Valdovų rūmai kviečia kartu švęsti Valstybės dieną

Sveikindamas su Valstybės diena ir minėdamas savo aktyvios veiklos vienerių metų sukaktį, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia šią progą paminėti prasmingai ir rengia daug staigmenų savo lankytojams. Tad liepos 6 d., sekmadienį (kai įprastai muziejus nedirba), atėjusieji apžiūrėti Valdovų rūmuose įrengtų ekspozicijų galės bilietą įsigyti su 100 proc. nuolaida, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, ekskursijose ir pamatyti įvairių įspūdingų reginių.

„Šie metai – jubiliejiniai Dainų šventės metai, tad minėdami kuklią muziejaus sukaktį nesiekiame konkuruoti su šia švente. Atvirkščiai – norime ją papildyti muziejuje rengdami įvairius edukacinius užsiėmimus, ekskursijas ir, žinoma, sudarydami sąlygas lankytojams ateiti apžiūrėti ekspozicijų nemokamai“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Liepos 6 d. Valdovų rūmų muziejus dirbs nuo 11.00 iki 16.00 val. (bilietai dalijami iki 15.00 val.). Atvykę į Valdovų rūmus lankytojai nusikels keletą šimtmečių į praeitį – jau prie rūmų vartų juos pasitiks XVII a. pr. rezidencijos sargyba. Vaikščiodami po nuolatines ekspozicijas, pristatančias unikalų archeologinį paveldą ir atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas, lankytojai sutiks istorinių personažų – muzikantę arba nuobodžiaujantį dvariškį. Jie siūlys pasiklausyti muzikos, kartu pagroti, pažaisti stalo žaidimą kvirkatą arba tiesiog, kaip ir prieš septynis šimtus metų, pamėtyti atkurtą žaidimų kamuoliuką. Šią dieną lankytojams rengiama ir staigmena – Didžiojoje renesansinėje menėje bus galima sužinoti apie valdovų karūnavimo ceremonialą.

Visi apsilankiusieji galės dalyvauti periodiškai organizuojamose trumpose improvizuotose ekskursijose, kurios bus buriamos prie muziejaus bilietų kasų, esančių Lankytojų vestibiulyje (preliminari vienos ekskursijos trukmė – 45 min.). Čia pat veiks ir atviros Lietuvos istorinės vėliavos dirbtuvės, kuriose lankytojai galės pasigaminti Valstybės dienai skirtą suvenyrą – vėliavėlę su Vyčiu. Lankytojų vestibiulio auditorijoje bus transliuojamos Valdovų rūmų atidarymo iškilmės, o edukacinėse erdvėse – įvairūs edukaciniai filmai.

Viešas paskaitas pamėgę Valdovų rūmų muziejaus lankytojai taip pat turės ką veikti: 12.00 ir 14.00 val. Rūmų istorinės ir architektūrinės raidos ekspozicijos pradžioje esančiose edukacijos dirbtuvių erdvėse Valdovų rūmų muziejaus specialistai pasakos apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos krosnyse įamžintą Vyčio atvaizdą.

Prieš metus vartus atvėrusius Valdovų rūmus jau aplankė daugiau kaip 290 tūkst. lankytojų. Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje galima apžiūrėti dvi nuolatines ekspozicijas, atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas. Unikalūs radiniai kartu su rūmų raidos maketais, ikonografine medžiaga ir tekstiniais komentarais rodomi Rūmų istorinės ir architektūrinės raidos ekspozicijoje (I maršrutas). Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspozicija (II maršrutas) lankytojus kviečia į reprezentacines menes su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais, taip pat į specialią lobyno salę. Be to, Valdovų rūmuose veikia unikali paroda „Vytautas Didysis su Ona ir kiti Europos valdovai XVI a. pradžios akvarelėse“.

Daugiau informacijos apie Valstybės dieną Valdovų rūmuose rasite paspaudę čia

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2014-07-04 11:31
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika