Valdovų rūmuose – garbingi svečiai

2014 m. liepos 16 d., trečiadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apsilankė Valdovų rūmų atkūrimo idėjos rėmėjai Prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma, ilgametis Australijos lietuvių bendruomenės narys Gabrielius Landsbergis-Žemkalnis su žmona Dane ir jų buvęs bendraklasis Algirdas Birutis. Svečiai susipažino su unikaliu Lietuvos archeologijos paveldu ir muziejaus interjerų vertybėmis, taip pat apžiūrėjo XVI a. akvarelėse pavaizduotą seniausią Lietuvoje žinomą Vytauto Didžiojo atvaizdą, kuris eksponuojamas paskutinę dieną.

„Valdovų rūmai yra gyvoji Lietuvos istorijos dalis. Didžiuokimės, gerbkime ir semkimės stiprybės žengdami į ateitį“, – apžiūrėjęs Valdovų rūmų muziejaus nuolatines ekspozicijas sakė Prezidentas V. Adamkus, palikęs savo įspūdžius muziejaus lankytojų knygoje.

Garbingiems svečiams ekskursiją vedęs Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas bei jo pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė supažindino su svarbiausiais muziejaus ekspozicijų, padedančių aktualinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldą, akcentais, taip pat dalijosi mintimis apie vykdomą muziejinę veiklą bei misiją puoselėti ir stiprinti tautinę bei pilietinę lietuvių savimonę ir savivertę.

G. Landsbergis-Žemkalnis, sveikindamas su sėkminga muziejaus bendruomenės veikla, teigė, kad tik išsaugojant praeitį gali būti tiesiamas kelias jaunajai kartai. „Tėvynė turi būti jums dėkinga“, – pabrėžė jis.

Valdovų rūmų muziejų aplankiusius svečius su šia vieta sieja ypatingas ryšys – jie buvo vieni pirmųjų, palaikiusių, nuolat puoselėjusių ir visada rėmusių Valdovų rūmų atkūrimo idėją. 2000 m. spalio 17 d. Prezidentas V. Adamkus pasirašė Lietuvos Respublikos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties įstatymą, o 2001 m. kovo 28 d. savo dekretu sudarė Valdovų rūmų tarybą. G. Landsbergis-Žemkalnis keletą metų dirbo Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko vadovaujamoje Valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties komisijoje. Prezidentas V. Adamkus taip pat dalyvavo Valdovų rūmų atidarymo renginiuose.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2014-07-16 17:10 Atnaujinta: 2014-07-17 08:42
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika