Pavieniams lankytojams – ekskursijos ne tik po Valdovų rūmus, bet ir po unikalią parodą

Šių metų lapkritį ir gruodį Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų gidai pasiūlys ekskursijas į tarptautinę parodą „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“ ne tik organizuotoms grupėms, bet ir pavieniams lankytojams. Užsiregistravę į grupę ir įsigiję bilietus šia paslauga norintys pasinaudoti lankytojai turės unikalią galimybę išsamiai susipažinti su specialiai Valdovų rūmams suformuotu 34 gobelenų rinkiniu iš privačių kolekcijų.

„Prieš pusę metų tokią paslaugą pasiūlėme ieškodami galimybių sudaryti sąlygas lankyti muziejų ir daugiau apie istoriją sužinoti individualiems lankytojams. Nenuostabu, kad vykstant pasaulinio lygio parodai sulaukėme didelio pavienių lankytojų susidomėjimo ir ja. Todėl dabar kviečiame apsilankyti“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Informacijos grupės administratorė-ekskursijų vadovė Birutė Šulinskienė.

Šią paslaugą pavieniai lankytojai galės užsisakyti registruodamiesi telefonu ir internetu nuo lapkričio 3 dienos. Vienam užsiregistravusiam lankytojui (be bilieto į muziejų) ši paslauga kainuos 5 Lt. Ekskursijos bus vedamos ir darbo dienomis, ir savaitgaliais nuo lapkričio 15 d., jeigu į jas užsiregistruos bent 10 asmenų, tačiau ne didesnėms kaip 25 asmenų grupėms.

B. Šulinskienės teigimu, ekskursijų į tarptautinę parodą „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“ metu gidai pavienius lankytojus supažindins su seniausiais ir vertingiausiais iki šių dienų išlikusiais XV a. pabaigos – XVI a. monumentaliais meniniais audiniais, kurie puošė daugelio Europos valdovų, žymių didikų, aukštųjų Bažnyčios hierarchų rezidencijas, bažnyčias. „Neabejoju, jog lankytojai galės pasisemti žinių, kartu apžiūrėdami tarsi žvakių šviesos nutviekstus gobelenus patirs neblėstančių įspūdžių“, – sako ji.

Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus globojama paroda „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“ Valdovų rūmų muziejaus atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų trečio aukšto salėse buvo atidaryta 2014 m. rugsėjo viduryje. Ji veiks iki šių metų gruodžio 14 dienos. Planuojama, kad Vilniuje kelią pradėjęs unikalus gobelenų rinkinys vėliau bus pristatytas ir kitų Europos bei pasaulio valstybių garsiuose muziejuose.

Registracija į ekskursijas pavieniams lankytojams vyksta tel. (8 5) 262 0007, taip pat paspaudus toliau nurodytas ekskursijų datas:

Lapkričio 15 d., šeštadienis, 11.30 val. (registracija baigta)
Lapkričio 21 d., penktadienis, 16.30 val. (registracija baigta)
Lapkričio 26 d., trečiadienis, 16.30 val. (registracija baigta)
Gruodžio 5 d., penktadienis, 16.30 val. (registracija baigta)
Gruodžio 6 d., šeštadienis, 14.30 val. (registracija baigta)
Gruodžio 12 d., penktadienis, 16.30 val. (registracija baigta)
Gruodžio 13 d., šeštadienis, 12.30 val. (registracija baigta)

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2014-10-30 14:13 Atnaujinta: 2014-12-14 20:33
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika