Valdovų rūmų muziejaus direktoriui įteiktas valstybinis apdovanojimas

2014 m. vasario 16 d., minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo 38 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius, tarp jų ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorių dr. Vydą Dolinską. Jam įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius.

„Mūsų tautos siekis – stipri, išdidi ir vieninga Lietuva. Tokią ją nešiojamės širdyse. Tokią galime ir privalome kurti kiekvienas pagal savo išgales. Tėvynės gynėjai, jos gerovės ir kultūros kūrėjai yra švyturiai, mums primenantys, kad kiekvienas esame atsakingas už Lietuvą, kad ir kas būtume, kad ir kur gyventume“, – sakė Prezidentė.

Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. V. Dolinskas įvertintas už ilgametę ir rezultatyvią mokslinę, muziejinę, paveldosauginę bei visuomeninę veiklą, tiriant ir aktualinant Lietuvos istoriją bei jos kultūros paveldą nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi šiemet taip pat apdovanotas aktyvus Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo Moldovos Respublikoje iniciatorius ir organizatorius, parlamento narys Ionas Hadarka (Ion Hadârcǎ), Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytojai Juozas Ivaškevičius ir Gintautas Kėkštas bei Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Petras Visockas.

Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi iš viso apdovanota per 650 asmenų, tarp jų – lengvaatletis Virgilijus Alekna, šachmatininkė Viktorija Čmilytė, rašytojai Antanas Jonynas ir Vytautė Žilinskaitė, habilituotas istorijos mokslų daktaras Mečislovas Jučas, lakūnas, aviacijos konstruktorius Jurgis Kairys, dailininkai Arvydas Stanislovas Každailis ir Šarūnas Sauka, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Gintautas Kėvišas, archeologas, profesorius Aleksiejus Luchtanas, kultūros istorikė, profesorė, habilituota humanitarinių mokslų daktarė Ingė Lukšaitė, šviesios atminties lietuvių literatūros tyrinėtoja, pedagogė, habilituota socialinių mokslų daktarė Meilutė Julija Lukšienė, Lietuvos radijo ir televizijos generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius ir diktorius Juozas Šalkauskas, poetė Ramutė Skučaitė, fotografas Stanislovas Žvirgždas ir kt.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius pagal svarbą yra dvidešimtas Lietuvos valstybės apdovanojimas, kuriuo Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu apdovanojami Lietuvai nusipelnę asmenys, pasižymėję uoliu ir sąžiningu darbu valstybinėje tarnyboje arba visuomeninėje veikloje. Kandidatus apdovanoti šiuo ordinu teikia Seimo Pirmininkas ir jo pavaduotojai, Ministras Pirmininkas, Vyriausybės nariai. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino įteikimo šventė yra Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Prasidėjo festivalis „Midsummer Vilnius“

20240716

Pirmadienio vakarą sostinėje jungtiniu džiazo superžvaigždės Gregory Porterio ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertu atidarytas festivalis „Midsummer Vilnius“. Įspūdingi pasirodymai po atviru dangumi Valdovų rūmų didžiajame kieme šalies melomanų laukia artimiausias dvi savaites.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Publikuota: 2014-02-16 13:37 Atnaujinta: 2014-02-19 14:35
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika