Šių metų gegužės 27–30 d. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų specialistai Deimantė Baubaitė, Jurgita Kalėjienė, dr. Rūtilė Pukienė ir dr. Povilas Blaževičius dalyvavo Rygoje (Latvija) vykusioje Baltijos šalių restauratorių trienalėje „Ieškant pusiausvyros: apsauga, naudojimas, konservavimas“. Dešimtą kartą rengiamoje tarptautinėje trienalėje, kurioje dalyvavo aštuonių Europos šalių mokslininkai, buvo pristatyta ir Valdovų rūmų muziejaus archeologinių radinių bei interjero vertybių rinkinių saugojimo, restauravimo, konservavimo ir eksponavimo patirtis.
„Dalyvavimas tokio pobūdžio tarptautiniuose mokslininkų suvažiavimuose ir dalijimasis gerąja patirtimi neabejotinai padeda tobulinti profesinius įgūdžius, prisideda prie dar kokybiškesnių darbo rezultatų. O tai, kad kitoms šalims įdomi mūsų muziejaus darbuotojų patirtis, tik patvirtina faktą, jog Valdovų rūmų muziejus yra Europos kultūros bei mokslo institucijų tinklo dalis“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Mokslinių tyrimų centro vedėjas Gintautas Striška.
Baltijos šalių trienalėje-restauratorių suvažiavime mokslininkai susitiko dešimtyje darbo sesijų, kuriose buvo skaitomos paskaitos įvairia tematika – aptartas archeologinių radinių, tapybos ir grafikos kūrinių konservavimas, analizuota architektūros konservavimo teorija ir praktika, apžvelgti architektūrinių ir skulptūrinių ansamblių išsaugojimo iššūkiai ir kt.
Vienoje iš sesijų – „Gyvenamosios vietos archeologija – tyrinėjimai ir konservavimas“ – pranešimus skaitė ir Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai. D. Baubaitė ir dr. R. Pukienė dalijosi patirtimi dendrochronologijos srityje ir aptarė su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų teritorijoje rasto XVI a. medinio nuotekų latako tyrinėjimais ir išsaugojimu susijusius klausimus. J. Kalėjienė ir dr. P. Blaževičius pristatė naujausius archeologinių radinių tyrinėjimus apie medžioklinius paukščius Viduramžiais.
Baltijos šalių restauratorių trienalė – vienas svarbiausių renginių Baltijos jūros regione, kur profesionalūs įvairių šalių restauratoriai keičiasi patirtimi ir idėjomis. Trienalės programą sudaro tarptautinė mokslinė konferencija, pirmininkaujančios šalies specialistų restauruotų ir konservuotų eksponatų paroda ir edukaciniai užsiėmimai, kuriuose dalyviai supažindinami su vietos kultūros paveldu ir restauratorių dirbtuvėmis.
Pirmoji Lietuvos, Estijos ir Latvijos restauratorių konferencija įvyko 1987 m. Rygos pilyje esančiame Užsienio meno muziejuje. Kas trejus metus organizuojama trienalė kaskart vyksta vis kitos Baltijos valstybės sostinėje. Vilniuje ji buvo surengta 1993, 2002 ir 2011 metais. Po trejų metų, 2017 m., planuojama trienalę rengti Taline.