Valdovų rūmuose – virtuali ekskursija po Myro pilies istoriją bei dabartį

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia į žinomos baltarusių istorikės, Muziejaus – Myro pilies ansamblio direktorės dr. Olgos Popko paskaitą „Myro pilis – UNESCO kultūros paveldo paminklas: muziejaus tapsmas“. Ji įvyks 2014 m. sausio 25 d., šeštadienį, 16.00 val. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje. Paskaita rengiama neatsitiktinai – jos metu taip pat bus pasirašoma Muziejaus – Myro pilies ansamblio ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų bendradarbiavimo sutartis.

„Džiaugiamės galėdami visus pakviesti į susitikimą su žinoma baltarusių istorike dr. Olga Popko ir tikimės, kad jis bus naudingas ne tik tiems, kurie domisi istorija, bet ir tiems, kurie keliauja. Mat viena didžiausių ir geriausiai išlikusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilių Myre yra vienas iš „privalomųjų“ aplankyti kultūros paveldo objektų iš Lietuvos į Baltarusiją vykstantiems turistams“, – sako Valdovų rūmų muziejaus Užsienio ryšių ir parodų skyriaus parodų koordinatorius Marijus Uzorka.

Iliustruotoje paskaitoje O. Popko atskleis, kokia buvo įspūdingo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros paveldo objekto – Myro pilies – architektūrinė raida ir istorinė reikšmė, kokios žymios senosios Lietuvos valstybės didikų giminės buvo susijusios su šia pilimi, koks buvo jos likimas XIX–XX a. ir kaip vėrėsi šio obejkto kelias muziejaus link. Ji taip pat išsamiai papasakos apie vieno populiariausių šiandienėje Baltarusijoje Myro pilies muziejaus veiklą – lankytojų srautus, parodas, koncertus, festivalius, teatralizuotus pasirodymus, mokslines konferencijas ir pan. Pranešėja taip pat pristatys Myro pilies ir miestelio turizmo infrastruktūrą. Paskaita vyks rusų kalba ir bus sinchroniškai verčiama į lietuvių kalbą.

Renginys bus išskirtinis dėl ypatingo įvykio – bus pasirašoma Muziejaus – Myro pilies ansamblio ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų bendradarbiavimo sutartis. Tai jau trečia Valdovų rūmų muziejaus tarptautinio bendradarbiavimo sutartis su Baltarusijos kultūros ir muziejine institucija. Prieš kelerius metus tokio pobūdžio sutartys sudarytos su Gardino pilyje įsikūrusia kultūros įstaiga Gardino valstybiniu istorijos ir archeologijos muziejumi bei Baltarusijos valstybine įstaiga Nacionaliniu istorijos ir kultūros muziejumi-draustiniu „Nesvyžius“.

Istorikė dr. O. Popko yra dviejų monografijų ir daugiau kaip 80 mokslinių straipsnių autorė. 2007 m. ji apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją „Baltarusijos valstybinė politika profesionaliojoje dailės kultūroje 1985–2000 m.“, o 2010 m. jai buvo suteiktas docentės vardas. Pastaruoju metu mokslininkė daug dėmesio skiria istorinės genealogijos tyrimams.

Daugiau apie renginį galite skaityti čia

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Paskutinė parodos „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ savaitė. Paroda nebus pratęsta! Bet savaitgalį muziejus dirbs ilgiau!

20250120

Specialiai lankytojams, kurie dar nespėjo susipažinti su paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“!
Šį savaitgalį, sausio 25 ir 26 d., Valdovų rūmų muziejaus Parodų centras dirbs ilgiau nei kitos ekspozicijos!
Didžiulio susidomėjimo sulaukusioje parodoje „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ jau apsilankė per 35 tūkstančius žmonių.
Sausio 25 d., šeštadienį, Pacų parodą galėsite aplankyti iki 20 val. Paskutiniai su paroda norintys susipažinti lankytojai bus įleisti 19 val. Svarbu žinoti, kad kitos muziejaus ekspozicijos tądien dirbs kaip įprasta – iki 18 val..

Plačiau

Netekome žymios restauratorės Aldonos Skučienės

20250113

Netekome ilgametės Pilių tyrimo centro „Lietuvos pilys“, o vėliau ir Valdovų rūmų muziejaus restauratorės, chemikės technologės Aldonos Skučienės. Velionė buvo viena pirmųjų specialisčių, pradėjusių dirbti Vilniaus Žemutinės pilies kasinėjimuose, tvarkant ir tiriant archeologinius radinius, ypač metalo. 1995 m. A. Skučienė pradėjo vadovauti tais pačiais metais įkurtam Pilių tyrimų centro „Lietuvos pilys“ Restauravimo skyriui, padėjusiam pamatus ir šiandieniniam Valdovų rūmų muziejaus Restauravimo skyriui.

Plačiau

Vilniaus arkikatedros požemiuose rasta slaptavietė su Lietuvos ir Lenkijos valdovų laidojimo insignijomis

20250106

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, pakviesti kartu su Bažnytinio paveldo muziejaus atstovais ištirti Vilniaus arkikatedros požemius, atskleidė daugiau nei prieš devyniasdešimt metų paslėptų Lietuvos ir Lenkijos valdovų regalijų paslaptį. 2024 m. gruodžio 16 d. atverta slaptavietė, kurioje, greičiausiai 1939 m., prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, paslėptos karališkosios insignijos.

Plačiau

Publikuota: 2014-01-20 10:29 Atnaujinta: 2014-01-24 09:54
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika