Valdovų rūmų muziejus dalyvauja kultūros turizmo populiarinimo misijoje

2014 m. sausio 24–26 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai dalyvauja parodų centre „Litexpo“ surengtoje tarptautinėje turizmo, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur“, kurioje pristato savo misiją ir veiklą. Antrus metus iš eilės vykstantį renginį organizuoja Valstybinis turizmo departamentas prie LR ūkio ministerijos, parodų ir kongresų centras „Litexpo“, Lietuvos turizmo asociacija ir Lietuvos Respublikos turizmo rūmai. Parodoje dalyvauja per 120 dalyvių iš Lietuvos ir įvairių pasaulio šalių.

Valstybinio turizmo departamento direktorės dr. Raimondos Balnienės teigimu, pernai vietinių turistų skaičius pasiekė prieškrizinį 2008 m. lygį. „Tai rodo, kad šalis atsigavo, o žmonės vis labiau domisi savo kraštu. Be to, jie pasirenka ne tik tradicinius maršrutus į kurortus arba didžiuosius miestus, bet ir lanko kitas per 20 Nepriklausomybės metų atsinaujinusias arba naujai įkurtas turistines vietas. Štai kodėl paroda „Adventur“ yra labai svarbi ir savalaikė, galinti pristatyti naujas turizmo idėjas ir įkvėpti kelionėms“, – teigia ji, pabrėždama, kad šiuo metu itin domimasi neseniai atidaryto Pasaulinio gintaro kelio objektais, tarp kurių – ir Valdovų rūmų muziejus.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus kultūrinių renginių koordinatorės Austėjos Brasiūnaitės, muziejus šioje parodoje pristatomas ne tik kaip unikalus kultūros paveldo objektas arba kultūrinių bei reprezentacinių renginių, ekskursijų ir edukacinių užsiėmimų vieta, bet ir kaip ypatingą misiją – reprezentuoti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją bei Europos kultūros paveldą Lietuvoje – įgyvendinanti institucija.

Tarptautinėje turizmo, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur“ veikiančiame Valdovų rūmų muziejaus stende lankytojai galės pabendrauti su muziejaus specialistais, sužinoti apie vykdomus projektus bei įvairialypę veiklą, susipažinti ne tik su muziejaus leidiniais, bet ir su unikaliais archeologiniais radiniais ar jų kopijomis bei įvairiomis muziejinėmis vertybėmis. Itin daug dėmesio skiriama šeimoms ir mažiesiems parodos lankytojams – muziejaus stende juos pasitiks riteriai ir damos, bus rengiamos šachmatų ir istorinio žaidimo Kvirkato varžytuvės.

„Tokia mūsų pristatomo stendo koncepcija ir šeimyniška dvasia nėra atsitiktinė – juk šie metai skelbiami Šeimos metais. Be to, pastebėjome, kad labai dažnai į mūsų muziejų lankytojai buriasi šeimomis – tuo labai džiaugiamės ir siekiame, kad kuo daugiau jų atvyktų“, – teigia A. Brasiūnaitė.

Antrą kartą rengiamoje tarptautinėje turizmo, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur“ šiais metais daugiausia dėmesio skiriama trims temoms: poilsiniam, dalykiniam išvykstamajam turizmui, turizmo, poilsio ir laisvalaikio paslaugoms Lietuvoje bei laisvalaikio pramogoms ir aktyviam laisvalaikiui.

Valdovų rūmų muziejus jau tapo patraukliu kultūrinio turizmo infrastruktūros segmentu ir tikisi šią savo veiklos kryptį sėkmingai plėtoti toliau.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Publikuota: 2014-01-24 15:57 Atnaujinta: 2014-01-27 09:30
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika