Valdovų rūmų muziejus dalyvauja kultūros turizmo populiarinimo misijoje

2014 m. sausio 24–26 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai dalyvauja parodų centre „Litexpo“ surengtoje tarptautinėje turizmo, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur“, kurioje pristato savo misiją ir veiklą. Antrus metus iš eilės vykstantį renginį organizuoja Valstybinis turizmo departamentas prie LR ūkio ministerijos, parodų ir kongresų centras „Litexpo“, Lietuvos turizmo asociacija ir Lietuvos Respublikos turizmo rūmai. Parodoje dalyvauja per 120 dalyvių iš Lietuvos ir įvairių pasaulio šalių.

Valstybinio turizmo departamento direktorės dr. Raimondos Balnienės teigimu, pernai vietinių turistų skaičius pasiekė prieškrizinį 2008 m. lygį. „Tai rodo, kad šalis atsigavo, o žmonės vis labiau domisi savo kraštu. Be to, jie pasirenka ne tik tradicinius maršrutus į kurortus arba didžiuosius miestus, bet ir lanko kitas per 20 Nepriklausomybės metų atsinaujinusias arba naujai įkurtas turistines vietas. Štai kodėl paroda „Adventur“ yra labai svarbi ir savalaikė, galinti pristatyti naujas turizmo idėjas ir įkvėpti kelionėms“, – teigia ji, pabrėždama, kad šiuo metu itin domimasi neseniai atidaryto Pasaulinio gintaro kelio objektais, tarp kurių – ir Valdovų rūmų muziejus.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus kultūrinių renginių koordinatorės Austėjos Brasiūnaitės, muziejus šioje parodoje pristatomas ne tik kaip unikalus kultūros paveldo objektas arba kultūrinių bei reprezentacinių renginių, ekskursijų ir edukacinių užsiėmimų vieta, bet ir kaip ypatingą misiją – reprezentuoti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją bei Europos kultūros paveldą Lietuvoje – įgyvendinanti institucija.

Tarptautinėje turizmo, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur“ veikiančiame Valdovų rūmų muziejaus stende lankytojai galės pabendrauti su muziejaus specialistais, sužinoti apie vykdomus projektus bei įvairialypę veiklą, susipažinti ne tik su muziejaus leidiniais, bet ir su unikaliais archeologiniais radiniais ar jų kopijomis bei įvairiomis muziejinėmis vertybėmis. Itin daug dėmesio skiriama šeimoms ir mažiesiems parodos lankytojams – muziejaus stende juos pasitiks riteriai ir damos, bus rengiamos šachmatų ir istorinio žaidimo Kvirkato varžytuvės.

„Tokia mūsų pristatomo stendo koncepcija ir šeimyniška dvasia nėra atsitiktinė – juk šie metai skelbiami Šeimos metais. Be to, pastebėjome, kad labai dažnai į mūsų muziejų lankytojai buriasi šeimomis – tuo labai džiaugiamės ir siekiame, kad kuo daugiau jų atvyktų“, – teigia A. Brasiūnaitė.

Antrą kartą rengiamoje tarptautinėje turizmo, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur“ šiais metais daugiausia dėmesio skiriama trims temoms: poilsiniam, dalykiniam išvykstamajam turizmui, turizmo, poilsio ir laisvalaikio paslaugoms Lietuvoje bei laisvalaikio pramogoms ir aktyviam laisvalaikiui.

Valdovų rūmų muziejus jau tapo patraukliu kultūrinio turizmo infrastruktūros segmentu ir tikisi šią savo veiklos kryptį sėkmingai plėtoti toliau.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Balandžio 11 dieną muziejus nedirbs!

20240408

Balandžio 11 d. dėl valstybės reprezentacinio renginio Muziejus bus uždarytas.
 
Balandžio 10 d. Valdovų rūmų muziejuje vyks pasirengimas valstybės reprezentaciniam renginiui. Lankymo ribojimai

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2014-01-24 15:57 Atnaujinta: 2014-01-27 09:30
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika