Valdovų rūmuose – istorijos ir patriotiškumo pamoka Lietuvos policijai

Šiandien Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi 30 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų. Apžiūrėdami Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos rūmų architektūrinės raidos ir istorinių reprezentacinių interjerų ekspozicijas, policijos pareigūnai paminėjo Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Tad jų apsilankymas buvo tikra patriotiškumo ir istorijos pamoka.

Norą netradiciškai paminėti valstybinę šventę ir apsilankyti Valdovų rūmų muziejuje išreiškė patys pareigūnai. „Visi mes mylime istoriją, tad malonu prisidėti prie istorijos dalies, kurią puoselėja Valdovų rūmai, – teigė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas. – Davėme priesaiką Lietuvos valstybei, esame savo šalies patriotai ir visada džiaugiamės galėdami atlikti savo pareigą. Dėkoju, kad mus priėmėte.“

Patriotiškumo dvasia dvelkiančiose ekskursijose po Valdovų rūmus dalyvavo 30 policijos pareigūnų, tarp kurių – be aukščiausio vadovo, komisariato viršininko K. Lančinsko, jo pavaduotojai Antoni Mikulskis ir Ernestas Jurkonis.

Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojos dr. Jolantos Karpavičienės teigimu, pareigūnus labiausiai sudomino antrojoje ekspozicijoje esanti rūmų sargybinė ir joje eksponuojama Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ginkluotė. „Susidomėta tikriausiai neatsitiktinai – pareigūnų nuolat vykdoma misija – ginti, saugoti, padėti – akivaizdu, kad jau tapo jų gyvenimo būdu. Ekskursija parodė, kad patriotiškumo jausmas šiems vyrams ir moterims nesvetimas, tad jei tik iškiltų pavojus mūsų valstybei, neabejoju, kad galėtume pasikliauti ir Lietuvos policijoje subrandintomis jėgomis“, – sakė Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja.

Tai jau ne pirma policijos pareigūnų ekskursija Valdovų rūmų muziejuje. Praėjusių metų liepos mėnesį vartus atvėrusiuose rūmuose jau lankėsi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės Raitasis būrys, Policijos departamento Imuniteto valdyba ir kt.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2014-02-14 17:23 Atnaujinta: 2014-02-17 11:50
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika