Vaikai ir jaunimas kviečiami keliauti istoriniu laiku

Valdovų rūmų muziejus kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru bei Dailės mokytojų asociacija kviečia vaikus ir jaunimą dalyvauti tarptautiniame meninės kūrybos konkurse „Kelionė laiku – atgimusi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų istorija“. Dalyviai kviečiami pateikti konkursui pačių pieštus paveikslus, kuriuose išreikštas santykis su istorine praeitimi.

„Tokia tema siekiame skatinti vaikų pilietiškumą, aktualinti kultūrinį paveldą, o pasirinkta forma norime lavinti kūrybinius ir meninius gebėjimus“, – teigia Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro atstovė Audronė Urbelionienė.

Konkurso idėja gimė Dailės mokytojų asociacijos vadovui Rimantui Kisieliui apsilankius Valdovų rūmų muziejuje. Jis sako išėjęs pasidižiavimo savo šalies istorija kupina širdimi ir norėtų, kad vaikai, gyvenantys Lietuvoje ir išvykę svetur, muziejuje sukauptas istorines vertybes prakalbintų dailės kalba ir stiprintų tėvynės jausmą.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės vadovės Vidos Kaunienės, norintieji dalyvauti piešinių konkurse kviečiami įkvėpimo semtis atvykus į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją ir kultūrą puoselėjantį muziejų – į jo rengiamus edukacinius užsiėmimus. Į juos reikia registruotis muziejaus interneto svetainėje. Užsiėmimo dalyviai galės domėtis istorija ir kurti savo piešinių eskizus.

Konkursas vyks dviem etapais ir bus organizuojamas trijose amžiaus grupėse: pirmoje varžysis 7–10 metų, antroje – 11–14 metų, o trečioje – 15–18 metų dalyviai. Pirmame etape, vyksiančiame 2014 m. lapkričio 15–gruodžio 15 d., kviečiamos dalyvauti ugdymo įstaigos, nuo 2014 m. gruodžio 15 d. iki 2015 m. sausio 15 d. konkurso dalyviai vertinimo komisijai gali individualiai pateikti savo darbus.

Svarbiausi reikalavimai konkursiniams darbams – sąsajos su istorija ir originalumas. Iš kiekvienos amžiaus grupės bus atrinkta po 20 darbų, kurių autoriai ir juos rengę pedagogai bus pakviesti į Valdovų rūmuose vyksiančią laimėtojų pagerbimo šventę.

„Be padėkos raštų, diplomų ir prizų, geriausių darbų autoriai bus apdovanoti ir nematerialiais prizais – jų darbai bus eksponuojami Valdovų rūmų muziejuje surengtoje parodoje, kai kurie jų bus panaudoti proginiams atvirukams išleisti“, – pabrėžė V. Kaunienė.

Visi konkursui pateikti darbai taip pat bus rodomi ir organizatorių interneto svetainėse specialiai šiam konkursui surengtose virtualiosiose parodose.

Daugiau informacijos apie Valdovų rūmų muziejuje vykstančius edukacinius projektus rasite čia >>>

Konkurso nuostatai >>>

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2014-11-06 17:02
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika