Tapę įvairių renginių, koncertų, festivalių, konferencijų ir edukacinių renginių vyksmo vieta, šalies muziejai jau nebėra tik eksponatų kaupimo ir saugojimo vieta. Tačiau ar naujos veiklos ir jų rezultatai prieinami visuomenei? Kokią vertę jos kuria ir kiek tai reikalinga patiems muziejams? Apie tai kalbama 2014 m. balandžio 23 d., trečiadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose rengiamoje konferencijoje „Lietuvos muziejai: kultūra, edukacija, mokslas“.
Jau 17-ą kartą vykstančią konferenciją kasmet vis kitame muziejuje rengia Lietuvos muziejų asociacija. Jos pagrindinis tikslas – ne tik atkreipti dėmesį į muziejų veiklos aktualijas, bet ir pasidalyti sukaupta gerąja patirtimi, aktyvinti bendradarbiavimą, apžvelgti naujausias tendencijas ir reiškinius.
Šiais metais konferencijoje dalyvauja ne tik muziejų, bet ir kultūros bei mokslo atstovai. Pranešimus įvairiomis temomis skaitys Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto strateginės raidos reikalų prodekanas, Muzeologijos katedros vedėjas doc. dr. Rimvydas Laužikas, Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė ir archeologas Egidijus Ožalas, Aleksandro Stulginskio universiteto muziejaus vedėja dr. Rasa Pranskūnienė, Šiaulių ,,Aušros“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Virginija Šiukščienė, Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus Numizmatikos skyriaus vadovas dr. Ignas Narbutas ir kt.
Konferencijoje nagrinėjamos aktualios muziejininkystės temos, diskutuojama apie aktyvias muziejininkystės formas, kaip muziejus padaryti patraukliais ir konkurencingais objektais. Taip pat aptariamas kultūros savanorystės reiškinys, „Lietuvos muziejų kelio“ projektų patirtis ir perspektyvos, specializuotų parodų ir muziejų problematika ir kt.
Lietuvos muziejų asociacijos konferencijoje „Lietuvos muziejai: kultūra, edukacija, mokslas“ skaitytų pranešimų tezes vėliau bus galima rasti specialiame asociacijos leidinyje ,,Lietuvos muziejų rinkiniai Nr. 13. Lietuvos muziejai: kultūra, edukacija, mokslas“.
Kitąmet 20 metų jubiliejų švęsianti Lietuvos muziejų asociacija šiuo metu jungia apie 100 Lietuvos muziejų. Asociacija, palaikanti glaudžius ryšius su Tarptautine muziejų taryba (International Council of Museums, ICOM) ir Europos muziejinių organizacijų tinklu (Network of European Museum Organisations, NEMO), teikia muziejams metodinę pagalbą ir informaciją, remia besikuriančius muziejus, organizuoja muziejininkų kvalifikacijos gerinimo procesus, dalyvauja įgyvendinant kultūros ir švietimo programas.
Visa konferencijos programa yra čia