Valdovų rūmų muziejaus direktoriui įteiktas valstybinis apdovanojimas

2014 m. vasario 16 d., minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo 38 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius, tarp jų ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorių dr. Vydą Dolinską. Jam įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius.

„Mūsų tautos siekis – stipri, išdidi ir vieninga Lietuva. Tokią ją nešiojamės širdyse. Tokią galime ir privalome kurti kiekvienas pagal savo išgales. Tėvynės gynėjai, jos gerovės ir kultūros kūrėjai yra švyturiai, mums primenantys, kad kiekvienas esame atsakingas už Lietuvą, kad ir kas būtume, kad ir kur gyventume“, – sakė Prezidentė.

Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. V. Dolinskas įvertintas už ilgametę ir rezultatyvią mokslinę, muziejinę, paveldosauginę bei visuomeninę veiklą, tiriant ir aktualinant Lietuvos istoriją bei jos kultūros paveldą nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi šiemet taip pat apdovanotas aktyvus Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo Moldovos Respublikoje iniciatorius ir organizatorius, parlamento narys Ionas Hadarka (Ion Hadârcǎ), Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytojai Juozas Ivaškevičius ir Gintautas Kėkštas bei Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Petras Visockas.

Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi iš viso apdovanota per 650 asmenų, tarp jų – lengvaatletis Virgilijus Alekna, šachmatininkė Viktorija Čmilytė, rašytojai Antanas Jonynas ir Vytautė Žilinskaitė, habilituotas istorijos mokslų daktaras Mečislovas Jučas, lakūnas, aviacijos konstruktorius Jurgis Kairys, dailininkai Arvydas Stanislovas Každailis ir Šarūnas Sauka, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Gintautas Kėvišas, archeologas, profesorius Aleksiejus Luchtanas, kultūros istorikė, profesorė, habilituota humanitarinių mokslų daktarė Ingė Lukšaitė, šviesios atminties lietuvių literatūros tyrinėtoja, pedagogė, habilituota socialinių mokslų daktarė Meilutė Julija Lukšienė, Lietuvos radijo ir televizijos generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius ir diktorius Juozas Šalkauskas, poetė Ramutė Skučaitė, fotografas Stanislovas Žvirgždas ir kt.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius pagal svarbą yra dvidešimtas Lietuvos valstybės apdovanojimas, kuriuo Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu apdovanojami Lietuvai nusipelnę asmenys, pasižymėję uoliu ir sąžiningu darbu valstybinėje tarnyboje arba visuomeninėje veikloje. Kandidatus apdovanoti šiuo ordinu teikia Seimo Pirmininkas ir jo pavaduotojai, Ministras Pirmininkas, Vyriausybės nariai. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino įteikimo šventė yra Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Naujoji Valdovų rūmų muziejaus partnerė – Marijampolės kolegija

20240916

Valdovų rūmų muziejus toliau stiprina ryšius su pedagogus rengiančiomis aukštosiomis mokyklomis. 2021 m. pasirašyta strateginio bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universitetu, o šį rudenį nuspręsta bendradarbiauti ir su Marijampolės kolegija. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas ir Marijampolės kolegijos l. e. p. direktorė Alė Murauskienė.

Plačiau

„Banchetto musicale“ koncerte – garsiausia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės meilės istorija

20240918

Legendomis apipinta Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istorija, Barboros grožis ir šiandien įkvepia kūrėjus. Muzikinį šios istorijos pasakojimą tarptautinio senosios muzikos festivalio „Banchetto Musicale“ koncerte „Laiškas Barborai“ rengia ansamblis „Ineffabilis“ (Šveicarija). Šveicarijoje trijų prestižinio senosios muzikos instituto Schola Cantorum Basiliensis absolventų įkurtas ansamblis kviečia mažuosius ir vyresnius klausytojus garsiąją istoriją patirti klausant karališkąją porą supusios Renesanso laikų dvaro muzikos: paslaptingų prancūziškų chanson dainų, itališkų frottola šokių ir į lietuvių kalbą išverstų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų giesmių.

Plačiau

Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kviečia pasinerti į muzikinį pasakų pasaulį

20240829

Keturioliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose kviečia šeimas su vaikais į festivalio atidarymo renginį – edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymą-koncertą rugsėjo 7 dieną. Vartydami animacijos studijos „Meinart“ ir Valdovų rūmų muziejaus komandos parengtą ir išleistą edukacinį leidinį „Garsų žemėlapis“, mažieji lankytojai galės daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose saugomus muzikinius eksponatus ir muzikos instrumentus. 

Plačiau

Publikuota: 2014-02-16 13:37 Atnaujinta: 2014-02-19 14:35
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika