Valdovų rūmuose apsilankė vyskupai

Šių metų spalio 31 d., penktadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apsilankė Lietuvos Vyskupų Konferencijos renginiuose dalyvavę Katalikų Bažnyčios vyskupai. Čia jie susipažino su unikalų archeologijos paveldą ir atkurtus istorinius interjerus pristatančiomis Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijomis bei veikiančiomis parodomis.

Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. Vydo Dolinsko vedamoje ekskursijoje dalyvavę Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius SJ, Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila, Telšių vyskupas Jonas Boruta SJ, Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, Panevėžio vyskupas Lionginas Virbalas SJ, Kauno vyskupas augziliaras Kęstutis Kėvalas ir kt. domėjosi Lietuvos istorija, Katalikų Bažnyčios veiklos ženklais Valdovų rūmų ekspozicijose.

Vyskupai džiaugėsi, kad pagaliau dalis Valdovų rūmų atverta lankytojams, kurių muziejuje netrūksta. Jie ypač akcentavo muziejaus reikšmę ugdant jaunosios kartos pilietiškumą ir istorinę savimonę.

Ekskursijoje po Valdovų rūmus vyskupai dalyvavo pirmą kartą, tačiau kai kurie iš jų čia yra lankęsi anksčiau ir prisidėję prie šio Lietuvai svarbaus valstybingumo ženklo atkūrimo. 2000 m. Telšių vyskupas J. Boruta SJ tapo vienu iš Valdovų rūmų paramos fondo steigėjų, o 2009 m., prieš simbolinį Valdovų rūmų atidarymą, Kauno arkivyskupas metropolitas S. Tamkevičius SJ pašventino istorinį pastatą ir palaimino čia dirbančius žmones.

Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. V. Dolinsko teigimu, ši Lietuvos vyskupų parama, pagalba ir dėmesys – neįkainojami. „Valdovų rūmų bendruomenė tai ypač jautė sunkiomis akimirkomis ir už tai yra labai dėkinga“, – baigiantis ekskursijai pabrėžė jis ir patikino, kad rezultatas, kuriuo šiandien visi didžiuojamės ir džiaugiamės, yra adekvati moralinio palaikymo išraiška.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2014-11-03 11:13
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika