Vilniuje atidaroma per Europą keliaujanti Euro paroda

Šių metų spalio 23-iąją, ketvirtadienį, Vilniuje iškilmingai atidaroma vežiojamoji Europos Centrinio Banko Euro paroda. Ji oficialiai atidaroma ir pristatoma lankytojams 16 val. 

Sveikinimo kalbas sakys Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, Europos Centrinio Banko Banknotų direktorato vadovas Tonas Rosas (Ton Roos) ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Pirmą kartą visuomenei bus parodyti du vaizdo klipai apie mūsų piniginėse netrukus atsirasiančius eurų banknotus. Jie specialiai sukurti Lietuvos banko ir Europos Centrinio Banko organizuojamai euro informacinei kampanijai. Filmukus šalies gyventojai matys televizorių ekranuose gruodžio ir sausio mėnesiais.

Valdovų rūmuose rengiama paroda kviečia didelius ir mažus plačiau susipažinti su mūsų šalies naująja valiuta – euru. Parodos lankytojai įgis daugiau žinių apie eurų istoriją, banknotų dizainą, gamybą, apsaugos priemones, susidėvėjusių pinigų naikinimą ir išmoks atskirti tikrą banknotą nuo padirbto. Čia taip pat bus galima susipažinti su visų euro zonos šalių monetomis, kurios galios ir Lietuvoje. Numatyta daug renginių: susitikimai su Lietuvos banko valdybos nariais, tris sekmadienius vyks Šeimos dienos, vaikų ir jų tėvelių lauks koncertas, įvairios dirbtuvėlės.

Išsami renginių programa skelbiama parodos svetainėje.

DĖMESIO. Parodos atidaryme bus prašoma pateikti kvietimus. Kitų lankytojų parodoje laukiame nuo spalio 25 d. 11.00 val. 

Paroda veiks iki 2015 m. sausio 5 d. Įėjimas nemokamas.

Europos Centrinio Banko parengta Euro paroda nuo 2008 m. jau apkeliavo 15-a dvylikos Europos šalių miestų, tarp jų – Estijos ir Latvijos. Ją jau aplankė daugiau kaip 300 tūkst. lankytojų.

Parodą organizuoja Europos Centrinis Bankas bendradarbiaudamas su Lietuvos banku ir Valdovų rūmų muziejumi.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2014-10-16 10:38 Atnaujinta: 2014-10-23 12:04
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika