Pavieniams lankytojams – ekskursijos ne tik po Valdovų rūmus, bet ir po unikalią parodą

Šių metų lapkritį ir gruodį Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų gidai pasiūlys ekskursijas į tarptautinę parodą „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“ ne tik organizuotoms grupėms, bet ir pavieniams lankytojams. Užsiregistravę į grupę ir įsigiję bilietus šia paslauga norintys pasinaudoti lankytojai turės unikalią galimybę išsamiai susipažinti su specialiai Valdovų rūmams suformuotu 34 gobelenų rinkiniu iš privačių kolekcijų.

„Prieš pusę metų tokią paslaugą pasiūlėme ieškodami galimybių sudaryti sąlygas lankyti muziejų ir daugiau apie istoriją sužinoti individualiems lankytojams. Nenuostabu, kad vykstant pasaulinio lygio parodai sulaukėme didelio pavienių lankytojų susidomėjimo ir ja. Todėl dabar kviečiame apsilankyti“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Informacijos grupės administratorė-ekskursijų vadovė Birutė Šulinskienė.

Šią paslaugą pavieniai lankytojai galės užsisakyti registruodamiesi telefonu ir internetu nuo lapkričio 3 dienos. Vienam užsiregistravusiam lankytojui (be bilieto į muziejų) ši paslauga kainuos 5 Lt. Ekskursijos bus vedamos ir darbo dienomis, ir savaitgaliais nuo lapkričio 15 d., jeigu į jas užsiregistruos bent 10 asmenų, tačiau ne didesnėms kaip 25 asmenų grupėms.

B. Šulinskienės teigimu, ekskursijų į tarptautinę parodą „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“ metu gidai pavienius lankytojus supažindins su seniausiais ir vertingiausiais iki šių dienų išlikusiais XV a. pabaigos – XVI a. monumentaliais meniniais audiniais, kurie puošė daugelio Europos valdovų, žymių didikų, aukštųjų Bažnyčios hierarchų rezidencijas, bažnyčias. „Neabejoju, jog lankytojai galės pasisemti žinių, kartu apžiūrėdami tarsi žvakių šviesos nutviekstus gobelenus patirs neblėstančių įspūdžių“, – sako ji.

Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus globojama paroda „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“ Valdovų rūmų muziejaus atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų trečio aukšto salėse buvo atidaryta 2014 m. rugsėjo viduryje. Ji veiks iki šių metų gruodžio 14 dienos. Planuojama, kad Vilniuje kelią pradėjęs unikalus gobelenų rinkinys vėliau bus pristatytas ir kitų Europos bei pasaulio valstybių garsiuose muziejuose.

Registracija į ekskursijas pavieniams lankytojams vyksta tel. (8 5) 262 0007, taip pat paspaudus toliau nurodytas ekskursijų datas:

Lapkričio 15 d., šeštadienis, 11.30 val. (registracija baigta)
Lapkričio 21 d., penktadienis, 16.30 val. (registracija baigta)
Lapkričio 26 d., trečiadienis, 16.30 val. (registracija baigta)
Gruodžio 5 d., penktadienis, 16.30 val. (registracija baigta)
Gruodžio 6 d., šeštadienis, 14.30 val. (registracija baigta)
Gruodžio 12 d., penktadienis, 16.30 val. (registracija baigta)
Gruodžio 13 d., šeštadienis, 12.30 val. (registracija baigta)

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Publikuota: 2014-10-30 14:13 Atnaujinta: 2014-12-14 20:33
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika