Valdovų rūmuose apsilankė Ukrainos kultūros ministras

2014 m. spalio 17 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi Ukrainos kultūros ministras Jevgenijus Niščiukas.

Per susitikimą su Valdovų rūmų muziejaus direktoriumi dr. Vydu Dolinsku ministras kartu su jį lydėjusia delegacija apžiūrėjo atkurtus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus, tarptautinę parodą „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“, susipažino su rūmų atkūrimo projektu ir aptarė kultūrinio bendradarbiavimo klausimus.

J. Niščiukas patikino, jog Valdovų rūmų muziejus jam paliko didelį įspūdį. „Esu nustebintas. Tai europinio lygio projektas“, – teigė jis. Prisimindamas, kaip prieš dvejus metus bendradarbiavo Valdovų rūmų muziejus ir Ukrainos Respublikos muziejinės bei kultūrinės institucijos rengiant tarptautinę parodą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų portretai iš Ukrainos muziejų“, ministras padėkojo už pagalbą saugant kultūros paveldą – restauruotus ir įrėmintus paveikslus.

Apžiūrint Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas taip pat prisimintos ir Lietuvos bei Ukrainos istorinės, kultūrinės sąsajos. Kalbėdamas apie jas, Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. V. Dolinskas pabrėžė, kad visi Ukrainos žmonės čia turi jaustis kaip namie, nes abi tautas vienija bendri valdovai ir istorija.

Valdovų rūmų muziejaus direktorius ir Ukrainos kultūros ministras sutarė ir toliau plėtoti dvišalį kultūrinį bendradarbiavimą. J. Niščiukas patikino dėsiąs visas pastangas, kad būtų įgyvendinta viena iš Valdovų rūmų muziejaus idėjų – atvežti į Lietuvą Tomaso Dolabelos (Tommaso Dolabella) paveikslą „Carų Šuiskių ištikimybės priesaika“, kurį Lvovo istorijos muziejus deponavo Krokuvos Vavelio karališkajai piliai.

Atsisveikindamas Ukrainos kultūros ministras paliko įrašą Valdovų rūmų muziejaus svečių knygoje – čia ne tik atskleidė savo įspūdžius, bet ir išreiškė padėką lietuviams už Ukrainos žmonių palaikymą.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Simonas Čechavičius. Baroko meistras Pidhirciuose

20250612

Valdovų rūmų muziejus pristato vieną žymiausių Abiejų Tautų Respublikos Baroko epochos dailininkų – Simoną Čechavičių (Szymon Czechowicz, 1689–1775). Lenkijoje gimęs, Italijoje tapybos mokęsis S. Čechavičius išgarsėjo kaip religinės dailės kūrėjas, buvo kviečiamas tapyti Lenkijoje, Lietuvoje, dabartinės Ukrainos, Baltarusios miestuose, kurie anuomet priklausė Abiejų Tautų Respublikai. Išlikusias meistro drobes šiandien kiekviena valstybė saugo kaip savo dailės aukso fondą.

Plačiau

Parodoje – ir trapaus gobeleno restauravimo paslaptys

20250530

Valdovų rūmų muziejus birželio 1 ir 2 dienomis nedirbs, tačiau jau nuo birželio 3-iosios atveria duris vasaros sezonui – dirbs ilgiau ir parengęs staigmenų lauks lankytojų. Nuolatinėje ekspozicijoje visuomenei bus pristatyta naujausia muziejaus sėkmės istorija – restauruotas, kaip manoma, XVIII a. viduryje Obiusono karališkojoje manufaktūroje, Prancūzijoje, sukurtas gobelenas „Sabinių pagrobimas“. Šis nuostabaus grožio kūrinys buvo ilgai restauruotas ir jo restauravimo istorija tapo svarbia ekspozicijos dalimi. O Valdovų rūmų muziejaus lankytojams nuo šiol suteikiama galimybė iš arti pažinti gobeleno istoriją, jo restauravimo etapus ir restauratoriaus profesijos subtilybes.

Plačiau

Valdovų rūmų muziejaus programa „Europos ženklai Lietuvoje: Barokas“

20250526

Nuo balandžio 18 d. iki rugsėjo 27 d. visoje Lietuvoje vyks gausybė renginių: koncertai, paskaitos, ekskursijos, parodos, virtualios iniciatyvos ir gyvi susitikimai. Kaip ir praėjusiais metais, daugybe įdomių paskaitų, renginių skirtingose Lietuvos vietose lankytojus džiugins Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų mokslininkai.

Plačiau

Publikuota: 2014-10-17 17:16 Atnaujinta: 2014-10-20 14:18
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika