Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai dalijosi patirtimi tarptautinėje trienalėje

Šių metų gegužės 27–30 d. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų specialistai Deimantė Baubaitė, Jurgita Kalėjienė, dr. Rūtilė Pukienė ir dr. Povilas Blaževičius dalyvavo Rygoje (Latvija) vykusioje Baltijos šalių restauratorių trienalėje „Ieškant pusiausvyros: apsauga, naudojimas, konservavimas“. Dešimtą kartą rengiamoje tarptautinėje trienalėje, kurioje dalyvavo aštuonių Europos šalių mokslininkai, buvo pristatyta ir Valdovų rūmų muziejaus archeologinių radinių bei interjero vertybių rinkinių saugojimo, restauravimo, konservavimo ir eksponavimo patirtis.

„Dalyvavimas tokio pobūdžio tarptautiniuose mokslininkų suvažiavimuose ir dalijimasis gerąja patirtimi neabejotinai padeda tobulinti profesinius įgūdžius, prisideda prie dar kokybiškesnių darbo rezultatų. O tai, kad kitoms šalims įdomi mūsų muziejaus darbuotojų patirtis, tik patvirtina faktą, jog Valdovų rūmų muziejus yra Europos kultūros bei mokslo institucijų tinklo dalis“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Mokslinių tyrimų centro vedėjas Gintautas Striška.

Baltijos šalių trienalėje-restauratorių suvažiavime mokslininkai susitiko dešimtyje darbo sesijų, kuriose buvo skaitomos paskaitos įvairia tematika – aptartas archeologinių radinių, tapybos ir grafikos kūrinių konservavimas, analizuota architektūros konservavimo teorija ir praktika, apžvelgti architektūrinių ir skulptūrinių ansamblių išsaugojimo iššūkiai ir kt.

Vienoje iš sesijų – „Gyvenamosios vietos archeologija – tyrinėjimai ir konservavimas“ – pranešimus skaitė ir Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai. D. Baubaitė ir dr. R. Pukienė dalijosi patirtimi dendrochronologijos srityje ir aptarė su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų teritorijoje rasto XVI a. medinio nuotekų latako tyrinėjimais ir išsaugojimu susijusius klausimus. J. Kalėjienė ir dr. P. Blaževičius pristatė naujausius archeologinių radinių tyrinėjimus apie medžioklinius paukščius Viduramžiais.

Baltijos šalių restauratorių trienalė – vienas svarbiausių renginių Baltijos jūros regione, kur profesionalūs įvairių šalių restauratoriai keičiasi patirtimi ir idėjomis. Trienalės programą sudaro tarptautinė mokslinė konferencija, pirmininkaujančios šalies specialistų restauruotų ir konservuotų eksponatų paroda ir edukaciniai užsiėmimai, kuriuose dalyviai supažindinami su vietos kultūros paveldu ir restauratorių dirbtuvėmis.

Pirmoji Lietuvos, Estijos ir Latvijos restauratorių konferencija įvyko 1987 m. Rygos pilyje esančiame Užsienio meno muziejuje. Kas trejus metus organizuojama trienalė kaskart vyksta vis kitos Baltijos valstybės sostinėje. Vilniuje ji buvo surengta 1993, 2002 ir 2011 metais. Po trejų metų, 2017 m., planuojama trienalę rengti Taline.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

„Akropolyje“ bus galima pasimatuoti didžiojo kunigaikščio karūną, apžiūrėti kario skydą ir kalaviją

20240829

Rugsėjo 7 ir 8 dienomis prekybos centras „Akropolis“ Vilniuje organizuoja būrelių ir užimtumo mugę, kurioje dalyvaus ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. Muziejaus edukatoriai, gidai kvies pažinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų gyvenimą ir kartu daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose rengiamas naudingas, smagias veiklas naujaisiais mokslo metais.

Plačiau

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Publikuota: 2014-06-02 16:52 Atnaujinta: 2014-06-05 13:22
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika