Valdovų rūmuose – virtuali ekskursija po Myro pilies istoriją bei dabartį

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia į žinomos baltarusių istorikės, Muziejaus – Myro pilies ansamblio direktorės dr. Olgos Popko paskaitą „Myro pilis – UNESCO kultūros paveldo paminklas: muziejaus tapsmas“. Ji įvyks 2014 m. sausio 25 d., šeštadienį, 16.00 val. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje. Paskaita rengiama neatsitiktinai – jos metu taip pat bus pasirašoma Muziejaus – Myro pilies ansamblio ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų bendradarbiavimo sutartis.

„Džiaugiamės galėdami visus pakviesti į susitikimą su žinoma baltarusių istorike dr. Olga Popko ir tikimės, kad jis bus naudingas ne tik tiems, kurie domisi istorija, bet ir tiems, kurie keliauja. Mat viena didžiausių ir geriausiai išlikusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilių Myre yra vienas iš „privalomųjų“ aplankyti kultūros paveldo objektų iš Lietuvos į Baltarusiją vykstantiems turistams“, – sako Valdovų rūmų muziejaus Užsienio ryšių ir parodų skyriaus parodų koordinatorius Marijus Uzorka.

Iliustruotoje paskaitoje O. Popko atskleis, kokia buvo įspūdingo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros paveldo objekto – Myro pilies – architektūrinė raida ir istorinė reikšmė, kokios žymios senosios Lietuvos valstybės didikų giminės buvo susijusios su šia pilimi, koks buvo jos likimas XIX–XX a. ir kaip vėrėsi šio obejkto kelias muziejaus link. Ji taip pat išsamiai papasakos apie vieno populiariausių šiandienėje Baltarusijoje Myro pilies muziejaus veiklą – lankytojų srautus, parodas, koncertus, festivalius, teatralizuotus pasirodymus, mokslines konferencijas ir pan. Pranešėja taip pat pristatys Myro pilies ir miestelio turizmo infrastruktūrą. Paskaita vyks rusų kalba ir bus sinchroniškai verčiama į lietuvių kalbą.

Renginys bus išskirtinis dėl ypatingo įvykio – bus pasirašoma Muziejaus – Myro pilies ansamblio ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų bendradarbiavimo sutartis. Tai jau trečia Valdovų rūmų muziejaus tarptautinio bendradarbiavimo sutartis su Baltarusijos kultūros ir muziejine institucija. Prieš kelerius metus tokio pobūdžio sutartys sudarytos su Gardino pilyje įsikūrusia kultūros įstaiga Gardino valstybiniu istorijos ir archeologijos muziejumi bei Baltarusijos valstybine įstaiga Nacionaliniu istorijos ir kultūros muziejumi-draustiniu „Nesvyžius“.

Istorikė dr. O. Popko yra dviejų monografijų ir daugiau kaip 80 mokslinių straipsnių autorė. 2007 m. ji apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją „Baltarusijos valstybinė politika profesionaliojoje dailės kultūroje 1985–2000 m.“, o 2010 m. jai buvo suteiktas docentės vardas. Pastaruoju metu mokslininkė daug dėmesio skiria istorinės genealogijos tyrimams.

Daugiau apie renginį galite skaityti čia

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2014-01-20 10:29 Atnaujinta: 2014-01-24 09:54
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika