Valdovų rūmuose pasveikinti sėkmingai egzaminus išlaikę abiturientai ir profesinių mokyklų absolventai

Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Valdovų rūmuose pasveikino geriausiai šiais metais valstybinius brandos egzaminus išlaikiusius abiturientus ir profesinių mokyklų absolventus. 

„Džiugina, kad metai iš metų vis plečiasi gabiausiuosius išugdžiusiųjų geografija, apimdama ne tik Vilnių, kitus didmiesčius, bet ir visus Lietuvos rajonus“, – sveikindamas į Valdovų rūmus susirinkusius moksleivius sakė premjeras. Šiais metais šventėje dalyvavo jaunuoliai iš 16 Lietuvos savivaldybių.

„Išlaikėte pirmuosius rimtus egzaminus, liudijančius, kad įgijote laisvę rinktis savo profesiją pagal patraukimą ir pašaukimą. Rinkitės atsakingai – ir proto, ir širdies balso įsiklausydami. Nes tik mėgstamas darbas atneša gerus rezultatus, teikia jį dirbančiam žmogui pasitenkinimą, sukuria teigiamą atmosferą. Linkiu kuo geriausio pasirinkimo, linkiu visų jūsų norų ir lūkesčių išsipildymo“, – šventėje kalbėjo Ministras Pirmininkas. 

„Sveikinu jaunuolius, įsigijusius profesijas – jūsų itin laukia darbdaviai, nes verslas pastaraisiais metais išgyvena pakilimą. Didžioji profesinių mokyklų absolventų dalis – iki 70 procentų – įsidarbina. Linkiu sėkmės tiems, kurie nutarė tęsti mokslus universitetuose ir kolegijose“, – sakė Vyriausybės vadovas. 

Šventėje abiturientus bei profesinių mokyklų absolventus taip pat sveikino švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Šiais metais tris ir daugiau šimtukų gavo 55 abiturientai ir 8 profesinio mokymo įstaigų absolventai. 

Penkis šimtukus gavo Mantas Pajarskas iš Vilniaus licėjaus. Dar šeši abiturientai šimto balų įvertinimą gavo iš keturių valstybinių brandos egzaminų: Audrius Malelė ir Vytautė Boreikaitė iš Vilniaus licėjaus, Elzė Atroškevičiūtė iš Vilniaus „Žirmūnų“ gimnazijos, Matas Grigaliūnas iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos, Neringa Jucevičiūtė iš Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus bei Giedrė Širvinskaitė iš Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijų.

Po tris šimtukus gavo 48 abiturientai, po du – 172 laikiusieji brandos egzaminus. Dar 802 abiturientai aukščiausiais balais išlaikė po vieną valstybinį brandos egzaminą. Iš viso aukščiausią – 100 balų – įvertinimą gavo daugiau nei 1 tūkst. mokinių.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Balandžio 11 dieną muziejus nedirbs!

20240408

Balandžio 11 d. dėl valstybės reprezentacinio renginio Muziejus bus uždarytas.
 
Balandžio 10 d. Valdovų rūmų muziejuje vyks pasirengimas valstybės reprezentaciniam renginiui. Lankymo ribojimai

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2014-07-11 14:42 Atnaujinta: 2014-07-14 13:38
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika