Valdovų rūmuose skleisis Vienos muzikos fenomenas

Valdovų rūmų muziejus savo lankytojams siūlo rudenišką vakarą namuose iškeisti į vieno universaliausių Lietuvos pianistų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Fortepijono katedros docento Daumanto Kirilausko rečitalį. 2014 m. spalio 2 d., ketvirtadienį, Valdovų rūmų Didžiąją renesansinę menę užlies Vienos klasiko Liudviko van Bethoveno (Ludwig van Beethoven) ir dviejų Naujosios Vienos mokyklos atstovų – Arnoldo Šionbergo (Arnold Schönberg) bei Albano Bergo (Alban Berg) – kūriniai fortepijonui. Žinomas pianistas publikai pristatys keturias sonatas fortepijonui ir šešių dalių pjesių ciklą.

Keliauti po Vienoje sukurtą muzikos pasaulį Valdovų rūmų muziejus kviečia neatsitiktinai – šis koncertas netiesiogiai užsimena apie glaudžius kultūrinius ryšius, siejusius Lietuvą su svarbiausiais Europos kultūros centrais.

Įspūdingą rečitalį parengęs D. Kirilauskas neslepia, kad programoje netrūks staigmenų. „Ruošdamas šią programą, norėjau pateikti savą požiūrį į austriškąsias fortepijoninės kūrybos mokyklas ir jų raidą. Visus tris kompozitorius sieja glaudūs kūrybiniai saitai su Viena, tačiau skiria 100 metų laiko tarpas, tad koncerto muzikinis audinys bus labai kontrastingas“, – sako jis.

Zalcburgo „Mozarteum“ universitete menų magistro laipsnį įgijęs D. Kirilauskas yra gerai žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Pianistas koncertavo beveik visose Europos šalyse, JAV bei Kanadoje, tarp jų „Mozarteum“ Didžiojoje (Austrija), Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos (Rusija), Leipcigo „Gewandhaus“, „Schumannhaus Bonn“ (Vokietija), Vitebsko filharmonijos (Baltarusija), Helsinkio „Temppeliauki“ (Suomija), Stokholmo „Nybrokajen“ (Švedija), Oslo „Concerthus“ (Norvegija), Kelno „WDR Klaus von Bismarck“ (Vokietija), Rygos Didžiosios gildijos (Latvija) ir kt. salėse. Atlikėjas yra skambinęs su visais mūsų šalies orkestrais bei Latvijos „Sinfonietta Riga“.

Pianisto repertuaras prasideda nuo Johano Sebastiano Bacho (Johann Sebastian Bach) bei Georgo Frydricho Hendelio (Georg Friedrich Händel) ir tęsiasi iki XXI a. moderniausių kompozicijų. Svarbią vietą jame užima Liudvikas van Bethovenas (Ludwig van Beethoven).

D. Kirilauskas išleido 7 solinius albumus, o daugiau kaip 100 jo muzikinių įrašų saugoma Lietuvos radijo fonduose.

Pianistas yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių prizų laureatas, tarp jų – pirmosios vietos premija tarptautiniame „Maria Canals“ jaunųjų pianistų konkurse Barselonoje (Ispanija, 1991), diplomas su princesės Dianos autografu „New Port“ tarptautiniame pianistų konkurse Londone (Jungtinė Karalystė, 1994), „Boesendorfer“ prizas Vienoje (Austrija, 1997). D. Kirilauskas apdovanotas Austrijos kultūros ministerijos premija (2000), Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimo raštu (2005).

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Apie Valdovų rūmų vertybes – ir mokesčių inspektoriams

20241001

Spalio 1-ąją Lietuvoje minėta mokestininko diena. Valstybinė mokesčių inspekcija, pakvietusi darbuotojus į konferenciją „Motyvuotai – aukščiausių tikslų link“ parengė programą, kurioje ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus supažindino su Lietuvos ekonomikos prognozėmis,

Plačiau

Seminaras-diskusija „Disleksijos labirintuose: ar istorija gali padėti suprasti ir įveikti mokymosi sutrikimus“

20240930

Penktadienį, 2024 m. spalio 4-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia į neįprastą, bet itin aktualų seminarą-diskusiją „Disleksijos labirintuose: ar istorija gali padėti suprasti ir įveikti mokymosi sutrikimus“. Bus prisimenami ir valdovai, ieškomi atsakymai į klausimus, nuo kada ir kurie Lietuvos valdovai mokėjo skaityti, ar kurie nors iš jų galėjo turėti disleksiją?

Plačiau

Publikuota: 2014-09-27 19:24 Atnaujinta: 2014-11-14 11:35
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika