Valdovų rūmuose apsilankė Ukrainos kultūros ministras

2014 m. spalio 17 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi Ukrainos kultūros ministras Jevgenijus Niščiukas.

Per susitikimą su Valdovų rūmų muziejaus direktoriumi dr. Vydu Dolinsku ministras kartu su jį lydėjusia delegacija apžiūrėjo atkurtus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus, tarptautinę parodą „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“, susipažino su rūmų atkūrimo projektu ir aptarė kultūrinio bendradarbiavimo klausimus.

J. Niščiukas patikino, jog Valdovų rūmų muziejus jam paliko didelį įspūdį. „Esu nustebintas. Tai europinio lygio projektas“, – teigė jis. Prisimindamas, kaip prieš dvejus metus bendradarbiavo Valdovų rūmų muziejus ir Ukrainos Respublikos muziejinės bei kultūrinės institucijos rengiant tarptautinę parodą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų portretai iš Ukrainos muziejų“, ministras padėkojo už pagalbą saugant kultūros paveldą – restauruotus ir įrėmintus paveikslus.

Apžiūrint Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas taip pat prisimintos ir Lietuvos bei Ukrainos istorinės, kultūrinės sąsajos. Kalbėdamas apie jas, Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. V. Dolinskas pabrėžė, kad visi Ukrainos žmonės čia turi jaustis kaip namie, nes abi tautas vienija bendri valdovai ir istorija.

Valdovų rūmų muziejaus direktorius ir Ukrainos kultūros ministras sutarė ir toliau plėtoti dvišalį kultūrinį bendradarbiavimą. J. Niščiukas patikino dėsiąs visas pastangas, kad būtų įgyvendinta viena iš Valdovų rūmų muziejaus idėjų – atvežti į Lietuvą Tomaso Dolabelos (Tommaso Dolabella) paveikslą „Carų Šuiskių ištikimybės priesaika“, kurį Lvovo istorijos muziejus deponavo Krokuvos Vavelio karališkajai piliai.

Atsisveikindamas Ukrainos kultūros ministras paliko įrašą Valdovų rūmų muziejaus svečių knygoje – čia ne tik atskleidė savo įspūdžius, bet ir išreiškė padėką lietuviams už Ukrainos žmonių palaikymą.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymo pakeitimai

20241008

Spalio 17–25 dienomis Valdovų rūmų muziejuje keisis III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymas dėl parodos įrengimo darbų!
 
Informuojame, kad nuo šių metų spalio 17 d. iki spalio 25 d. Ginkluotės ekspoziciją kviečiame lankyti nemokamai, įsigijus bilietą į bet kurį kitą maršrutą.
 
Kasdienybės ir Muzikos ekspozicijos bus uždarytos.

Plačiau

Muzika, šokiai ir kiti kerai – šeštadienį Valdovų rūmų muziejuje!

20241007

„Grieždama smuiku visada šiek tiek šoku“, – sako barokinio smuiko atlikėja ir istorinių šokių šokėja Mojca Gal. Spalio 12 d. ji viešės Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame tarptautiniame edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje. Iš Slovėnijos kilusi išskirtinė menininkė kartu su scenos kolegomis Thysu Grobelniku (klavesinas) ir Beatriče Baltrušaityte (pasakotoja) surengs interaktyvų koncertą šeimoms su vaikais „Užburtas miškas“. Jame bus istorinės muzikos, Baroko šokių ir gamtos kerų.

Plačiau

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Publikuota: 2014-10-17 17:16 Atnaujinta: 2014-10-20 14:18
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika