Valdovų rūmų muziejus kviečia į senosios muzikos festivalį

Paskutinį šių metų lapkričio ir pirmą gruodžio savaitgalį Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai rengia edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio baigiamuosius koncertus ir kviečia juose dalyvauti vaikus, jaunimą bei visus, besidominčius senąja muzika.
 
„Šio festivalio tikslas – ne tik atgaivinti muziką, skambėjusią Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare, bet ir skatinti Lietuvos jaunuosius muzikus bei jų mokytojus domėtis ir atrasti renesanso ir ankstyvojo baroko muzikos repertuarą, tyrinėti šios muzikos atlikimo ypatumus, improvizuoti ir, žinoma, atlikėjus susipažinti vienus su kitais. Festivalio šventinis vaikų ir jaunimo koncertas rengiamas neatsitiktinai: lapkričio 22-oji nuo senų laikų buvo minima kaip muzikos globėjos Šv. Cecilijos diena“, – sako muzikinį festivalį koordinuojanti Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės renginių vadovė Ieva Baublytė. 
 
Edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio rudens renginiai vyks sekmadieniais: lapkričio 24 d. – koncertas „Vaikai ir jaunimas atlieka senąją muziką“ ir gruodžio 1 d. koncertas „Paslaptingoji Teorba“.
 
Pirmajame koncerte muzikuos Lietuvos muzikos mokyklų moksleiviai. Dauguma jų praėjusį pavasarį dalyvavo senosios muzikos seminaruose, kuriuose savo muzikine patirtimi dalijosi įvairių šalių profesionalūs senosios muzikos atlikėjai. Koncerte dalyvaus vienuolika ansamblių. Jie atliks įvairiausius kūrinius – nuo „Gedulingos giesmės prie Barboros Radvilaitės kapo“ iki Klaudijaus Monteverdžio (Claudio Monteverdi) Prologo iš operos „Orfėjas“. Ruošiantis koncertui Valdovų rūmų muziejaus menėse vis dažniau suskamba trombonų, gitarų, fleitų, vargonų garsai, dainuojamos dainos, sutinkame ir jaunų šokėjų, šokančių pavaną arba galijardą. Renginio dalyviai, atvykstantys repetuoti į Valdovų rūmus, jau dabar džiugina muziejaus lankytojus. 
 
Antrasis koncertas, tapęs ir mokymų jauniesiems gitaristams dalimi, dedikuotas Lietuvos didžiųjų kunigaikščių Vazų dvaro kapeloje naudotam, vienam populiariausių Barokos epochos instrumentų – teorbai. Jį pristatys jau antrą kartą į Lietuvą atvykstantis teorbos, barokinės gitaros ir liutnios virtuozas Ronaldas Lopesas (Ronaldo Lopes, Prancūzija / Brazilija). Atlikėjas atskleis šiuolaikinėje Lietuvoje mažai pažįstamo styginio instrumento – teorbos – garsų grožį ir subtilumą, klausytojai taip pat išgirs, kaip puikiai jis skamba kartu su dainomis bei fleitos melodijomis.
 
Koncertas „Paslaptingoji Teorba“ rengiamas kaip atviros muzikinės dirbtuvės Balio Dvariono muzikos mokykloje: lankydamasis Vilniuje, kaip ir praėjusį pavasarį, R. Lopesas jaunuosius Lietuvos gitaristus ir jų mokytojus mokys improvizacijų, basso continuo praktikos atliekant kamerinę muziką, dalyviai taip pat galės pasimokyti skambinti teorba bei liutnia.
 
Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro darbuotojų pastangomis atgaivintą ir ketverius metus iš eilės rengiamą edukacinį Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalį jau spėjo pamėgti didžioji dalis Valdovų rūmų lankytojų – anksčiau rengtas kitose kultūrinėse erdvėse, šiemet jis bus baigiamas Valdovų rūmuose.
 
Kviečiame registruotis į muzikines dirbtuves tel. 8 684 11 549, el. p. i.baublyte@valdovurumai.lt

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2013-11-18 10:35
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika