Valdovų rūmuose apsilankė Ukrainos kultūros ministras

2014 m. spalio 17 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi Ukrainos kultūros ministras Jevgenijus Niščiukas.

Per susitikimą su Valdovų rūmų muziejaus direktoriumi dr. Vydu Dolinsku ministras kartu su jį lydėjusia delegacija apžiūrėjo atkurtus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus, tarptautinę parodą „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“, susipažino su rūmų atkūrimo projektu ir aptarė kultūrinio bendradarbiavimo klausimus.

J. Niščiukas patikino, jog Valdovų rūmų muziejus jam paliko didelį įspūdį. „Esu nustebintas. Tai europinio lygio projektas“, – teigė jis. Prisimindamas, kaip prieš dvejus metus bendradarbiavo Valdovų rūmų muziejus ir Ukrainos Respublikos muziejinės bei kultūrinės institucijos rengiant tarptautinę parodą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų portretai iš Ukrainos muziejų“, ministras padėkojo už pagalbą saugant kultūros paveldą – restauruotus ir įrėmintus paveikslus.

Apžiūrint Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas taip pat prisimintos ir Lietuvos bei Ukrainos istorinės, kultūrinės sąsajos. Kalbėdamas apie jas, Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. V. Dolinskas pabrėžė, kad visi Ukrainos žmonės čia turi jaustis kaip namie, nes abi tautas vienija bendri valdovai ir istorija.

Valdovų rūmų muziejaus direktorius ir Ukrainos kultūros ministras sutarė ir toliau plėtoti dvišalį kultūrinį bendradarbiavimą. J. Niščiukas patikino dėsiąs visas pastangas, kad būtų įgyvendinta viena iš Valdovų rūmų muziejaus idėjų – atvežti į Lietuvą Tomaso Dolabelos (Tommaso Dolabella) paveikslą „Carų Šuiskių ištikimybės priesaika“, kurį Lvovo istorijos muziejus deponavo Krokuvos Vavelio karališkajai piliai.

Atsisveikindamas Ukrainos kultūros ministras paliko įrašą Valdovų rūmų muziejaus svečių knygoje – čia ne tik atskleidė savo įspūdžius, bet ir išreiškė padėką lietuviams už Ukrainos žmonių palaikymą.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2014-10-17 17:16 Atnaujinta: 2014-10-20 14:18
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika