Valdovų rūmuose apsilankė Ukrainos kultūros ministras

2014 m. spalio 17 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi Ukrainos kultūros ministras Jevgenijus Niščiukas.

Per susitikimą su Valdovų rūmų muziejaus direktoriumi dr. Vydu Dolinsku ministras kartu su jį lydėjusia delegacija apžiūrėjo atkurtus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus, tarptautinę parodą „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“, susipažino su rūmų atkūrimo projektu ir aptarė kultūrinio bendradarbiavimo klausimus.

J. Niščiukas patikino, jog Valdovų rūmų muziejus jam paliko didelį įspūdį. „Esu nustebintas. Tai europinio lygio projektas“, – teigė jis. Prisimindamas, kaip prieš dvejus metus bendradarbiavo Valdovų rūmų muziejus ir Ukrainos Respublikos muziejinės bei kultūrinės institucijos rengiant tarptautinę parodą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų portretai iš Ukrainos muziejų“, ministras padėkojo už pagalbą saugant kultūros paveldą – restauruotus ir įrėmintus paveikslus.

Apžiūrint Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas taip pat prisimintos ir Lietuvos bei Ukrainos istorinės, kultūrinės sąsajos. Kalbėdamas apie jas, Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. V. Dolinskas pabrėžė, kad visi Ukrainos žmonės čia turi jaustis kaip namie, nes abi tautas vienija bendri valdovai ir istorija.

Valdovų rūmų muziejaus direktorius ir Ukrainos kultūros ministras sutarė ir toliau plėtoti dvišalį kultūrinį bendradarbiavimą. J. Niščiukas patikino dėsiąs visas pastangas, kad būtų įgyvendinta viena iš Valdovų rūmų muziejaus idėjų – atvežti į Lietuvą Tomaso Dolabelos (Tommaso Dolabella) paveikslą „Carų Šuiskių ištikimybės priesaika“, kurį Lvovo istorijos muziejus deponavo Krokuvos Vavelio karališkajai piliai.

Atsisveikindamas Ukrainos kultūros ministras paliko įrašą Valdovų rūmų muziejaus svečių knygoje – čia ne tik atskleidė savo įspūdžius, bet ir išreiškė padėką lietuviams už Ukrainos žmonių palaikymą.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pirmą kartą surengta senosios muzikos edukacijos konferencija

20231205

2023 m. lapkričio 25 d. Valdovų rūmų muziejuje vyko pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje senajai muzikai skirta konferencija. Renginio dėmesio centre atsidūrė senosios muzikos edukacija. Tarptautinio edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio (jo vadovė – Beatričė Baltrušaitytė) iniciatyva buvo pakviesti Lietuvos ir užsienio senosios muzikos edukacijos ekspertai apžvelgti, kas nuveikta, pasidalyti savo patirtimi bei diskutuoti apie edukacijos poveikį visuomenei. 

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Publikuota: 2014-10-17 17:16 Atnaujinta: 2014-10-20 14:18
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika