Valdovų rūmuose apsilankė vyskupai

Šių metų spalio 31 d., penktadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apsilankė Lietuvos Vyskupų Konferencijos renginiuose dalyvavę Katalikų Bažnyčios vyskupai. Čia jie susipažino su unikalų archeologijos paveldą ir atkurtus istorinius interjerus pristatančiomis Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijomis bei veikiančiomis parodomis.

Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. Vydo Dolinsko vedamoje ekskursijoje dalyvavę Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius SJ, Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila, Telšių vyskupas Jonas Boruta SJ, Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, Panevėžio vyskupas Lionginas Virbalas SJ, Kauno vyskupas augziliaras Kęstutis Kėvalas ir kt. domėjosi Lietuvos istorija, Katalikų Bažnyčios veiklos ženklais Valdovų rūmų ekspozicijose.

Vyskupai džiaugėsi, kad pagaliau dalis Valdovų rūmų atverta lankytojams, kurių muziejuje netrūksta. Jie ypač akcentavo muziejaus reikšmę ugdant jaunosios kartos pilietiškumą ir istorinę savimonę.

Ekskursijoje po Valdovų rūmus vyskupai dalyvavo pirmą kartą, tačiau kai kurie iš jų čia yra lankęsi anksčiau ir prisidėję prie šio Lietuvai svarbaus valstybingumo ženklo atkūrimo. 2000 m. Telšių vyskupas J. Boruta SJ tapo vienu iš Valdovų rūmų paramos fondo steigėjų, o 2009 m., prieš simbolinį Valdovų rūmų atidarymą, Kauno arkivyskupas metropolitas S. Tamkevičius SJ pašventino istorinį pastatą ir palaimino čia dirbančius žmones.

Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. V. Dolinsko teigimu, ši Lietuvos vyskupų parama, pagalba ir dėmesys – neįkainojami. „Valdovų rūmų bendruomenė tai ypač jautė sunkiomis akimirkomis ir už tai yra labai dėkinga“, – baigiantis ekskursijai pabrėžė jis ir patikino, kad rezultatas, kuriuo šiandien visi didžiuojamės ir džiaugiamės, yra adekvati moralinio palaikymo išraiška.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Publikuota: 2014-11-03 11:13
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika