Vilniuje atidaroma per Europą keliaujanti Euro paroda

Šių metų spalio 23-iąją, ketvirtadienį, Vilniuje iškilmingai atidaroma vežiojamoji Europos Centrinio Banko Euro paroda. Ji oficialiai atidaroma ir pristatoma lankytojams 16 val. 

Sveikinimo kalbas sakys Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, Europos Centrinio Banko Banknotų direktorato vadovas Tonas Rosas (Ton Roos) ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Pirmą kartą visuomenei bus parodyti du vaizdo klipai apie mūsų piniginėse netrukus atsirasiančius eurų banknotus. Jie specialiai sukurti Lietuvos banko ir Europos Centrinio Banko organizuojamai euro informacinei kampanijai. Filmukus šalies gyventojai matys televizorių ekranuose gruodžio ir sausio mėnesiais.

Valdovų rūmuose rengiama paroda kviečia didelius ir mažus plačiau susipažinti su mūsų šalies naująja valiuta – euru. Parodos lankytojai įgis daugiau žinių apie eurų istoriją, banknotų dizainą, gamybą, apsaugos priemones, susidėvėjusių pinigų naikinimą ir išmoks atskirti tikrą banknotą nuo padirbto. Čia taip pat bus galima susipažinti su visų euro zonos šalių monetomis, kurios galios ir Lietuvoje. Numatyta daug renginių: susitikimai su Lietuvos banko valdybos nariais, tris sekmadienius vyks Šeimos dienos, vaikų ir jų tėvelių lauks koncertas, įvairios dirbtuvėlės.

Išsami renginių programa skelbiama parodos svetainėje.

DĖMESIO. Parodos atidaryme bus prašoma pateikti kvietimus. Kitų lankytojų parodoje laukiame nuo spalio 25 d. 11.00 val. 

Paroda veiks iki 2015 m. sausio 5 d. Įėjimas nemokamas.

Europos Centrinio Banko parengta Euro paroda nuo 2008 m. jau apkeliavo 15-a dvylikos Europos šalių miestų, tarp jų – Estijos ir Latvijos. Ją jau aplankė daugiau kaip 300 tūkst. lankytojų.

Parodą organizuoja Europos Centrinis Bankas bendradarbiaudamas su Lietuvos banku ir Valdovų rūmų muziejumi.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Publikuota: 2014-10-16 10:38 Atnaujinta: 2014-10-23 12:04
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika