimos dienose.

„Lūkesčius pranokstantis lankytojų skaičius rodo augantį susidomėjimą būsimąja valiuta. Žmones traukia galimybė gyvai pamatyti, išgirsti, klausti, o nemokama interaktyvi, praktiška ir paslaugia gidų komanda apsirūpinusi Euro paroda sudaro tam puikias sąlygas“, – sako Giedrius Simonavičius, Lietuvos banko Komunikacijos departamento direktorius.

Anot G. Simonavičiaus, visos Euro parodoje numatytos ekskursijų vietos buvo užpildytos per pirmąsias dvi savaites nuo atidarymo. Numačius papildomų vietų į renginius, ir šios greitai pildosi.

Euro parodos gidas Vytautas Brazaitis pasakoja, kad lankytojai domisi ne tik praktiniais euro įvedimo aspektais ar dizainu, bet ir naujosios valiutos nauda Lietuvai. „Apskritai žmonės yra pozityviai nusiteikę ir itin smalsūs“, – savo įspūdžiais dalijasi Vytautas.

Gidus nustebino vienas šešiametis berniukas, kuris, apsilankęs parodoje, savo tėvams galėjo išvardyti tai, kas vaizduojama ant daugumos eurų monetų nacionalinių pusių. Be to, kai kurie žmonės parodoje siekia sužinoti itin praktiškų dalykų – viena lankytoja su liniuote matavo stende esančius eurų banknotus, kad nuspręstų, ar jai reikės naujos piniginės.

Euro parodą organizuoja Europos Centrinis Bankas, Lietuvos bankas ir Valdovų rūmų muziejus. Nuo 2008 m. ji apkeliavo 15 skirtingų miestų dvylikoje Europos šalių. Iš viso ją jau aplankė daugiau nei 300 000 lankytojų.

Lietuvoje Euro paroda veiks iki 2015 m. sausio 5 d. Visos ekskursijos ir renginiai yra nemokami. Nespėję užsiregistruoti į ekskursijas, parodą galite aplankyti savarankiškai, be išankstinės registracijos.

Daugiau informacijos apie Euro parodą ir jos renginius galima rasti oficialioje svetainėje www.europaroda.lt

Dainiaus Labučio, Martyno Ambrazo nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2014-11-12 16:48 Atnaujinta: 2014-11-12 16:55
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika