Vilniuje atidaroma per Europą keliaujanti Euro paroda

Šių metų spalio 23-iąją, ketvirtadienį, Vilniuje iškilmingai atidaroma vežiojamoji Europos Centrinio Banko Euro paroda. Ji oficialiai atidaroma ir pristatoma lankytojams 16 val. 

Sveikinimo kalbas sakys Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, Europos Centrinio Banko Banknotų direktorato vadovas Tonas Rosas (Ton Roos) ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Pirmą kartą visuomenei bus parodyti du vaizdo klipai apie mūsų piniginėse netrukus atsirasiančius eurų banknotus. Jie specialiai sukurti Lietuvos banko ir Europos Centrinio Banko organizuojamai euro informacinei kampanijai. Filmukus šalies gyventojai matys televizorių ekranuose gruodžio ir sausio mėnesiais.

Valdovų rūmuose rengiama paroda kviečia didelius ir mažus plačiau susipažinti su mūsų šalies naująja valiuta – euru. Parodos lankytojai įgis daugiau žinių apie eurų istoriją, banknotų dizainą, gamybą, apsaugos priemones, susidėvėjusių pinigų naikinimą ir išmoks atskirti tikrą banknotą nuo padirbto. Čia taip pat bus galima susipažinti su visų euro zonos šalių monetomis, kurios galios ir Lietuvoje. Numatyta daug renginių: susitikimai su Lietuvos banko valdybos nariais, tris sekmadienius vyks Šeimos dienos, vaikų ir jų tėvelių lauks koncertas, įvairios dirbtuvėlės.

Išsami renginių programa skelbiama parodos svetainėje.

DĖMESIO. Parodos atidaryme bus prašoma pateikti kvietimus. Kitų lankytojų parodoje laukiame nuo spalio 25 d. 11.00 val. 

Paroda veiks iki 2015 m. sausio 5 d. Įėjimas nemokamas.

Europos Centrinio Banko parengta Euro paroda nuo 2008 m. jau apkeliavo 15-a dvylikos Europos šalių miestų, tarp jų – Estijos ir Latvijos. Ją jau aplankė daugiau kaip 300 tūkst. lankytojų.

Parodą organizuoja Europos Centrinis Bankas bendradarbiaudamas su Lietuvos banku ir Valdovų rūmų muziejumi.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Publikuota: 2014-10-16 10:38 Atnaujinta: 2014-10-23 12:04
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika