Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Lietuvos muziejų asociacijos Rinkinių mokslinio tyrimo sekcijos XVII konferencija „Lietuvos muziejai: kultūra, edukacija, mokslas“

Lietuvos muziejų asociacijos Rinkinių mokslinio tyrimo sekcijos XVII konferencija „Lietuvos muziejai: kultūra, edukacija, mokslas“

2014 m. balandžio 23 d. 9.30–16.40 val.
Valdovų rūmai

KONFERENCIJOS PROGRAMA

 9.30–10.00 REGISTRACIJA
10.00–10.15 Atidarymas

I posėdis

10.15–10.30 Dr. Rimvydas Laužikas (Vilniaus universitetas)
MUZIEJUS IN SITU IR TINKLAVEIKOS VISUOMENĖ

10.30–10.45 Dr. Jolanta Karpavičienė (Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai)
KAIP PRAKALBINTI ISTORIJOS IR KULTŪROS PAVELDĄ? MUZIEJAUS KULTŪRINĖS KOMUNIKACIJOS LINKMĖS

10.45–11.00 Nika Puteikienė (Lietuvos jūrų muziejus)
MOKYMOSI APLINKA LIETUVOS MUZIEJUOSE

11.00–11.15 Dr. Rasa Pranskūnienė (Aleksandro Stulginskio universiteto muziejus)
PAVIRŠINĖS IR GILUMINĖS MUZIEJINĖS EDUKACIJOS RAIŠKA ŠIUOLAIKINIAME MUZIEJUJE

11.15–11.30 Gita Šapranauskaitė (Lietuvos liaudies buities muziejus)
SAVANORIŠKA VEIKLA MUZIEJUJE: EDUKACINIS ASPEKTAS

11.30–11.45 Livija Salickienė (Bažnytinio paveldo muziejus)
PLANŠETINIŲ KOMPIUTERIŲ PANAUDOJIMO GALIMYBĖS MUZIEJŲ EKSPOZICIJOSE. BAŽNYTINIO PAVELDO MUZIEJAUS ATVEJIS

11.45–12.00 Romena Čepauskienė (Lietuvos muziejų asociacija, Šiaulių „Aušros“ muziejus)
„LIETUVOS MUZIEJŲ KELIO“ PROJEKTAI: PATIRTYS IR PERSPEKTYVOS

12.00–13.00 PIETŲ PERTRAUKA

II posėdis

13.00–13.15 Virginija Šiukščienė (Šiaulių ,,Aušros“ muziejus)
TARPTAUTINĖ PARODA IR KATALOGAS „1863 METŲ SUKILIMAS: VEIDAI, VARDAI, ISTORIJOS“

13.15–13.30 Marijona Mieliauskienė, Dalia Kiukienė (Rokiškio krašto muziejus)
RESPUBLIKINĖS PARODOS, IŠAUGINUSIOS LIETUVOJE MEDŽIO SKULPTORIŲ ŽIEDĄ

13.30–13.45 Deimantė Aidukaitė (Alytaus kraštotyros muziejus)
KILNOJAMŲJŲ PARODŲ RENGIMO PATIRTYS ALYTAUS KRAŠTOTYROS MUZIEJUJE

13.45–14.00 Edita Landsbergienė (Biržų krašto muziejus „Sėla“)
BIRŽŲ TVIRTOVĖS ARSENALAS  NAUJA ERDVĖ MOKSLINIAM, KULTŪRINIAM, EDUKACINIAM VYKSMUI

14.00–14.15 Andrius Janionis (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija)
SPECIALIZUOTŲ MUZIEJŲ PROBLEMATIKA: KERNAVĖS ARCHEOLOGINĖS VIETOVĖS MUZIEJAUS ATVEJIS

14.15–14.30 Egidijus Ožalas (Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai)

NACIONALINIO MUZIEJAUS LIETUVOS DIDŽIOSIOS KUNIGAIKŠTYSTĖS VALDOVŲ RŪMŲ ARCHEOLOGINIO RINKINIO KOMPLEKSINIAI TYRIMAI

14.30–14.50 KAVOS PERTRAUKA

III posėdis

14.50–15.05 Dr. Ignas Narbutas (Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus)
SENASIS EUROPOS MEDALIŲ MENAS NACIONALINIO M. K. ČIURLIONIO DAILĖS MUZIEJAUS A. M. RAČKAUS KOLEKCIJOJE

15.05–15.20 Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė (Kauno miesto muziejus)
ANTANO KUČINGIO GYVENIMO ATODANGOS JO MEMORIALINIAME PALIKIME

15.20–15.35 Jūratė Jagminienė (Lietuvos švietimo istorijos muziejus)
STASYS MATJOŠAITIS-ESMAITIS  LIETUVIŠKOSIOS MOKYKLOS KŪRĖJAS

15.35–15.50 Gerda Urbonienė,  Dalius Žygelis (Genocido aukų muziejus, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras)
POKARIO LIETUVOS PARTIZANŲ BUNKERIŲ DZŪKIJOJE ARCHEOLOGINIAI TYRIMAI

15.50–16.05 Arvydas Jakštas, Ieva Brazauskaitė, Eugenijus Rūkas (Lietuvos sporto muziejus)
LTOK PREZIDENTO (19882012) ARTŪRO POVILIŪNO KOLEKCIJA LIETUVOS SPORTO MUZIEJUJE

16.05–16.20 Dr. Laura Lukenskienė (Kauno miesto muziejaus skyrius – Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus)
MUZIKOS INSTRUMENTAS: IŠVAIZDA AR GARSAS

16.20–16.40 Konferencijos aptarimas