Valdovų rūmų muziejuje – diskusijos apie muziejų dabartį ir ateitį

Tapę įvairių renginių, koncertų, festivalių, konferencijų ir edukacinių renginių vyksmo vieta, šalies muziejai jau nebėra tik eksponatų kaupimo ir saugojimo vieta. Tačiau ar naujos veiklos ir jų rezultatai prieinami visuomenei? Kokią vertę jos kuria ir kiek tai reikalinga patiems muziejams? Apie tai kalbama 2014 m. balandžio 23 d., trečiadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose rengiamoje konferencijoje „Lietuvos muziejai: kultūra, edukacija, mokslas“.

Jau 17-ą kartą vykstančią konferenciją kasmet vis kitame muziejuje rengia Lietuvos muziejų asociacija. Jos pagrindinis tikslas – ne tik atkreipti dėmesį į muziejų veiklos aktualijas, bet ir pasidalyti sukaupta gerąja patirtimi, aktyvinti bendradarbiavimą, apžvelgti naujausias tendencijas ir reiškinius.

Šiais metais konferencijoje dalyvauja ne tik muziejų, bet ir kultūros bei mokslo atstovai. Pranešimus įvairiomis temomis skaitys Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto strateginės raidos reikalų prodekanas, Muzeologijos katedros vedėjas doc. dr. Rimvydas Laužikas, Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė ir archeologas Egidijus Ožalas, Aleksandro Stulginskio universiteto muziejaus vedėja dr. Rasa Pranskūnienė, Šiaulių ,,Aušros“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Virginija Šiukščienė, Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus Numizmatikos skyriaus vadovas dr. Ignas Narbutas ir kt.

Konferencijoje nagrinėjamos aktualios muziejininkystės temos, diskutuojama apie aktyvias muziejininkystės formas, kaip muziejus padaryti patraukliais ir konkurencingais objektais. Taip pat aptariamas kultūros savanorystės reiškinys, „Lietuvos muziejų kelio“ projektų patirtis ir perspektyvos, specializuotų parodų ir muziejų problematika ir kt.

Lietuvos muziejų asociacijos konferencijoje „Lietuvos muziejai: kultūra, edukacija, mokslas“ skaitytų pranešimų tezes vėliau bus galima rasti specialiame asociacijos leidinyje ,,Lietuvos muziejų rinkiniai Nr. 13. Lietuvos muziejai: kultūra, edukacija, mokslas“.

Kitąmet 20 metų jubiliejų švęsianti Lietuvos muziejų asociacija šiuo metu jungia apie 100 Lietuvos muziejų. Asociacija, palaikanti glaudžius ryšius su Tarptautine muziejų taryba (International Council of Museums, ICOM) ir Europos muziejinių organizacijų tinklu (Network of European Museum Organisations, NEMO), teikia muziejams metodinę pagalbą ir informaciją, remia besikuriančius muziejus, organizuoja muziejininkų kvalifikacijos gerinimo procesus, dalyvauja įgyvendinant kultūros ir švietimo programas. 

Visa konferencijos programa yra čia

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2014-04-22 13:10 Atnaujinta: 2014-04-23 09:05
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika